Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/214 anonim ***** válasza:

36.9 az nagyon szep...Nekem a vege fele szokott csak annyira felmenni.Szurkalas es cicifajdalom nagyon jo jel.Most nekem is van. :)

En a helyedben a kenocsot 2 nappal ahogy meg kell jonnie abbahagynam mert azt is irjak hogy 12-26 napig kell kenni.Gondolom ezt 28 napos ciklusra ertik.Es igen csinal pozitiv eredmenyt.Tehat ahogy leirtad hogy akarsz teszteni az szerintem teljesen jo.Huuu de izgik mar ezek a napok. :)

olyan jo lenne ha tenyleg segitene a krem.Na nekem nem jot meg igaza let a paromnak.

Az en hom mara felment 37-re es mara mar cask barna folyas maradt...Hat meglatjuk. :)

Nem merek meg teszteni...De ha igen feltetlem megirom.

Reggel lehet egyet ellovok.:)

2013. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/214 A kérdező kommentje:

Hú, ez nagyon jó, hátha tényleg csak gyenge mensi, közbe meg terhes vagy:D Hát én se tudom, mikor teszteljél. De azért én akkor is elkezdeném a kenést a helyedben, ha pozitív teszt után érkezne meg. Ártani nem árt. Ma megint 36.9-et teszteltem. DE! lányom többször megébredt éjjel, én nem is néztem az órára. Itt reggel 8-kor kezd világosodni, előtte ha nem nézek órára, nem tóm, mennyi az idő. Párom felébresztett, de azt hittem, már rég ott fekszik mellettem, csak reggel nyom oda egy puszit. Úgyhogy megmértem a hőmet, akkor 36.9 volt (valószínű éjfél lehetett), aztán lányom ébrett fel, pisilnia kell, de előtte ébredtem, megmértem, aztán pont akkor hívott, kivittem pisilni, aztán csekkoltam, 4 óra valamennyi volt, a hőm meg 37.1 Aztán visszaaludtam, megint megébredt, de előtte gyors lemértem, mert megint nem tudtam, mennyi az idő. 36.9-et mértem, aztán a következő ébredéssel 37-et. De azt hiszem a 36.9-et veszem alapul, mert kábé akkörül mértem azt, mikor szoktam. Mindig először lemértem, aztán néztem rá az órára. Az egyébként érdekes, hogy amióta mérem, néha előfordul, hogy többször lemérem, de mindig ugyanannyi szokott lenni az eredmény, akkor is, ha kimentem, akkor is, ha visszaaludtam. Ezt csak olyan érdekesség képpen mérem le többször, hogy ugyan mennyit befolyásolják ezek a dolgok. Valakitől olvastam, hogy érdekesség képp lemérte este is, ugye akkor magasabb, de mikor a reggeli hője emelkedett, akkor az esti hője is emelkedett. Hát én is kipróbáltam, s úgy néz ki, az esti hőm is emelkedik. (csak úgy poénból). De azt hiszem tényleg a 36.9-et veszem alapul.

de jó lenne együtt várni a babákat:D A libidóm egyébként most leesett, a mellfájdalom ritka, ma még nem tapasztaltam hüvelyszurkát, de csak most tápászkodtam ki az ágyból (8.30-kor) Viszont lehet bekapok egy enyhe köhögést. Lányom köhög, s már érzem a torkomban, én is fogok. Remélem tévedek. Most egy hét szabin vagyok, ami nagyon jó, mert legalább nem kapok el semmi fertőzést. Koleszos korom óta nagyon könnyen elkapom, többnyire ártalmatlan, de legutóbbi terhességemnél a fogantatástól kezdve volt az első pár héten, s elég valószínű, hogy az rásegített a vetélésre (szerintem)..könnyebb ennek betudnom, hogy van valami magyarázata. Mellé jött még a stressz (lakásvásárlás, hazaút, esküvő szervezés...stb) De most stressz nincs:D Csak annyi, amennyit alapjáraton okoz egy 3 éves kisördög, és egy férj.:D Keep calm.

