Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavárót felvennéd a helyembe...

Babavárót felvennéd a helyembe úgy hogy még nincs gyermeked?

Figyelt kérdés

A párom, a családom nem hagy, hogy vegyük fel idén december 1-gyel, ha addig nincs újra hír a babaváróról.

Párom egy munkatársa otp-ben dolgozik és feltételezi, hogy be fogják szüntetni, mert még nincs kiterjesztve és semmi hír sincs róla és lehet a mostani körülményekre hivatkozni.

Mi csak márciustól szeretnénk próbálkozni, annál hamarabb semmiképpen sem a munkám miatt.

Én 25 éves leszek februárba. Tudom, hogy ez még fiatal, de mi van, ha nem jön össze?

Nagyon rossz feltételekkel vannak.

Én ideges vagyok miatta.

Pont most találtunk egy házat, amit ha kiegészítünk a babaváróval meg tudnánk venni.

Maga a ház és az elhelyezkedése is tetszik.

Nagyon régóta várunk az álom házunkra.


:(

Nem tudom miért vagyok emiatt ilyen ideges, de talán azért, mert én mindig is hamarabb szerettem volna anyuka lenni, csak az egyetem és a 2 év munka közbe szólt meg zavar az, hogy körülöttem van több 24-25-26 éves, akiknek nem jön valamiért a baba már évek óta.



2022. nov. 11. 08:15
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, látom, nem párod, hanem a munkatársa van az OTP-ben. Ezt leszámítva tartom, amit leírtam.
2022. nov. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ebben is benne van, hogy meghosszabították.

2022. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
88%
De.. ha munkatársa akkor ő is az OTPben dolgozik nem?
2022. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
86%

Mi felvettük. Jött egy nagyon jó házvásárlási lehetőség, így kockáztattunk. Szerencsénk volt, hamar terhes lettem, bár mi azért is mertük bevállalni mert tudtuk hogy bármi áron szeretnénk gyereket és kb azonnal el is kezdtünk próbálkozni.

De azt tudnod kell hogy ennek tényleg van kockázata, ha véletlenül nem úgy alakulnak a dolgok ahogy elterveztétek NAGYON megüthetitek a bokátokat. Nagyon magasan vannak a kamatok, nagyon durva büntetőkamatok lehetnek.

2022. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
82%
#10 Babavárót a gyerek születése előtt kell felvenni, nem gyerekszámra. Az első gyerek után már megéri, mert kamatmentes hitel. A második után elengedik a fennmaradó összeg 30 majd a harmadik után a 100%-t.
2022. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
90%

"Én konkrétan előbb megvárnám az első gyerek megszületését, mert az ismerősi körben velem együtt rengetegen vannak akik az első gyerek után azt mondták, hogy hiába terveztek többet, ez sokkal nehezebb mint sejtették és elég"


Ha megszületik a gyerek, már nem számít bele a babaváróba. Terhesen kell felvenni, akkor igen.

A babaváróhoz pedig elég 1 gyerek is, hogy a hitel kamatmentes maradjon. Tehát akkor sem járnak rosszul, ha nem akarnak több gyereket vagy más miatt nem lesz több.

A probléma akkor van, ha elválnak bármikor a futamidő lejárta előtt.

2022. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Mindketten játékvezetők másodállásban, de más a főállásuk.
2022. nov. 11. 08:40
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
#10 te szerintem a csokkal kevered a babavárót. Itt nem kell több gyerek, elég 1 is ahhoz hogy kamatmentes legyen a hitel
2022. nov. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
84%

"De.. ha munkatársa akkor ő is az OTPben dolgozik nem?"


Ez bennem is felmerült, de aztán feltételeztem, talán a munkatárs dolgozik több helyen.

2022. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
84%
Ahh akkor a csokkal kevertem, bocsi. Ebben az esetben is megvárnám a minimum 12 hetet. 10-es voltam.
2022. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!