Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhpempő? Hogyan szedjem...

Méhpempő? Hogyan szedjem egészen pontosan, hogy vastagodjon a méhnyálkahártyám és rendszeresebb legyen a ciklusom?

Figyelt kérdés

Két félét olvastam, az egyik, hogy 28 napig szedjek 2*1 g-ot és a vérzés első napján kezdjem, majd 28 nap szünet

A másik, hogy a ciklussal szinkronban, ha vége a mensinek akkor kezdjem el, és mondjuk 21 napig szedjem, majd 5-7 napig szünet, amíg tart a vérzés és újra a vérzés után.

Többen írták, hogy óramű pontosságú ciklust lehet vele beállítani, de pontosan milyen módon kell ahhoz szedni?


2013. dec. 14. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Nagyon köszönöm a hasznos, segítőkész válaszodat. Akkor szedem, aztán majd meglátjuk, reméljük hamar érkezik a baba. :)
2013. dec. 15. 06:13
 12/64 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én november 21-én kezdtem el szedni, amikor elmúlt a vérzésem és akkor tartok szünetet, ha újra megjön, persze nem tudom hogy kitart-e addig, mert eléggé fogy.. minden nap 2 x 1 gr-ot szedek. gondolkodom hogy meg kellene kérni a következő havi adagot, mert ezzel a "verzióval" 2-3 hónapig lehet szedni (csak kár h ilyen drága és szívom a fogam érte), de ha meg nem veszek akkor meg lehet hogy nem volt értelme elkezdeni!?

"E"

2013. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:

Szia!

Én is így tartom jónak igazából és ez van a leírásban is, annak a pempőnek a leírásában, amit én mi vettünk.

Szóval ez a módszer így beválhat.

Igen, tényleg elég drága, én 10 ezerért vettem 100 g-ot és a férjemmel együtt szedjük.

Mikor tavasszal terhes lettem a gyógyszer után, akkor ne szedtem még egy hónapig sem talán és csak napi 1 g-ot szoktam bevenni belőle, talán az is elég lehet, a magzat védelmére egészen biztosan.

Szerintem egyet még mindenképpen vegyél meg, hisz' így igazán nehéz véleményt alkotni róla... Nekem két szabálytalan ciklus után nem jött meg, miután már mindketten ettük a méhpempőt.

Szóval szorítok, remélem hamar várandósak leszünk mindketten. ;)

Majd írd meg mi újság és, hogy nálatok hogy válik be végül a méhpempő! :)

2013. dec. 15. 15:50
 14/64 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyira örülök, hogy végre valakivel lehet a méhpempőről beszélgetni, mert sokat nézelődtem máshol és nem igazán adtak olyan tanácsokat..:) Én is 100 gr-osat vettem 10.000-ért + posta ktg. és Didex-eset. Nálunk csak én szedem, a férjemnek 200 gr-os E vitamint adok minden nap!:) Azt szeretném kérdezni még, hogy ugye úgy írják, hogy 28 napig szedni(vagy addig amíg meg nem jön), ami most szerdán jár le nekem, de ha nem jön meg, akkor még tovább szedjem? tehát addig amíg meg nem jön (bár remélem nem fog)? na most lehet bonyolult voltam egy kicsit..:D Én október 2-án hagytam abba a gyógyszert, 6-án meg is jött és mindig napra pontosan 29 napra szokott megjönni (gyógyszer mellett), tehát november 3-án kellett volna, aztán közbe késett 13 napot..:S ugyhogy ennyit a szabályos ciklusomról! kiváncsi vagyok hogy ez a hónap mit hoz.. elvileg ma tartok a 31. napnál, de ki tudja, hogy most is késik-e a ciklusom vagy esetleg más van a dologban..:)nem tudom.., de én hiszek a méhpempő jótékony hatásában! olyan szép karácsonyi ajándék lenne...:)

"E"

2013. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:

Szia!