Enyhe fejfájásom van, fene egye meg. Ma lehet tapétázok, esetleg festek, esetleg szétszedjük a plafont, és teszünk be egy nagyobb padlásfeljáró nyílást létrával. Jó lenne, ha ma meglenne, de szerintem csak holnap lesz kész, hétfőn meg takaríthatok:D Főznöm is kéne valamit. Nem tudom ott amcsiba hogy megy, de itt tuti ha veszel egy házat, azon kell valamit foragni fúrni. Tegnap 700 fontot tapsoltunk el. Bementünk a boltba megvenni a padlásfeljárót, de az orrunk elé rakták az ajtó akciókat, így azt is vettünk. Terveztük azok kicserélését, mert amik fenn vannak, azok kábé egy idősek a házzal (55-ben épült, szóval angol tekintetben még bébi---itt a házak 100 évesek altalában, vagy 150) Két paneles ajtókat vettünk, a konyhába meg egy üvegest. Lehetett volna használtan is venni ebay-ről, de az a baj, hogy ezeken a házakon az ajtókeretek girbe-gurbák, de szó szerint. Ránéztire nem látszik, de veszel használtan egy ajtót, s aztán itt-ott lesz egy kis résed. A falak is tök ferdék és hupposak, ami csak akkor derül ki, mikor fel akarsz rakni egy szekrényt a falra, s 2.5 méteren 5-7 cm az eltérés.....esküszöm, csoda, hogy állnak ezek a házak. Itt nem tudom tudod e, de terraced house-ok vannak, ami annyit jelent, hogy kereszteződéstől kereszteződésig egybe vannak a lakások és két szintesek...undorító. Vannak semi detached házak is, azok az otthoni ikerházaknak felelnek meg. Ilyet vettünk. Ezeknek van udvara is...csöppnyi, de azért több, mint a sorházaknak, ahol kábé erkély nagyságú udvarod van...na jó, annál nagyobb, de mi csak így mondjuk:D Vannak egyedül álló házak, de kábé olyan ritkák, mint a fehér holló. És vannak még olyan sorházak, amik csak 4-essével vannak. Ezeknek szintén van udvaruk, és kinézetre is úgy néznek ki, mint az ikerházak (úgy értem helyi ikerházak), csak hosszabbak. Garazsa nem sok mindenkinek van. Nekünk épp van....már amennyire garázsnak lehet mondani azt a romhalmazt:D Gusztustalan ahogy kinéz az udvarunkon, de per pill nem rombolhatjuk le, mert bringával járok, ott tartom a bringám. Az egyik sarokban nem ázik be:D Viszont a garázsajtó épphogy fenn van, a kapunk is, így lezárva tartom a bicajom. Talán tavasszal lesz elég pénzünk, hogy nekivágjunk egy udvar felújításnak, de télen nem is tudnánk csinálni. Eléggé legatyásodtunk. Persze van egy csomó megtakarításunk és semmi gond nélkül kifizetünk mindent, még a garázs is talán beleférne,de tudod, nem szeretnénk spórolt pénz nélkül maradni. Most így is az egyik megtakarításunkhoz hozzá kell nyúlnunk, mert fürdőszoba felújítást csinálunk jövő hét végén. De mákunk van. Képzeld, megvettük ezt a házat és rögtön elkezdtük a felújításokat. A radiátorokat a kis szobákban át kellett rakni az ablak alá, és kerestünk szakembert. Ki is jött, és mondta, hogy 300 font lesz, úgy, hogy párom felszedi a padlót, leengedi a radiátorokat, leszedi őket, és ha a csávó végzett, ő engedi fel újra és rakja vissza a padlót. Mármint a párom. De elfogadtuk. Aznap délután futottunk először össze a szomszédunkkal. Úgy mutatkozott be, hogy vízvezetékszerelő, elektromos---ezt nem tóm, hogy mondják magyarul és fürdőszoba felújítást is vállal, meg csempézést is egyéb helyeken is.....egyből mondtuk neki, mi a helyzet, és lemondtuk a másik fickót:D 120 fontért csinálta úgy meg, hogy mindent ő csinált. Most ő csinálja a fürdőnket, az alsó wc-t, csempézett már a konyhánkban, áttette a melegvizes csövet, bekötötte a mosógépet, kicserélte a sink-et, megcsinálta az ablakpárkányom...arany ember:D De ezen felül még mindig spórolunk vele: Rendelni fogunk egy corner sofa bed-et, ami túl nagy, hogy az ajtón bejöjjön. Találtunk egy ablakot, ami elég nagy, de nem nyitható, ki kell szedni az üveget. Mondta, hogy sec-pec kiveszi, beteszi:D Egyedül álló, alig van itthon...na most mond meg, ennél jobb szomszédot:D Mellesleg megjegyezte, hogy mellette a másik oldalon a tetős lakik, szembe velünk egy betonos (driveway-eket csinál)--idővel meg akarjuk csinálni a tetőt, és új kocsifeljárót is akarunk. A környék csendes, de 15 percre van az aldi, egy olcsó hatalmas ruhabolt és egy háztartásbeli bolt, a játszótérre az ablakunkból kilátni, az iskola 15 perc...én még pakit nem láttam a környékünkön, hófehér mindenki:D (nem vagyok rasszista, csak valahogy nem bírom ezeket a pakikat---pakisztáni)

