Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a két végletről:...

Mit gondoltok a két végletről: korán szülni (18-20) vagy idősebben (karrier, sok munka után 35-40 évesen)?

Figyelt kérdés

"tapasztalatból" mondom, hogy (nővérem 35 évesen, anyukám 42 évesen) idősen szültek családtagjaim és most bánják igazán, hogy nem fiatalon tették. Meg közeli barátok is szültek 30-40 között, nagyon nehéz volt maga a gyerek kihordása és már az erejük sem a régi. De persze van akit ez nem zavar, én biztosan a legjobbat akarnám a gyerekemnek, és még 30-as éveim előtt HA LEHET, akkor szülök. csak ennyi.

Többségük úgy mond "kiégtek". Túl sokáig voltak egyedül, vagy túlsokáig élték a dolgos életüket.

Nem feltétlenül a megélhetésért, van aki imád dolgozni, szinte jobban vágyik a munkára (gondolom valami alaól figyelem elterelés), mint más a gyerekre (tegyük fel 35 évesen).

Nektek mi a tapasztalatotok?


2013. szept. 15. 22:44
1 2 3 4
 21/38 anonim válasza:

Én 20 évesen szültem meg a kisfiamat, most 6 hónapos. Bárki kérdezi hány éves vagyok, senki nem vet meg érte mert 20 vagyok. Általában azt mondják hogy benne vagyok a korban. Szerintem az sem gáz ha valaki 30-35 évesen szül. Van olyan aki 30 évesen az első gyermekét várja. És mi van belőle, semmi.. Még benne van a korban.

Bár már 40 fölött nem szülnék! Az már nem olyan egészséges. Ezt orvosok is mondták.

2013. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%
Egy 35 éves ember nem öreg, de gyereket vállalni már késő. Ez az én véleményem, saját tapasztalaton alapul, mint kései gyerek, ezért nem szülök 30 után.
2013. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!Kíváncsi lennék ha évekig küzdenél azért hogy gyereked legyen akkor mennyire lennél ilyen nagyképű? :)

(Egy 34 éves "öreg"nő,aki még mindig azért küzd hogy legyen gyereke)

2013. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
49%
Képzeld 4,5 évet küzdöttem, hogy gyerekem lehessen, több doki előtte azt mondta soha nem lehet. 4. lombikra sikerült a fiam, azóta voltam még 4en ami nem sikerült, többre a korom miatt már nem mehetek. Szóval semmi nagyképűség nincs benne. De ha nem jött volna össze eddig a fiam, akkor sem próbálkoznék már ebben a korban.
2013. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Dehogynem...
2013. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
:) Akkor ez a két dolog nagyon üti egymást.Neked kellene a legjobban tudni akkor hogy egy nő soha nem adja fel....soha!!!...hogy anya lehessen,amíg lehet.
2013. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

Nos 35 felett nem szülnék késő,öregnek nem öreg de egy kisbabához igen,de tőlem szüljön aki akar,de 10ből 9 sajnálja,hogy nem fiatalabban szült.

Szerintem 20-30között a legideálisabb minden szempontból.

2013. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Szerintem a karrier és a gyerek összeegyeztethető.
2013. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

27! "Szerintem 20-30között a legideálisabb minden szempontból."

Miért?

Amúgy nekem is volt kolléganőm, aki azt mondta, hogy 35 felett már nem akar szülni. De. És nagyon nem bánta meg.

2013. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
50%
Hát pedig biztos, hogy nem. Anno megbeszéltük, ha az első nem jön össze 28 éves koromig akkor nem megyünk több lombikra. A 28. szülinapom után 4 nappal lett pozi a tesztem. A másodikra 30 éves korig adtunk időt, sajnos nem jött össze, így nem lehet több gyerekünk, mert nem akarunk idős szülei lenni szegény gyereknek.
2013. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!