Szerintem gyógyszer után természetesnek tekinthető, ha késik, vagy előbb jön, majd szépen beáll idővel... :)

Én úgy fogom szedni, ahogy a Didex ajánlja, amikor elmúlik a vérzés elkezdem és szedem, amíg nem kezdődik újra, bár én is örülnék, ha nem kerülne erre már sor. Szóval, én a helyedben szedném tovább a vérzés jelentkezéséig. :)

Nekünk is sikerült gyógyszer utáni 2. hónapban, méhpempőt szedtem akkor is, szóval remélem volt összefüggés, mert akkor most is meg kell, hogy hozza a várt eredményt. :)

Szedsz még valamit emellett? Én napi 400 mg E-vitamint és Gravidát, utóbbit már hónapok óta, a genetikai tanácsadóban ezt javasolta a doktornő.

E-vitamint pedig azért kezdtem el, mert a ciklusom 29. napján azt írta az orvos a papíromra, hogy vékony a méhnyálkahártyám. :( Erre a célra ugyan jó a pempő is, de ki tudja, majd pénteken még pontosabban rákérdezek az orvostól erre a nyálkahártya dologra, hogy mégis mennyire vékony.

Bár egyik hónapban nekem furán alakult a mensesem, miután szedtem napi 400 mg E-vitamint, ettől kicsit most is tartok, de igyekszem nem így megközelíteni a dolgot és csak a jóra készülni. :)

2013. dec. 17. 10:18
 16/64 anonim ***** válasza:

Szia!

De jó ezt hallani, hogy neked már sikerült így teherbeesni!:) Akkor ezek szerint már a 2. babát szeretnétek! Nekünk az első baba lenne :) Régebb óta szedek magneB6-ot ás mióta abbahagytam a gyógyszert azóta szedek 200 mg E vitamint és DM-es A-Z Mama vitamint és most csütörtökön lesz 4 hete hogy emellett szedem a méhpempőt. Mivel nem sok van már az üvegbe, így most 2-3 napja csak a reggeli éhgyomorra eszem, hogy kitartson, de szerintem a héten megrendelem a következőt! Egyébként most 21-ig ingyenes postával szállítanak, ugyhogy 10.000 Ft se lesz!:) Egyébként ha tegyük fel most terhes lennék (mert ki tudja..:)) és szedném tovább az nem árt ugye?

"E"

2013. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:

Sajnos az első babánk nem születhetett meg, a 10. héten elvesztettük. Azóta ez lesz a következő próbálkozás...

Én azt olvastam, hogy a terhesség 60-70. napjáig érdemes szedni, mert segíti a progeszteron termelést, tehát semmiképpen nem árthat, én is azt tervezem, ha majd megfogan a pici szedni fogom még pár hónapig.

Szoptatáskor és a terhesség után is nagyon jó hatással van a női szervezetre, meg a babaára is. :)

Igen, 9600 fölött volt picivel, múlt héten jött meg a miénk, a második tavasz óta, eddig sajnos nem szedtem, már bánom...

Nálunk már idén nem fog kiderülni, hogy lesz-e most baba, majd csak január közepe fele, de nem baj, a lényeg, hogy legyen mi kiderüljön. :)

2013. dec. 17. 18:27
 18/64 anonim ***** válasza:
71%
Jaj, ne haragudj...azt gondoltam, hogy van már egy gyerkőc... nagyon sajnálom, nem lehetett egyszerű feldolgozni, főleg, hogy már majdnem túljutottál a "rizikós" korszakon..:( Én is azt mondtam, hogy 3 hónapnál elöbb nem nagyon fogom megmondani a családnak, mert bármi előfordulhat.. Nekem még mindig semmi nincs, nem is tudom, hogy ha megint nem jön meg, akkor mikor teszteljek.. ma van a 33. napom és semmi jel nem utal, hogy mi lesz.. Neked volt valami előjele akkor, amikor terhes lettél?
2013. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 A kérdező kommentje:

Ha sikerül újra nekünk is, mi sem fogjuk elmondani senkinek, maximum a szülőknek...

Én érzetem, hogy megfogant, így nem volt nehéz, valahogy tudtam a fogantatástól, hogy már velünk van. :)

Lehet érdekesen hangzik, de így volt.

Én a 35. napon teszteltem csak pozitívat és addig nem volt különösebb jele annak, hogy várandós vagyok. :)

2013. dec. 18. 16:46
 20/64 anonim ***** válasza:
És hány naposak a ciklusaid átlagban, hogy akkor a 35. napon lett pozitív?
2013. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!