Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavárót felvennéd a helyembe...

Babavárót felvennéd a helyembe úgy hogy még nincs gyermeked?

Figyelt kérdés

A párom, a családom nem hagy, hogy vegyük fel idén december 1-gyel, ha addig nincs újra hír a babaváróról.

Párom egy munkatársa otp-ben dolgozik és feltételezi, hogy be fogják szüntetni, mert még nincs kiterjesztve és semmi hír sincs róla és lehet a mostani körülményekre hivatkozni.

Mi csak márciustól szeretnénk próbálkozni, annál hamarabb semmiképpen sem a munkám miatt.

Én 25 éves leszek februárba. Tudom, hogy ez még fiatal, de mi van, ha nem jön össze?

Nagyon rossz feltételekkel vannak.

Én ideges vagyok miatta.

Pont most találtunk egy házat, amit ha kiegészítünk a babaváróval meg tudnánk venni.

Maga a ház és az elhelyezkedése is tetszik.

Nagyon régóta várunk az álom házunkra.


:(

Nem tudom miért vagyok emiatt ilyen ideges, de talán azért, mert én mindig is hamarabb szerettem volna anyuka lenni, csak az egyetem és a 2 év munka közbe szólt meg zavar az, hogy körülöttem van több 24-25-26 éves, akiknek nem jön valamiért a baba már évek óta.



2022. nov. 11. 08:15
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
77%
Mi felvettük a csokot és a babavárót is meg az első baba előtt házvásárlás miatt, de az is igaz, hogy nálunk benne volt, hogy ha nem jönne össze baba, biztosan megyünk lombikra (ugye ha azzal sem jön össze, akkor nem kell büntetőkamatot fizetni).
2022. nov. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
74%
Eszed legyen és ne vedd fel.Ha terhes vagy elérve a 12.hetet akkor nyugodtan.
2022. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Itt leírják válaszban, hogy milyen esetekben engedik el a büntetőkamatot:


[link]

2022. nov. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
73%

23hoz még


Itt leírják, ha eü probléma áll fenn, illetve ha részt vettetek az államilag finanszírozott összes reprodukciós eljárásban, és úgy sincs siker, akkor elengedik a kamatot.

2022. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
88%
Mi is csak akkor mertük felvenni, mikor már betöltöttem a 12. hetet.
2022. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
57%
Felvenném, ha úgy is akartok gyereket, és ezért a lombikot is végigjárnátok akkor nincs mért ne
2022. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
70%

Mi gondolkodtunk rajta miután terhes maradtam és betöltöttem a 12 hetet, de végül nem ugrottunk fejest bele és áldom is az eget, hogy hitel nélkül maradtunk. (mi kocsit szerettünk volna meg egy teljes felújítást a saját lakásunkra, de elengedtük).

Ha viszont azon múlt volna, hogy vegyünk egy lakást/házat lehet felvettük volna, de semmiképp nem a “semmire” tehát meglévő terhesség nélkül nem. Mi pl. úgy voltunk, hogy ha jön jön, ha nem nem. Lombikot és társait nem jártuk volna végig.

Barátnőm most 28 (a férje 30) már 4 éve próbálkoznak sikertelenül és a 100. vizsgálat is azt mutatja, hogy pedig nem lenne akadálya, mégsem jön. Ők ennek ellenére felvették tavaly, bár olyan dologba tették, hogy nem gáz ha büntetőkamatostul kell visszaadni.

2022. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
88%

"nálunk benne volt, hogy ha nem jönne össze baba, biztosan megyünk lombikra (ugye ha azzal sem jön össze, akkor nem kell büntetőkamatot fizetni)."


Ez elméletileg igaz, de kérdés, gyakorlatban az 5 évbe belefér-e az, hogy meg is legyen az 5 sikertelen lombik.

Ha nem rögtön próbálkozik a pár, akkor több mint egy év is eltelhet, mire orvoshoz jut, akkor sem rögtön a lombik következik (kivéve, ha olyan jellegű a baj, hogy más szóba sem jöhet), akkor pedig még inszeminációig is több vizsgálat is lehet, 5-6 kötelező inszemináció, aztán jöhet csak a 5 lombik.

Ahogy hallottam, nem olyan szerencsés a helyzet minden reprodukciós intézetben, mint ahova mi jártunk (PRI), ahol tényleg nincs várólista.

De a két beültetés közötti minimum 90 napot akkor is ki kell várni.

A 2. lombikomon egy olyan nővel voltam punkción, akinek már 3 stimulált hónapja is volt, de beültetésig egyszer sem jutott el, mert sosem maradt életképes embriója. Azok a próbálkozások így bele sem számítottak az 5 ingyenes alkalomba. (Ami persze neki jól jött, ha már ilyen szerencsétlenül alakultak a dolgai.)

2022. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
73%

28-as Végre valaki aki érti is a lombikot:)

Igen,először 6 inszemináció van aztán a lombik de mostmár nem úgy van mint előtte hogy hívod az intézetet és akár már a következő ciklusban mehetsz is hanem 3-4 hónapot minimum vársz szóval ebben tévedsz van várólista és bizonyos darabszámig tudnak csak beültetéseket csinálni és igen el is kell addig jutni.Nem úgy van hogy ott vagyunk és 100% hogy lesz is belőle beültetés sajnos.Ilyen nővel én is beszéltem aki nem jutott el a beültetésig 2-ből egyszer sem.Nagyon nehéz a lombik mind testileg mind lelkileg és mióta állami nagyon lement a színvonal.Aki teheti hagyja ki az itthoni lombikot és inkább külföldre menjen ha van rá pénze mert ez ami itt van az egy vicc.Tapasztalatból beszélek és nem a levegőbe de aki nem hiszi járjon utána majd rájön.Nem biztos hogy 5 évbe belefér az az 5 lombik így van úgyhogy óvatosan ezzel a majd megyünk lombikra dologgal.

2022. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

#29


Írtam, hogy én a PRI kapcsán tudom kijelenteni, hogy ott márpedig tényleg nincs várólista. Mikor tavaly októberben felhívtam őket, döbbenetemre azonnal, egy héten belül fogadtak (én évekkel ezelőtt "letudtam" az inszemeket). Csak a nemlétező ciklusom gyógyszeres beállítása + a karácsony miatt kezdtük idén januárban a lombikot. Aztán május elején a következőt. Szóval ezek elég friss tapasztalatok nálam. Igaz, azóta nem tudom, mi a helyzet ott, mert júliusban, 10 hetes terhesként utamra bocsátottak. 🙂

De ott én is hallottam másoktól, hogy pl. Győrben igenis van várólista. Illetve cikkeket is láttam erről, hogy ez országos jelenség.

2022. nov. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!