Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhpempő? Hogyan szedjem...

Méhpempő? Hogyan szedjem egészen pontosan, hogy vastagodjon a méhnyálkahártyám és rendszeresebb legyen a ciklusom?

Figyelt kérdés

Két félét olvastam, az egyik, hogy 28 napig szedjek 2*1 g-ot és a vérzés első napján kezdjem, majd 28 nap szünet

A másik, hogy a ciklussal szinkronban, ha vége a mensinek akkor kezdjem el, és mondjuk 21 napig szedjem, majd 5-7 napig szünet, amíg tart a vérzés és újra a vérzés után.

Többen írták, hogy óramű pontosságú ciklust lehet vele beállítani, de pontosan milyen módon kell ahhoz szedni?


2013. dec. 14. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:

Kedves E,


hidd el, ha rendszeresen együtt vagytok és a megfelelő időben akkor hamarosan sikerülni fog teherbe esni. Ne legyél elkeseredve, én csak bíztatni tudlak! :)

Milyen véletlen... én is 23 leszek (most áprilisban).

Szóval úgy gondolom, van elég időnk a babához, de ha őszinték akarunk lenni... Olyan jó lenne már, ha a kezünkbe foghatnánk. Örülök, hogy rátaláltam valakire aki hasonlóan gondolkozik mint én és még a korunk is szinte azonos. Mivel én és a férjem már lassan egy éve próbálkozunk, kezdem azt gondolni, hogy jesszusom, lesz nekem valaha pozi tesztem? Próbálok pozitív lenni ebben a témában és mindig azt mondom magamnak, miért ne? Nekem, vagyis nekünk is sikerülhet ahogy másoknak. Szóval magamban is próbálom tartani a lelket, mert vágyom már a kisbabámra. :) Élvezzétek ti is az együtt töltött időt, ez a legfontosabb. :) Melyik megyéből írsz?


Szeszil :)

2014. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Micsoda kis beszélgetés kerekedett itt... :)

Igazából, nem elkeserítés céljából írom, az orvosok azt mondják, ha 6 hónap alatt nem sikerül, akkor nem árt megnézetni a dolgokat, egy év után én már nem lennék nyugodt, meg mondom őszintén. :/

Persze ne legyen igazam, de én ezt hallottam már több orvos szájából is.

2014. jan. 4. 22:49
 33/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Hát kedves Kérdező, látod-látod.. ha nem tetted volna fel ezt a kérdést..:) Neked köszönhetjük ezt a jó beszélgetést..:)Olyan jó, hogy valakivel így meg lehet osztani az éppen aktuális dolgainkat..:) Kérdező, Én azt mondom, hogy azért ez nem teljesen igaz, hogy ha fél évig nem sikerül akkor már gond lehet.. sőt... inkább azt mondják, hogy ha 1 évig nem sikerül, akkor kellenek a kivizsgálások, mert átlagban az egészséges pároknál 1 év alatt össze kell jönnie, de van olyan is, aki tök egészséges és csak 1,5 év alatt sikerül.. ez nagyon változó.. Nálunk ha nem sikerül, akkor 1 év után fogok menni dokihoz, mert akkor már érdemes elkezdeni a kivizsgálásokat.. de lehet hogy csak én gondolom ezt így.. mondjuk ha 30 felett lennék, biztos hogy türelmetlenebb lennék és elöbb elmennék..

Szeszil, képzeld én is áprilisban leszek 23 éves..:D és 12-én.. Te? (na most ki győz, ki lesz elöbb 23..? :D ) Én Somogy megyéből írok.. Te? Kérdező, ha megszabad kérdezni Te hány éves vagy?

