Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavárót felvennéd a helyembe...

Babavárót felvennéd a helyembe úgy hogy még nincs gyermeked?

Figyelt kérdés

A párom, a családom nem hagy, hogy vegyük fel idén december 1-gyel, ha addig nincs újra hír a babaváróról.

Párom egy munkatársa otp-ben dolgozik és feltételezi, hogy be fogják szüntetni, mert még nincs kiterjesztve és semmi hír sincs róla és lehet a mostani körülményekre hivatkozni.

Mi csak márciustól szeretnénk próbálkozni, annál hamarabb semmiképpen sem a munkám miatt.

Én 25 éves leszek februárba. Tudom, hogy ez még fiatal, de mi van, ha nem jön össze?

Nagyon rossz feltételekkel vannak.

Én ideges vagyok miatta.

Pont most találtunk egy házat, amit ha kiegészítünk a babaváróval meg tudnánk venni.

Maga a ház és az elhelyezkedése is tetszik.

Nagyon régóta várunk az álom házunkra.


:(

Nem tudom miért vagyok emiatt ilyen ideges, de talán azért, mert én mindig is hamarabb szerettem volna anyuka lenni, csak az egyetem és a 2 év munka közbe szólt meg zavar az, hogy körülöttem van több 24-25-26 éves, akiknek nem jön valamiért a baba már évek óta.



2022. nov. 11. 08:15
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
77%
Nem. De én semmiképp bele se mennék ilyen szarságokba.
2022. nov. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
87%
Én sem venném fel előre. Már terhes voltam, amikor igényeltük. Én is féltem attól, hogy mi van, ha nem jön össze a baba. Persze végül kiderült, hogy ok nélkül féltem, mert elsőre összejött, de nem tudhattam előre.
2022. nov. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha mindenképp szeretnétek azt a házat, akkor gondolom úgyis fogtok hitelt felvenni rá.

Járj utána, hogy melyik a kedvezőbb, egy sima lakáshitel kamata, vagy egy adott esetben bebukott babaváró hitel kamata.

Ugyanis bankonként lehetnek különbségek.

2022. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Mi is úgy vettük fel, hogy már úton volt a baba.

Viszont azt is vegyétek figyelembe, hogy nem csak a gyerek a feltétel a kedvezményességhez. Nem lehet válni, külföldre költözni stb, amíg nincs visszafizetve.

2022. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
88%
Mi is akkor vettük fel amikor már 12 hetes voltam. Én nem vettem volna fel előre. Egyébként 4 hónapot vártunk rá, mi is fiatalok vagyunk, úgyhogy egész gyorsan megfogant, de ettől függetlenül se venném fel most sem hamarabb. Én is bankban dolgozom egyébként, ez nyílván sokat segített a mérlegelésben is. Bár én nem gondolom, hogy meg fog szűnni.
2022. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!!
2022. nov. 11. 08:32
 7/51 anonim ***** válasza:
75%
Úgy sem venném fel, hogy már van
2022. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
65%

Mi felvettük, mert elég jó kondíciókkal adták akkor, pedig egy évig el sem kezdtünk utána próbálkozni.


Viszont nem rázna meg nagyon anyagilag, ha vissza kéne fizetni büntetőkamattal, és a próbálkozások előtt már elkezdtük a kivizsgálásokat magánban (végül a harmadik hónapban lettem terhes). Szóval ez nálunk, amolyan vállalt hazárdjáték volt, tudtuk, hogy mit kockáztatunk, kb. tudtuk mennyi esélyünk van “nyerni”, és ezzel együtt úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk.


A jelenlegi kamatokkal nem vagyok benne biztos, hogy ugyanezt tennénk.


Az biztos, hogyha nem tudjuk kifizetni öt év után az egészet büntetőkamattal, akkor nem tenném meg.


A kettő között meg…


A csok-ot mi sem vettük fel, amiatt szívok is a fogam utólag, de legalább majd ki tudjuk adni a lakást, ha úgy döntünk.

2022. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
88%

Ha a párod az OTP-ben dolgozik, tudnia kéne, hogy hónapokkal ezelőtt a babavárót speciel meghosszabbították a jövő évre. Aminek jelenleg december 31 a kifutása, az az otthonfelújítási támogatás.


Egyébként felelősségteljes, értelmes ember akkor veszi fel, amikor 12. terhességi hetet betöltötten úton van a baba.

2022. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
26%
Én konkrétan előbb megvárnám az első gyerek megszületését, mert az ismerősi körben velem együtt rengetegen vannak akik az első gyerek után azt mondták, hogy hiába terveztek többet, ez sokkal nehezebb mint sejtették és elég 1.
2022. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!