Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a két végletről:...

Mit gondoltok a két végletről: korán szülni (18-20) vagy idősebben (karrier, sok munka után 35-40 évesen)?

Figyelt kérdés

"tapasztalatból" mondom, hogy (nővérem 35 évesen, anyukám 42 évesen) idősen szültek családtagjaim és most bánják igazán, hogy nem fiatalon tették. Meg közeli barátok is szültek 30-40 között, nagyon nehéz volt maga a gyerek kihordása és már az erejük sem a régi. De persze van akit ez nem zavar, én biztosan a legjobbat akarnám a gyerekemnek, és még 30-as éveim előtt HA LEHET, akkor szülök. csak ennyi.

Többségük úgy mond "kiégtek". Túl sokáig voltak egyedül, vagy túlsokáig élték a dolgos életüket.

Nem feltétlenül a megélhetésért, van aki imád dolgozni, szinte jobban vágyik a munkára (gondolom valami alaól figyelem elterelés), mint más a gyerekre (tegyük fel 35 évesen).

Nektek mi a tapasztalatotok?


2013. szept. 15. 22:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Néhányan itt úgy beszéltek mintha 30 meg 35 évesen megállna az élet. Az ember 30 éves korában azért már nem változik olyan drasztikusan pár év alatt. Akinek 35 éves korában nem lenne türelme gyerekhez annak 25 évesen sem lenne.
2013. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
49%
Én nem a türelem miatt nem vállaltam,hanem mert nem akarok rosszat a gyerekemnek, mert az nem jó egy gyereknek ha idősek a szülei.
2013. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

De miért nem magyarázd el nekem,mert komolyan érdekel?

Anyu engem 35 évesen szült és én semmi hátrányát nem láttam.

2013. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
49%
Én meg éreztem. Rengeteg szenvedtem attól, hogy elveszíthetem őket vármikor, mert öregek (kamasz koromban) és egyébként is rossz egy kamasznak ha öregek a szülei.
2013. szept. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
73%

Jézusom azért 35 éves szülő még nem öreg, amikor a gyerek 30 lesz még mindig 65 éves. persze lehet nem éli meg, de akár meghallhat fiatalon egy 20 éves is. A másik meg, hogy ahogyan változik a világ úgy tolódik ki az is, hogy ki mikor számít öregnek. 100 éve de megkockáztatom, hogy 50 éve is, az akinek 20 évesen még nem volt férje gyereke már vénlánynak számított. Most meg senki nem gondol a szingli 20 évesekre úgy, hogy vénlány.

Bár lehet, hogy aki 35 évesen öregnek érzi magát az az is.

Ezzel nem azt mondom, hogy senki ne szüljön 20 évesen, mert felőlem mindenki akkor szül amikor úgy érzi, hogy szeretne gyereket (no meg amikor tud), de nehogy már leöregezzen valaki egy 35 évest.

A 30 felettieket öregnek utoljára 10 éves korom alatt tartottam :)

2013. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

nincs közöm hozzá, csak érdekel, mert 42 évesen szült édesanyám, és ugyan a legnagyobb kincs az, hogy él, de folyamatos ápolásra szorul és nincs saját életem.

Szeretnék nem sokára gyereket, nem tudok vállalni, mert ő a fontosabb.

aki lombikkal esett teherbe 30 fölött, az nem tehet semmiről. Aki tudatosan 35-45 között vállalt gyereket arra vonatkozik a kérdésem.

Én nem bánom, hogy megszülettem, de többször hallom nővéremtől és anyukámtól főleg, hogy az orvos nem támogatta ANNYIRA a terheséggüket, mint fiatalabb anyukáknál.

Pl anyukámnak majdnem az életébe került, hogy világra hozott engem 42 évesen.

Nem tudom, hogy milyen, ha fiatal anyukám lenne, lehet akkor is beteg lenne, de egy öregebb embert nehezebb mozgatni és ellátni, mint egy jobb mozgásban lévőt.

Nekem ennyi a tapasztalatom.

És még mindig ugyan annyira szeretem őt, mert nyilván minden tőle telhetőt megtett értem, csak nem értem hogy 42 éves nő miért vállal gyereket.

vagy annál kicsivel fitalabb?

2013. szept. 17. 10:05
 37/38 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom hány éves lehetsz, de gondolom 30 alatt szóval, ha azt vesszük, hogy mondjuk 25 akkor anyukád 67 éves. valószínűleg valami betegsége lehet, hogy ápolásra szorul szegény, mert 67 évesen az átlagos ember nem magatehetetlen (az én 85 éves nagymamám még mindig egyedül él és magát tartja el). nagyon sajnálom, hogy nálatok így alakult és nagyon szép tőled, hogy anyukádat mindenben támogatod gondozod. Nem semmi és kitartást nektek, de hidd el nem ez az átlagos, de ebből még nem lehet következtetéseket levonni. Nekem van olyan ismerősöm aki 40 felett szült (mondjuk nem tervezett gyerek volt) de nagyon fiatalos egyáltalán nem viselte meg a szervezetét se a szülés se a várandóság. lehetnek mindig extrém esetek persze. Minden esetre te úgy érzed, hogy 30 éves kor alatt szeretnél gyerekeket. Ez a te döntésed. De lehet azzal is baj 50 éves korában aki 20 évesen szült. Akkor ő is rászorul a gyerekei támogatására és ha szerencséje van akkor olyan gyerekei vannak, mint te és tényleg támogatni fogják.
2013. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Kérdező! Anyósom is mindig azt mondta, hogy ő idős anyuka volt (32 évesen szült, 70-es évek eleje). Igen, ő akkor annak számított. Meg is kapta nem egyszer. Amikor én vártam az elsőt, 33 évesen körberöhögött az orvosom, hogy miért gondolom én magam öregnek? Vannak nálam sokkal idősebb kismamái. Sőt, én azt hittem, hogy majd én leszek az öreg anyuka a játszótéren. Hát nem. De ez teljesen egyéni, ki mire érzi magát jónak. Én biztosan nem lettem volna jó anya, ha 25 évesen szülök. (Sőt, a férjem 40 felett volt a kisebb születésekor.)

Azt meg végképp nem vállalom, hogy 37 évesen öreg lennék. Nem, abszolút nem érzem magam annak.

2013. szept. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!