Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a két végletről:...

Mit gondoltok a két végletről: korán szülni (18-20) vagy idősebben (karrier, sok munka után 35-40 évesen)?

Figyelt kérdés

"tapasztalatból" mondom, hogy (nővérem 35 évesen, anyukám 42 évesen) idősen szültek családtagjaim és most bánják igazán, hogy nem fiatalon tették. Meg közeli barátok is szültek 30-40 között, nagyon nehéz volt maga a gyerek kihordása és már az erejük sem a régi. De persze van akit ez nem zavar, én biztosan a legjobbat akarnám a gyerekemnek, és még 30-as éveim előtt HA LEHET, akkor szülök. csak ennyi.

Többségük úgy mond "kiégtek". Túl sokáig voltak egyedül, vagy túlsokáig élték a dolgos életüket.

Nem feltétlenül a megélhetésért, van aki imád dolgozni, szinte jobban vágyik a munkára (gondolom valami alaól figyelem elterelés), mint más a gyerekre (tegyük fel 35 évesen).

Nektek mi a tapasztalatotok?


2013. szept. 15. 22:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Én 18 voltam amikor kismama lettem a lányunkkal.Egy percig nem gondolkoztunk azon,elvetetjük-e vagy megtartjuk.Természetesen a párom 100%-ig mellettem állt,Ő már akkor 26 éves volt,felelősség teljes,szorgalmas érett férfi.Elvett feleségül,lett saját ház,én pedig bátran megszültem a kincsünket.Azóta is boldogan éldegélünk. :)Ennek már 10 éve.Nem bánom,hogy fiatalon szültem,több volt az energiám,türelmem,mint most a tesóhoz.
2013. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Haha 37 évesen egyáltalán nem érzem magam idősnek :) Van egy majdnem 1,5 és egy majdnem 4 éves gyerekem. 33+ voltam, mikor a nagyobb született. Nagyon jó döntés volt. 10 évet dolgoztam, munkámat nagyon szeretem, de eljött az idő, amikor mást akartam csinálni. Amíg dolgoztam mi sokat utaztunk, színházba jártunk, mászkáltunk ahogy kedvünk tartottam. Nem azt mondom, hogy nem jut eszembe néha, de ez az időszak nálunk most másról, a gyerekekről szól, hogy ők jól érezzék magukat. (Az idén először eljutottunk hosszabb időre nyaralni, a kicsi is élvezte, hogy együtt vagyunk, de a nagy egyenesen repdesett a boldogságtól. Hónapokkal később most is emlegeti.) És abszolút nem érzem magam "kiégettnek" se.

Mindenki szüljön akkor gyereket amikor akar. Én nem lettem volna jó anya, ha 23-25 évesen szülök (23 éves koromig tanultam), nem lett volna türelmem hozzá, nem vágytam rá. Biztosan megbirkóztunk volna vele (szoktunk erről beszélni a férjemmel), de így jobb a dolog mindannyiunknak. Amikor vágytunk rájuk, akkor jöttek.

2013. szept. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
12. vagyok: Egyik terhességemnél sem merült fel semmi probléma, szerintem jobban nem tudtam volna viselni a terhességet 10 évvel korábban se.
2013. szept. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Én 25 és 27 évesen születem szerintem így jó volt.

Tesóm 21 24 28 40 évesen szült most a kicsivel türelmetlen és a terhessége is nehéz volt.

2013. szept. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki akkor szüljön amikor neki jól esik, van aki fiatalon szeretne babát, más meg előbb élni szeretne. Van akit 20 évesen megvisel a terhesség és a szülés más meg 40 évesen is fitt és fiatalos. Ezt mindenkinek magának kell éreznie. Egyébként az első lányomat 28 a 2.-at 31 évesen szültem most 34 vagyok (nem érzem magam egyáltalán öregnek sőt :)) és azt kell, hogy mondjam, hogy ahogy "vénülök" egyre türelmesebb leszek.
2013. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Miert is Kell lepontozni azokat akik aztmondjak hogy ha megvannak az anyagiak nyugodtan lehet 20 evesen szulni? Gratulalok a lepontozoknak ez egy kerdes volt ti Amire valaszoltal emberek a sajat tapasztalatai alapjan...
2013. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Azokat is lepontozzák, akik szerint a harmincasok nem idősek...
2013. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Én 22 éves vagyok és most várjuk az első babánkat, aki tervezett volt. 3 és fél éve vagyunk együtt a párommal (3hét mulva férjemmel). Nemrég fejeztem be az óvónőképzőt és van megtakarított pénzünk, autónk ,nincs hitelünk. Én mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni,de nem ítélem el azokat sem akik 35 felett szülnek. Mindenkinek a saját döntése,hogy mikor szeretné átélni az anyaság csodáját!


17 hkm

2013. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Pontosan, kedves utolsó :) a pontozókkal meg nem kell foglalkozni, az egész pontozás felesleges hülyeség szerintem :)
2013. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Engem 35 évesen szült anyu de soha nem bántottak miatta és ő sem bánta meg. Nekem így tökéletes volt és én sem szeretné 30 előtt szülni.
2013. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!