Egyébként Ti mikorra "nem várjátok"?:)

"E"

2014. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok,


kedves kérdező, én is úgy gondolom, ahogy E. 6 hónap az elég kevés idő ahhoz, hogy még az egészséges pároknak is ennyi idő alatt foganhasson meg a baba. Sokaknak csak hónapokkal később sikerül és még sincs semmi problémájuk az egészségükkel. Egyébként mikor azt írtam, hogy lassan 1 éve próbálkozunk az eredetileg 10 hónapot akart jelenteni. Így is ott van még az esély, hogy esetleg 2 hónap alatt összejön. Szóval nem fogok rögtön az orvoshoz szaladgálni mert jön össze a baba. Én pár hónapja voltam nőgyógyásznál általános vizsgálaton ahol az orvos megerősítette, hogy a látottak szerint minden rendben van úgyhogy nyugodtan lehet próbálkozni. Az más kérdés persze, hogy mikor leszek terhes. :) A férjem pedig 3 éve volt sperma vizsgálaton és ott sem volt probléma. Szóval nem adjuk fel és nem vagyok elkeseredve. A baba tudja, mikor kell jönnie. :)

Kedves E, én ápr.26-án születtem (megelőztél) és Budapest mellől írok. Jó messze vagyunk egymástól. :) Mindkettőnk olyan fiatal és úgy gondolom egészséges, hogy remélem hamarosan sikerül megfogannia a babáinknak. :)


További szép napot nektek. Szeszil :)

2014. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)


Én ezt hallottam, persze lehet, hogy nektek van igazatok, de a környezetemben élők is sokkal hamarabb orvoshoz fordultak, mint egy év. Igazából én már előre gondolok, mert ha valami hosszadalmas kezelést igénylő dolog miatt nem jön, sajnos bizony hamar elszaladnak az évek....

De ezt persze minden pár maga dönti el. :)

Én 27 vagyok, de nem várnék egy évet, ha nem jönne a baba. :)

Első babánk, aki sajnos nem maradt velünk, jövő hónapban születne meg, 2 hóna próbálkozás után sikerült, most is kb. 2 hónapja próbálkozunk, újra.

Én jövő szerdára nem várom, minimum... De inkább azt mondom, h jövő hét vége, ha addigra nem jönne meg, akkor már komolyabban elkezdenék bizakodni. :)

És Ti mire nem várjátok? :)

2014. jan. 7. 01:03
 36/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Kérdező, teljesen igazad, a helyedbe én se várnék, mert azért Te már közeledsz a 30 felé és gondolom, már nagyon szeretnél babát... sajnálom, hogy nem maradt veletek a baba, én nem tudom hogy dolgoznám fel..:( és főleg az a gondolat, hogy jövő hónapban születne..:( Kívánom, hogy minél hamarabb érkezzen!!

Hát Én mikorra "nem várom"?- jó kérdés, mert a ciklusom is változó és így nehéz kiszámolni, de ha a múlt hónapot nézem, hogy 35 napra jött meg, akkor most 24-ére nem várom! A férjemnek 23-án lesz a szülinapja, milyen szép ajándék lenne!:) Mikor belekezdtünk a babaprojektbe elgondoltam, hogy ha majd összejön hogyan mondjam meg Neki és vettem egy kis ajándékdobozt, amibe vettem egy kis díszes bélést, meg egy "semleges" színű kis plüss fejes zoknikát és egy hűtőmágnest, amire az van írva, hogy köszönöm, hogy válóra váltottad az álmomat (kb. ez a lényege, mert most pontosan nem tudom)és amikor kinyitja mindjárt ezt olvassa el és utána látja meg a plüss zoknit..:)) Elraktam a szekrény aljára és ha egyszer szükség lesz rá, akkor ezzel készülök..:)

Ti készültök v.mivel vagy csak elmondjátok majd?

"E"

2014. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok,


kedves kérdező, én a te verziódat is teljes mértékben megértem. Igazad van, hogy a hónapok nagyon gyorsan elszaladnak ezáltal az évek, én ezt érzem is, mert nem rég kezdtünk el próbálkozni de már hogy elszaladt 10 hónap? Hihetetlen. Ennek ellenére kitartok amellett, hogy megadom azt az esélyt magunknak, hogy hátha teherbe esek idén és amiben őszintén szólva nagyon bízok. 1 év rengeteg idő és pozitívan állok az új év elé, mert sikerülnie kell. :)

Sajnálom, hogy elveszítetted a babád. Én is nehezen de valószínű, hogy nem tudnám feldolgozni a vetélést. Kitartás!!! Kívánom, hogy ez még egyszer ne ismétlődjön meg és egészséges kisbabád születhessen. Remélem nem jön meg neked jövő hét végén. :)