Jajj, bocs, már megint regényt írok:S

Te béreled a házat, vagy sajátod? Nálatok mennyi egy bérleti díj egy hónapra? Lakás árak?

Itt egy ilyen ház 65-120 ezerig van, amin úgy általában még kell dolgozni, értelem szerűen a 65-ösön kell a legtöbbet dolgozni. Ennél olcsóbban is van, akár 55-ért is, de az egy romhalmaz. 120-ért már elképzelhető, hogy alig kell hozzányúlni. De ugye, általában az ember az alapdolgokat megcsinálja-festés-tapétázás, padlócsere, ritka, ha nem kell. Én mindenütt lamináltat tetettem le, kivéve a konyhát, a külső két kis folyósómat, a lenti wc-t és tárolót, valamint a fürdőszobát. Festeni tapétázni szinte mindenütt kellett.

Te olyan könnyűszerkezetes faházba laksz, olyan tipikus amcsi házba? Jól néznek ki. Tetszik végül is, hogy mindenkinek egyforma szép kis gyepe van a ház előtt egy alig-kerítéssel. A kisvárosok tetszenek...az amcsi filmekből. De ott eszméletlen nagyok a házak és van egy csomó szobájuk. Itt meg irtó kicsik. A nappalim alig nagyobb 12 négyzetméternél, gondolhatod, mekkora a legkisebb gyerekszoba a házamban. 2x3-as, egy kis lyuk, de ez még nagynak számít nekik. Voltam már olyan házban, ahol akkora volt mint egy pici spájz és még abban se voltam biztos, hogy egy síma ágy elfér benne. Az biztos, hogy egy angol házban nincsenek fölösleges négyzetcentiméterek:D

Na jó, most már befejezem:D

Szorítok, hogy ne jöjjön meg neked, és baba legyen a ludas:D

2013. dec. 7. 10:42
 43/214 anonim ***** válasza:

Huuuu te aztan nem unatkozol latom...ami nagyon jo mert lefoglalod magad.En nem tudtam aludni es mar fel 4 kor megmertem a homet es el kellett mennem pisilni mert nem birtam volna ki 6 ig.Fel 4 kor 36.9 volt,aztan nagy nehezen visszaaludtam es 6kor csorgott az ora.Akkor 37.2 volt,igy en sem tudom melyiket vegyem figyelembe.Na de nem is erdekel mert...Kepzeld!

POZITIV LETT A TESZTEM !!

[link]

Annyira boldog vagyok...lehet ennel szebb karacsony????

Alig varom hogy hazajojjon a szerelmem.Azt sem tom hogy mondjam el neki...

Azert ez a verzes kicsit zavar...Bar tegnap este alig volt valami.Remelem mara elmulik.Tegnap kiirtam kerdesbe hogy jart e valaki ugy hogy megjott de a hoje felment .Nem nagyon szoktam feltenni kedeseket de ez idegesitett igy kiirtam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Lakas?Mi bereljuk havi 700 dollarert.2 szoba 2 furdos.

Nagyon szep helyen van .Ez egy lakopark fele,es tele van palmafakkal,kozos medence,konditerem.Idovel mi is szeretnenk hazat,de amig nincsenek elintezve a papirjaim nem tudunk intezni semmit.Aztan nalunk is itt az eskuvo.Februarra tervezzuk,bar ez nalunk tenyleg csak egy eskuvo lesz megis vannak dolgok amiket ido megszervezni.Szeretnek azert szep ruhat es tengerparti eskuvot.Micsoda gondok mi?? :)

Tudod a szulok sem lesznek itt,mert nagyon draga repjegy.

