Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Amikor gyereked lett terveztétek?

Amikor gyereked lett terveztétek?

Figyelt kérdés

Hány évesen lett? Később elmondtátok neki a dolgot? Ha igen hogyan fogadta?

Vagy fordítva: van olyan akinek a szülei elmondták hogy azért született mert nem védekeztek.

Viszont még lehet boldog így egy család?



2022. júl. 23. 17:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

20 évesen szültem, apuka is 20 éves volt. Egyszer próbálkoztunk, én nagyon vágytam már gyermekre. A fiam apja akart próbálkozni akkor egyszer, előtte hónapban késett, azt hittem terhes vagyok és nagyon pozitívan állt hozzá.

Mikor tényleg baba lett, kis idő után nem akarta már, családi nyomás hatására.

Végül együtt maradtunk a fiunk 2 éves koráig. Amíg kicsi volt nem tudott mit kezdeni vele, aztán évekig külföldön dolgozott és alig látta. Most 10 éves, már 2-3 éve büszke rá meg ugye könnyű úgy foglalkozni vele, hogy megneveltem egyedül.

A fiammal nagyon jó kapcsolatom van, de a szexuális dolgok nem érdeklik, nem beszélhetek róla neki, majd jelzi ha érdekli a téma. Azt mondjunk tudja, hogy inkább kislányt szerettem volna, mert megkérdezte és nem hazudok neki semmiben.

Az apja is szereti a maga módján így nem szenved hiányt semmiben szerencsére. Remélem felnőtt korában ő is így fogja gondolni

2022. júl. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Anyum 24 évesen szült, apám is annyi volt.

Később elmondták, hogy amúgy nem ilyen korán akartak volna még gyereket. Bennem ez nem okozott semmilyen törést, nagyon jó szülők voltak, és a mai napig is azok.

2022. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Tipikus gimnáziumi románc volt a mi szerelmünk. Három éve együtt voltunk már, amikor a 18. születésnapomon megtudtam, hogy terhes vagyok. Apuka ekkor 20 éves volt és nem rég kezdte az egyetemet. Először nagyon megijedtem, sok minden megfordult a fejemben, féltem a szüleim reakciójától és, hogy a barátaim, tanáraim elítélnek majd és attól is, hogy az apukája elhagy. Tudtam, hogy szeretném megtartani, mert nem tudtam volna a másik lehetőséggel együttélni. Elmondtam a páromnak, aki nem hagyott el, tudta ő is, hogy nem így terveztük, de most ez van és biztosan okkal van így. Albérletetre kezdett gyűjteni és folytatta az egyetemet is. Én 7 hónapos terhesen érettségiztem le. A szüleim mellettem álltak, támogattak lelkileg és anyagilag is. Akárcsak párom szülei. Érettségim jól sikerült, ezután pedig összeköltöztük egy albérletben, és még a baba születése előtt megkérték a kezem, július 12-én megszületett a kislányunk, Emma. Megvoltunk ijedve, nem igazán tudtuk mit és hogyan csináljunk, nem voltunk felkészült szülők ezt elismerem. De boldogok voltunk, különösen örültünk, annak, hogy kislány, arra vágytunk. A nagyszülők rengeteget segítettek, nélkülük nem ment volna és azóta is igyekszünk meghálálni. Következő nyáron házasságot kötöttünk. A férjem két helyen dolgozott és közben 1-2 év kihagyással az egyetemet is folytatta, én pedig levelezősön diplomát szereztem magyar szakon.


Most 25 éves vagyok a férjem 27, a kislányunk 7 éves, illetve azóta van két iker fiúnk is, akik 3 évesek, a következő kislányunk úton van. Én jelenleg velük vagyok itthon, a férjem pedig idén szerzett diplomát az állatorvosi egyetemen.

A házasságunk nem tökéletes, viszont nem hiszem, hogy annak az, akinek a tervezett időben jött a baba, de boldog család vagyunk, és igenis lehet boldognak lenni így. 18 évesen, a fürdöben, a pozitív tesztemmel a kezemben nem gondoltam volna, de így alakult. Persze, ez nem az én érdemem, a szüleink, a tanáraink, a barátaink, a férjem nélkül nem ment volna.


Emmának, ha rákérdez majd, akkor biztosan az igazat mondjuk, és elmeséljük neki ezt a történetetet. Egyelőre viszont nem érdekli ez a téma, csak azt látja, hogy az iskolában mikor értemegyünk, akkor sokkal fiatalabbak vagyunk, mint a többi szülő. Mikor mesélte ezt, akkor csak azt mondtam, hogy fiatalon lettem anyuka, de nem firtatta a témát, így többet nem meséltem. Lesz rá időm, ha idősebb lesz.


25/l

2022. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Azta micsoda történetek! Nagyon szép dolognak tartom, ha az emberek segítenek egy terhes fiatal lányon. Igaz, úgy kéne ebbe belemenni, hogy meglegyenek az anyagi feltételek és biztosítva legyen az egyéb háttér. De egy fiatalt a saját világa érdekli és ki kell élnie vágyait, amit én teljesen megértek.

Viszont miért van az, hogy tizenéves kortól a lányok már nemzőképessé válnak? Ennek biológia oka van? Mert most ha ilyen alapon menne már kislányok is lehetnének anyukák.

2022. júl. 24. 20:03
 15/24 anonim ***** válasza:
52%

13, lassan négy gyerekkel lány vagy???

És magyarosként nem tudod, mi a különbség a fiunk és a fiúnk között? De meg voltunk ijedve, nemrég, stb.

Kételkedem én ebben a történetben.

2022. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%
13, ennyi helyesírási hibával te a büdös életben nem végeztél magyar szakon.
2022. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
72%

Tizenhármas vagyok és igaz a történetem, persze, ha nem szeretnéd, akkor nem hiszed el. A helyesírási hibáimat visszaolvasa látom, viszont kapkodva, három gyermekre egyszerre figyelve írtam le a történetet, a telefonomba pötyögve. Illetve nem újságcikket vagy szépirodalmi művet terveztem írni, hanem gyakorin írtam választ egy kérdésre, azt hiszem ennek így is eleget tettem.


Abban egyetértek, hogy 4 gyerekes családanyaként, nőt kellett volna írnom lány helyett!


25/N

2022. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
17, magyartanárként hadd kételkedjem. A hibáid egyike sem ered telefonon pötyögésből, max a fürdö.
2022. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Természetesen szíved joga kételkedni. Nekem attól még meg lesz a diplomám, s tudom, hogy az igazat írtam.
2022. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Négy gyerek, miközben egy napot nem dolgoztál soha? A férjed meg egyetem mellett annyit keres, hogy eltartja a családot?


Teljesen hihető. Bocs, mégsem.

2022. júl. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!