Kedves E, szuper lenne ha a férjed szülinapján a szekrény mélyén rejtegetett kis ajándékot tudnád neki oda adni. Igazi meglepetés lenne! Mind a zokni mind a hűtőmágnes nagyon édes ötlet. A mágnesen lévő felirat nekem nagyon tetszik. Jól választottál. Reméljük hamarosan sor kerülhet ezek átadására. :)

Én még régebben kitaláltam miközben olvasgattam a neten ilyen témákat, cikkeket, hogy veszek majd egy ajándék képeslapot ami kinyitható és szépen, kreatívan kialakítva ragasztok bele egy kis tükröcskét és azt írom majd alá, hogy: "Így néz ki egy leendő apuka". A képeslap másik oldalára pedig egy aranyos képet raknék, mondjuk családról vagy baba érkezésről, bővülésről, esetleg a mi közös képünket(ami nem rég készült) mint leendő szülők, hogy később is megmaradjon emlékként, hogy milyenek voltunk a gyerekvállalás előtt. Ilyesmiket képzeltem el. Persze vannak még ötleteim. :)

Én most vagyok a mensim 4. napján úgyhogy majd csak január 22-23 környékén nem fogom várni. Addig még sokszor kell összebújnunk. :)


Szép napot nektek, Szeszil. :)

2014. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

hát Szeszil akár hiszed akár nem, de első ötletként nekem is egy ilyen kinyitható képeslapos ötlet volt, csak nem tudom hogy honnan lehet ilyen kis pici tükröt beszerezni hozzá.. de nagyon jó ötlet az biztos..:)

Látom Te is 23 körül "nem várod", mint Én..:) Milyen érdekes egybeesések vannak köztünk..:D

De egyébként Neked ilyen rövid a ciklusod? csak mert ha most vagy a mensid 4. napján (vagyis ma már az 5.), de már 22-23-ára nem várod, mert az 19-20 napos ciklust jelent..?

Kérdező, akkor először érted izgulunk majd, aztán rá pár nap múlva jövünk Mi!:)

"E"

2014. jan. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


kedves E, látom ez a tükrös képeslap téged is elragadott. :) Pici kis tükörre gondolj, amit pl. az általános iskolások használnak alsó tagozatban. Biztos tudod. Papír-írószerben szerintem nem nehéz beszerezni. :)

Akkor együtt izgulhatunk 23-a körül. :) A ciklusaim, ahogy látod, nem túl hosszúak de úgy számolom vagy úgy kell számolni, hogy a vérzés első napjától kezdve a következő mensi első napjáig. Azaz, ha beleveszem a vérzés első napját és azt a napot amikor abbamarad (ami 4 nap) akkor így jön ki nálam a 24 ciklusnap és mindig 25. napra jön meg a mensim. Huhh...elég bonyolultan írhattam le, remélem érthető. Szóval a ciklusaim 24 naposak, ebből 4 nap mensi. De az ovulációm is elég korán szokott lenni, kb a 10-11. napon. Ezt orvos is alátámasztotta és érdekes mert érezni is szoktam. Ti érzitek vagy tudjátok mikor van? Esetleg ovu teszteltek?


Szeszil :)

2014. jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Ja, azt tudom hogy úgy kell számolni a ciklust,hogy a vérzés kezdetétől a következő vérzés kezdetéig, csak ha tegnap voltál a 4. mensi napon (előzőleg írtad) és ehhez most hozzászámoltam a hátralévő többi napot is 23.-ig, az összesen 20 nap csak. Ha 24 naposak a ciklusaid és a 25.re jön meg akkor 28 körül nem várod, nem?:S

Hát Nekem fogalmam sincs mikor van ovum, nem tesztelek. Mondjuk most voltak apró szurkálások bal oldalt, de az ilyenek nem biztos hogy most pont azt jelzik szerintem! De nem is nagyon figyelgetem, mert még a végén beképzelném.. Ti éreztek valamit?

"E"

2014. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!