Visszaterve a horde...Mindenkepp mindig egy idopontban merj,es ha fel is kell kelned a pici lanykadhoz azert utana ket ora alvas minimum legyen a vegleges meresedhez.

Na ezt jol meg aszondtam. :)

Nektek is nemreg volt eskuvotok?Otthon tartottatok?Te kb.hol aktal magyarban?En Tolna megyeben.

2013. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/214 anonim ***** válasza:
Ahhh..nehogy azt hidd hogy egy buta irastudatlan vki vok,csak ez a gep uj nekem,es mas a billentyuzet mint az enyemen,es mindent melleutok.Amikor meg sietek nem nezem at a hibakat csak elkuldom... :(
2013. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/214 A kérdező kommentje:

Néha én is mellé ütök. Párom kinyírta véletlen a laptopom, most asztaliról nyomom, de azért már egész jól hozzászoktam. Mi tanultunk suliba gépírni, így előnyben vagyok, csak a képernyőt kell néznem, billentyűt nem, így egyből észreveszem, ha elütök valamit.

Jajj, mikor olvastam, hogy poziteszted és megnéztem a képet, komolyan örültem neki:D Ez fantasztikus! Nagyon szép a teszted:D Én nem nagyon hiszem, hogy ilyet produkálok, nem sok esélye van.

Gyönyörű lehet a pálmafák között. Még medence is van? Nem mondom, szuper helyen laksz. Mi idén nyáron, kislányom szülinapján esküdtünk, idén novemberbe töltöttük be a 9. évünket együtt....szóval nem kapkodtuk el. Marha nagy mákunk volt. Hallottam-itt olvastam a gyékán-, hogy külföldön élő magyar állampolgároknak van esélyük gyorsított eljárásban összeházasodni. Ugyanúgy személyesen kell időpontot kérni, pár nap alatt megérkezik a választ és akár pár nappal a kérvény benyújtása után már össze is lehet házasodni. Őszintén szólva szinte mindenki a családban azt mondta, hogy ne bízzak benne. Júliusban esküdtünk. Közel 10 esküvő volt aznap, mi voltunk az elsők. Nem akartam túl nagy felhajtást, csak szűk család. Meghívtam a nagyszülőket, nagynéniket, unokatesókat. Majdnem mindenki el tudott jönni. Te hihetetlen nap volt, minden olyan volt, ahogy megálmodtam, hihetetlen volt. Nem is mertem remélni, hogy ilyen fantasztikus lesz. Tudod igazából nem is volt nagyon lánykérés, mert párom nem igazán szavak embere, de megszervezték az igazi lánykérést nekem. Nem túl nagy felhajtással, de pont akkorával, amekkorával nekem tetszett. Úgy éreztem magam, mintha egy filmbe csöppentem volna, soha nem szoktam festeni magam, és nem vagyok az a 2 hetente fodrászhoz járós sem. De sminkesem is volt, és mondtam neki, hogy szeretném felismerni magam a tükörben. Tökéletes lett a sminkem, nagyon szolíd, és aznap úgy éreztem magam, mint Hamupipőke:D Pedig nem vagyok egy álom szép csaj:D A ruhámat itt vettem Angliában, úgy vittük haza magyarba, pont olyan volt, amilyet akartam, egy szó mint száz, gyönyörű nap volt. Fotósunk is volt, a képek is tök jók lettek. Aztán a lagzin meg volt egy pillanat, ami a kislányunké volt. Élőzene volt, egy szintetizátoros fiatal srác nyomta a zenét. Benyomta a boldog születésnapot, anyósom fölvette a lányomat, körbejárt vele, mi egy hatalmas kört alkottunk, élvezte nagyon. Mi is táncoltunk, tulajdon képpen először táncoltunk együtt életünkben...nem vagyunk nagyon táncolósak. Kívánom, hogy neked is úgy süljön el, ahogy szeretnéd. Nekem még egy hét van izgulni...nagyon remélem, hogy legalább barnázni nem fogok.

Egyébként ma megjött amcsiból a krém, de majd akkor kezdem azzal kenegetni, ha emez elfogy. Aztán eldöntöm, hogy veszek e még.

És mindez az elfoglaltság még mindig nem elég ahhoz, hogy lefoglaljam magam:D

Ma befejeztük a tapétázást a konyhában, nekem tetszik:D De még mindig van rajta meló.

