Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavárót felvennéd a helyembe...

Babavárót felvennéd a helyembe úgy hogy még nincs gyermeked?

Figyelt kérdés

A párom, a családom nem hagy, hogy vegyük fel idén december 1-gyel, ha addig nincs újra hír a babaváróról.

Párom egy munkatársa otp-ben dolgozik és feltételezi, hogy be fogják szüntetni, mert még nincs kiterjesztve és semmi hír sincs róla és lehet a mostani körülményekre hivatkozni.

Mi csak márciustól szeretnénk próbálkozni, annál hamarabb semmiképpen sem a munkám miatt.

Én 25 éves leszek februárba. Tudom, hogy ez még fiatal, de mi van, ha nem jön össze?

Nagyon rossz feltételekkel vannak.

Én ideges vagyok miatta.

Pont most találtunk egy házat, amit ha kiegészítünk a babaváróval meg tudnánk venni.

Maga a ház és az elhelyezkedése is tetszik.

Nagyon régóta várunk az álom házunkra.


:(

Nem tudom miért vagyok emiatt ilyen ideges, de talán azért, mert én mindig is hamarabb szerettem volna anyuka lenni, csak az egyetem és a 2 év munka közbe szólt meg zavar az, hogy körülöttem van több 24-25-26 éves, akiknek nem jön valamiért a baba már évek óta.



2022. nov. 11. 08:15
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
73%

#40 A példa azt mondja, hogyha nem születik gyerekük. A #27-nek volt egy leigazolható gyereke (12 hetes terhes volt), mikor nem vették fel a hitelt.


Ők kamatmentesek és bármikor előtörleszthetnek, ha akarnak.

2022. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
69%

#41


Ha teljesített a gyerek, akkor eleve nem releváns, amit írtál, mert miért fizetné vissza bárki is a pénzt 5 év előtt, ha már az idő alatt teljesítette a feltételeket?

A te válaszodból az jött le nekem, hogy úgy érted, aki nem teljesíti, annak is megéri felvenni, és 5 éven belül visszacsengetni, mert addig állampapírba fektetve kamatozott, és a befektetése kamatja az övé marad, és csak 10 milliót fizet vissza így is.

Ezért hoztam a példát, hogy miért nem úgy van.

De ha pénzt akar az állampapírból, és megvan a gyerek, hülye lenne előtörleszteni, ha a kamattal növelt 10 misit tovább fialtatja, nem?

Ráér akkor, ha el akarnak válni, és akkor tényleg csak a maradékot kell, kamat nélkül.

2022. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

Mi kockaztattunk es felvettuk gyerek nelkul. Tudtuk, hogy akarunk gyereket, csak elobb hazat akartunk venni, mert a 30 negyzetmeteres albiba azert csak nem vallaltuk volna be.

Ha nem jott volna ossze, akkor meg termeszetesen vallaljuk a kovetkezmenyeit es szepen fizetjuk a buntetokamatot meg amit kell.

Megvettuk a hazat, felujitottuk, aztan nagyjabol olyan 1 ev mulva kezdtunk el probalkozni, a 2. honapban osszejott.

2022. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
54%

#42 Szerintem olvass vissza, hogy mit írtak előtte és arra ki-mit válaszol.


Ha külföldre szeretne költözni, vagy el akarnak válni, akkor is szerződést szegnek.

2022. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
87%

Ez a 22-es csapdája😂

Ha nincs ház még, akkor nem szívesen vállalunk gyereket, de pénz nélkül meg nem tudjuk megvenni a házat...

Hát kockáztatni kell.

2022. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
Lehet örökbe is fogadni, akkor se kell visszafizetni.
2022. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Az örökbe fogadás az jó lenne. Ha nem jönne össze.

De nem vesszük fel.

2022. nov. 19. 21:36
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadás nem úgy megy, hogy ma kitalálod, holnap adják a gyereket.
2022. nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
80%
Örökbefogadásra nem szabad előre felvenni, főleg, ha még be sem adtátok a kérvényt. Kb. 5 év örökbefogadni egy csecsemőt, ha nincs ismert és súlyos fogyatékossága.
2022. nov. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

#49-es vagyok, pontosítok egy három év alatti gyereket ennyi idő örökbefogadni.


Ha nagyobbat 6-7 éveset is elfogadtok, meg esetleg tesókat vagy fogyatékost, akkor gyorsabb. De ezzel ne tervezz, amikor a babavárót felveszed.

2022. nov. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!