Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavárót felvennéd a helyembe...

Babavárót felvennéd a helyembe úgy hogy még nincs gyermeked?

Figyelt kérdés

A párom, a családom nem hagy, hogy vegyük fel idén december 1-gyel, ha addig nincs újra hír a babaváróról.

Párom egy munkatársa otp-ben dolgozik és feltételezi, hogy be fogják szüntetni, mert még nincs kiterjesztve és semmi hír sincs róla és lehet a mostani körülményekre hivatkozni.

Mi csak márciustól szeretnénk próbálkozni, annál hamarabb semmiképpen sem a munkám miatt.

Én 25 éves leszek februárba. Tudom, hogy ez még fiatal, de mi van, ha nem jön össze?

Nagyon rossz feltételekkel vannak.

Én ideges vagyok miatta.

Pont most találtunk egy házat, amit ha kiegészítünk a babaváróval meg tudnánk venni.

Maga a ház és az elhelyezkedése is tetszik.

Nagyon régóta várunk az álom házunkra.


:(

Nem tudom miért vagyok emiatt ilyen ideges, de talán azért, mert én mindig is hamarabb szerettem volna anyuka lenni, csak az egyetem és a 2 év munka közbe szólt meg zavar az, hogy körülöttem van több 24-25-26 éves, akiknek nem jön valamiért a baba már évek óta.



2022. nov. 11. 08:15
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
44%

30-as Igen tavaly valóban nem volt várólista de már van.Mióta államosítás történt nagyon ramaty lett.Pont nyáron történt egy változás mikor te már nem jártál oda:)Szerencséd volt.10 hetesként engedtek el?Érdekes,engem már az első uh után mikor 4 hetes voltam.Megmondták hogy 1 db uh van és kész.

Ja és akkor közölték mindezt mikor mit sem sejtve kérni akartam telefonon a második uh-ra időpontot tehát qvára időben szóltak:)

Jó információkat kaptál mert ez valóban országos jelenség.Ja és vetélés lett a lombikom vége és nem vizsgáltak abszolút ki hanem lehet menni januártól a következőre,na erre varrj gombot.

2022. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
15%

érdekes, itt senki nem venné fel előre...

A valóság egészen más.

2022. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
24%

Párom egy munkatársa otp-ben dolgozik


Mondjuk akkor a párod is...

2022. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem tudom, a kolléganőm most nemrég ment végig ezen a lombikos úton. 3-4 hónap volt, mire minden vizsgálatot megcsináltatott, addigra kapott helyet inszeminációra, és nem 6-ot kellett volna, hanem csak 3-at, utána már a lombik következett volna.


Az inszeminációk egymás követő hónapban voltak, végül sikerült a második, de ha nem sikerült volna, már elő volt jegyezve lombikra, és nem kellett volna egy évet várni. Ez a debreceni állami intézet volt.

2022. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

#31


Bocs, hogy megint pontosítok, de 2019-ben lettek központilag államosítva a reprodukciós intézetek, nem tavaly óta, és nem idén nyáron. 🙂

Egy kolléganőm által ismerem a helyzetet az államosítás előtti időkből a tapolcai PRI-n, épp ezért lepődtem meg, hogy milyen flottul működik ott a rendszer azóta. Ő akkoriban 1, de inkább 1.5 évet várt egy tb-s időpontra.

Nagyon alaposak voltak velem, a pozitív teszttől az elengedésig hetente hívtak uh-ra (akkor adtak új időpontot a következőre), mindig kaptam fotót is.

Elbocsátáskor minden szükséges papírral elláttak, utána már legközelebb csak a 12 hetes genetikaira kellett mennem a lakóhelyemen. Ezek szerint nálad még azt sem várták meg, hogy kiderüljön, élő embriód van-e, ha 4 hetesen elengedtek. Ez tényleg gáz.

2022. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
57%

35 Tényleg így volt ahogy leírtam.Magánorvosnál kellett fizetgetnem minden egyes uh-ért utána ha hiszed ha nem.

Nincs okom hazudni mi hasznom volna abból?Meg még a tetejébe műtét lett a vége sajnos:(

2019-ben igen de akkor nem volt még ennyire érezhető a dolog.Nálunk hogy hogy volt én csak arról tudok nyilatkozni.Nincs okom mellébeszélni.

2022. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem venném fel, mi a 12. hét után írtuk alá a szerződést, így egyből szüneteltettük is a törlesztést. Ment állampapírba az egész, így ki lehet belőle szépen jönni pluszban. Nem fog még kifutni, amúgy is arról jó előre szólni fognak, az OTP-s embered nagyon félrenézett valamit.
2022. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

#36


Szerintem valamit félreértettél, én nem hazudtoltalak meg, elhiszem, hogy veled így történt.

Ezek szerint orvosa válogatja. Te is Tapolcára jártál a PRI-be?

2022. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
59%

#27 Ne hülyéskedj már. Felveszed kamat nélkül a 10 milliót. Berakod állampapírba. 10+%-os kamatra, az évi 1 milliót hoz, öt év alatt 5 milliót adómentesen.


Ha bármi van, akkor jelentkeztek, hogy vissza szeretnétek adni a pénzt, 10 milliót fognak kérni. Ha végigviszitek, akkor három év után kb. havonta 40 ezret befizettek, még úgyis a kamatokból a mostani árfolyamok mellett ki tudnátok fizetni a hitelt (igaziból a kamatok fele megy el rá).


Válás vagy külföldre költözés esetén meg egy összegben a válás vagy költözés előtt visszafizetitek, egy gyerek után már kamatmentesen a 10 millió fennmaradó részét.

2022. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

#39


"Ha bármi van, akkor jelentkeztek, hogy vissza szeretnétek adni a pénzt, 10 milliót fognak kérni"

A 10 milliót, meg az addig el nem számolt kamatot is. Tehát ha 4 év után visszafizeted, azaz előbb, mint lejárna az 5 év kamatmentes időszak, akkor is vissza kell fizetned a 4 év alatt el nem számolt kamatot.


[link]

2022. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!