Holnap elkapom a szomszédom (már ha el tudom) és megemlítem neki a jövő hétvégét, meg letisztázom vele, hogy mikor kezdené. Akkor meg kell kérnünk az ismerős magyar családot, hogy egy hétre használhassuk a fürdőjüket.

Ma nem volt hüvelyszurkálásom, csak egyszer fájt az alhasam.

Jajj, tényleg nagyon örülök, hogy pozit teszteltél, ez hihetetlen! És mikor mész orvoshoz? Én azonnal bejelnetkeztem előzőleg is, mert először dokihoz kell menni, hogy kérjen időpontot midwife-hoz, s pár hét csúszással kap csak az ember, már majdnem 12 hetes vagy, mire odakerülsz.

2013. dec. 7. 17:45
 46/214 A kérdező kommentje:
Mi újság veled? Erősödött a pozitívod? Én már lemondok róla teljesen, hogy sikerült. Hasmenésem van, vírusos lehet, párom most lépett bele. Lányomnak pár hete volt ilyesmi. Nagyon gyenge hőemelkedéssel jár hullámokban. (A max eddig 37.3 volt hónaajban. Ekkor a hüvelyben 38.2 volt)
2013. dec. 9. 09:07
 47/214 anonim ***** válasza:

Szia...Bocsi,hetvegen nem voltam gepkozelben.Ma reggel csinaltam egy digitalis tesztet, ami 1-2 hetet irt.

Verzes teljesen megszunt hala a JOISTENNEK!!!!!

Szombaton megjott a kremem nekem is,ugyhogy kenem mint a kisangyal.Sokszor most is szurkal a hasam egy oldalon lent.A derekam pedig majd leszakad es foleg ejjel amit nem ertek.

Ne tudd meg!Ahanyszor pisilni megyek mindig osszeugrik a gyomrom,hogy vajon veres-e a betet vagy nem!?

Ez a veteles es a mostani verzes pont eleg arra hogy vegig idegeskedjem az egeszet.Majd te is igy leszel meglatod.

Miert mondasz le a hasmenes miatt a terhessegrol????

Hisz a bebid mar "kesz" van!!!!! :)

Ott van a pocidban,es helyezkedik.Annyi hogy most par napig nem kapsz pontos eredmenyt a hodrol.Remeljuk csutortok pentekre mar tudsz merni es izgulhatsz reggelente hogy hogy alakul a dolog...

Huuuu...na visszaszamlalas indul,ez a te heted!!!!Szoritok neked.Remeljuk hasznal a csodakremunk.Tudod..en hiszem hogy nekem attol mulott el a verzes.

Egyebkent van valami fura erzesed?En par napja megorulok a hohullamoktol.

2013. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/214 A kérdező kommentje:
Most szurkál, görcsöl, mint mikor vetélés előtt egy-két nappal mensi előtt, de vetélés óta nem jelez. És még nincs is itt az ideje, és rövidebb idegi szokott fájni. Remélem beágyazódásos fájdalom.
2013. dec. 9. 14:46
 49/214 A kérdező kommentje:
Most számoltam ki, pont beleillene a 7-10 napba:D Egyéb tünetem nincs. 14.-én kenem utoljára, aztán 17.-én teszt.
2013. dec. 9. 15:05
 50/214 A kérdező kommentje:

Tegnap is, de ma jobban, reggel éreztem, hogy friss levegőre van szükségem, attól leszek jobban. Tisztára úgy éreztem magam, mint aki beteg. A szemeim fájnak, égnek, a fejem olyan tompán és mélyen fáj, hogy szinte azt gondolom, hogy beképzelem magamnak, nagyon gyenge hányinger, és érzem, hogy friss levegő kell, mástól nem lesz jobb. Általában akkor érzem így, mikor beteg vagyok, de hónaajban mérve teljesen normális a hőm. Ilyet nálam egy köhögés és nátha nem okoz. Lehet mégis lappang bennem valami. Álmos is vagyok. Ma reggel meg jócskán nem tudtam begombolni a nadrágom, puffadok. Hüvelyváladékom olyan, amilyen szokott lenni általában. Ha beteg vagyok, remélem nincs befolyással a benn folyó eseményekre...már ha történik odabenn valami érdemleges.

Te hogy vagy?

2013. dec. 10. 11:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!