Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Amikor gyereked lett terveztétek?

Amikor gyereked lett terveztétek?

Figyelt kérdés

Hány évesen lett? Később elmondtátok neki a dolgot? Ha igen hogyan fogadta?

Vagy fordítva: van olyan akinek a szülei elmondták hogy azért született mert nem védekeztek.

Viszont még lehet boldog így egy család?



2022. júl. 23. 17:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit későbbre terveztem, de nem volt gond a vállalása. Még kicsi. Már miért ne lehetne boldog így a család?
2022. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Úgy értem akik túl fiatalon lettek terhes/ lett gyerekük. Nekik sikerült felnevelni úgy?
2022. júl. 23. 17:09
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Anyám 25 éves volt, amikor teherbe esett velem. Összesen 4 hónapja voltak együtt akkor apámmal. Anyám szerint véletlen vagyok, apám szerint már beszéltek a gyerekvállalásról, hogy készek a szülő szerepre, és nem véletlen sikerültem + nem volt rákötelezve anyámra, hogy szüljön meg.


Összesen kb 5 évet voltak együtt, majd anyám teljesen ráhagyott apámra, lelécelt mindkettőnk életéből, és baxott fizetni gyerektartást éveken át, aztán ismét elkezdett fizetni havi 10 ezret, ami már akkoriban is nevetséges összegnek számított.


Néhány éve van kapcsolatom anyámmal, de már úgy vagyok vele, hogy minek, ugyanis elmúlt a nála a kezdeti fellángolás irántam. Ez, hogy véletlen sikerültem, nem tervezték - anyám szerint -, azt hiszem, 18 éves lehettem, amikor valahogy szóba jött. Aztán itthon rákérdeztem apámtól, aki teljesen elképedt ezen (nem a kis lelkemet féltette, hogy tagadta). Nem viseltem se így, se úgy. Anyám vállalta, hogy megszül, végül mégis az egész felelősséget apámnak adta, aki viszont akart engem (ahogy családot alapítani is anyámmal, aki neki mind a mai napig élete szerelme, dacára annak, hogy tudja, milyen rothadt bizonyos szempontból), és fel is nevelt, minden xart elvállalt, próbálta lehetőség szerint a legjobbat kihozni (általában a saját kárára), noha részéről nem is a legjobban sikerült művelet volt, mert neki hála lelki roncs lettem, szerinte meg anyám volt rám ilyen hatással, véletlenül sem ő, aki nem vette észre, hogy velem kiabálva, ócsárolva vezeti le a feszültségét, amiért a munkája xar, az egészsége xar, a szerencséje is xar, úgy nagy egészben az élete egy nehéz, székrekedéses xar.


21/l

2022. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%

"akinek a szülei elmondták, hogy azért született mert nem védekeztek"

Igen, ezt hívják szexuális felvilágosításnak.

2022. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
20 évesen szültem, terveztük (egy évvel az esküvő után született), fel tudtuk nevelni (25 elmúlt), lassan 27 éve vagyunk házasok.
2022. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

Az első a legkevésbé sem volt tervezett, soha nem akartam gyereket, az escapelle nem hatott, elvetetni meg nem volt szívem

A 2. tervezett volt, de ha az első nem csúszik be ő sem lenne

2022. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Hát igen, nagyon összetartónak kell lenni a nőnek és a férfinak is egy gyerek felneveléséhez szerintem.

3-as válaszoló ez egy rossz fordulat ami a szüleiddel történet. Őszintén sajnálom. Különben engem is egyedül nevel/t anyám.

6-os hogyan sikerült elfogadtatni magaddal és a környezeteddel, hogy gyereked lesz, hány éves voltál?

2022. júl. 23. 18:35
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
34 évesen szültem. Előtte 1.5 évig próbálkoztunk.
2022. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

21 éves voltam mikor szültem, férjem 30. Első babankat terveztük, vártuk, meg kicsit többet is vártunk rá, mint szerettünk volna. Én terhesen meg befejeztem a sulit, elrendeztem a kis ugyeimet. :) a második gyerkocunk nem egészen 23 éves koromban született. Őt is terveztük, de úgy voltunk vele, hogy biztos rá is várni kell, így mikor 11 hónaposak abbahagyta a nagyobbik gyerkőc a szopit, nem védekeztünk és már nem jött meg.

Imádok fiatal anyuka lenni, azóta 8 és 10 évesek. Mi a férjemmel elváltunk, de iszonyú jó, baráti a kapcsolat, neki is van új társa, nekem is, nagyon jó a kapcsolatunk.

Szóval igen, fiatal korom ellenére szuperül felneveltük őket, de a java azért meg hatra van, hisz meg kicsik :)

2022. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

#6 vagyok

25 voltam, hát a környezetünknek muszáj volt beletörődni, az elején még úgy tűnt, hogy jó lesz ez, aztán már csak évekkel később jöttem rá, hogy amúgy tényleg rohadt nagy hiba volt

2022. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!