Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhpempő? Hogyan szedjem...

Méhpempő? Hogyan szedjem egészen pontosan, hogy vastagodjon a méhnyálkahártyám és rendszeresebb legyen a ciklusom?

Figyelt kérdés

Két félét olvastam, az egyik, hogy 28 napig szedjek 2*1 g-ot és a vérzés első napján kezdjem, majd 28 nap szünet

A másik, hogy a ciklussal szinkronban, ha vége a mensinek akkor kezdjem el, és mondjuk 21 napig szedjem, majd 5-7 napig szünet, amíg tart a vérzés és újra a vérzés után.

Többen írták, hogy óramű pontosságú ciklust lehet vele beállítani, de pontosan milyen módon kell ahhoz szedni?


2013. dec. 14. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:
34-37 naposak.
2013. dec. 19. 18:18
 22/64 anonim ***** válasza:
Ma vagyok a 35. napon.. nem érzek semmit, bár a férjem állandóan mondja, hogy össze-vissza eszek mindent..de én nem úgy látom.. azt az egyet furcsállom csak, hogy mindig tejbedarát ennék vacsira..:D de lehet hogy csak spontán most ilyen időszakom van.. majd kiderül! Mindenképp várni szeretnék még a teszteléssel legalább a 42. napig, mert ugye múlt hónapban akkor jött meg..
2013. dec. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
hát megjött ma reggel, úgyhogy ennyit erről a hónapról is..:( következhet a 3. hó..
2013. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:

Így van, majd a következőben sikerül! ;)

Nem szabad búsulni! Drukkolok! :)

2013. dec. 21. 19:36
 25/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok,


remélem nem baj, ha csatlakozom. Végig olvastam az üzeneteket és láttam, hogy ti jobban benne vagytok ebben a méhpempős kúrában. Esetleg tudnátok nekem pár tanácsot adni? Még nem szedtem a pempőt, szóval rutintalanabb vagyok, mint ti. Holnap fog megérkezni hozzám, a mensim pedig most vasárnap fog megjönni. 24 naposak a ciklusaim. Mikor kezdjem egyáltalán? Vérzés első napján vagy várjam meg amíg teljesen elmúlik? Olvastam, hogy 28 napig kell szedni, aztán 28 nap szünet. Naponta 2 gramm pempő, reggel étkezés előtt majd este. 50 grammosat rendeltem, ez kb meddig elegendő? Mindenképp napi 2 gramm pempőt kell fogyasztani, vagy lehet naponta 1-et is?


köszönöm a válaszokat előre is. Boldog Új és mihamarabbi babázós évet kívánok nektek. :)

2014. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:

Szia!

Dehogy is, jó hogy végre más is ír ide!:)

Én, vagyis mi (a kérdezővel) úgy szedjük, hogy miután elmúlik a vérzés azon a napon elkezdjük enni, reggel éhgyomorra evés előtt fél órával 1 gr., meg este evés után 1 órával még egyszer 1 gr.!

(Bár most volt egy-két nap hogy csak 1 gr-ot szedtem, de szerintem ez nem baj. Egyébként azt nem tudom, hogy úgy is jó lenne-e ha csak 1 gr-ot szednénk..) Addig kell így szedni, amíg újra meg nem jön a vérzés (persze ne jöjjön meg!!:)), aztán a vérzés alatt szünetelteted és ha elmúlik kezdheted elölről.. Én 100 gr-osat vettem és az kb. 35 napig volt elég (mondjuk az elején úgy ettem, hogy amit hozzá adtak kiskanalat azt belemerítettem és nem húztam le a felesleget a tetejéről és így szerintem több volt a kanálban, mint 1 gr., és ezért tartott csak eddig, mert elvileg ha 100 gr.-os és napi 2 gr-ot eszünk belőle annak 50 napig kellene tartania, úgyhogy erre most már odafigyelek, mert ahhoz meg elég drága..)

Én is mihamarabbi Babásodást kívánok!:)

"E"

2014. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:

Kedves E,


köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltál. Igen, sajnos elég borsos az ára. Akkor az 50 gramm eleve nem lesz hosszú életű, elég hamar el fog fogyni. Mondjuk azért is rendeltem először csak ekkora kiszerelést, hogy kipróbáljam és megtapasztaljam a pempő jótékony hatását/hatásait, egyáltalán beválik e? Legfőképp teherbeesés elősegítésére szeretném fogyasztani. Nyilván nem garantált a pozitív teszt már az első pempős hónap után, de gondoltam kipróbálom. Hátha... Aztán ha mégse sikerülne, akkor talán újat rendelnék.

Mivel tanácsot kértem, akkor elkezdem úgy szedni ahogy írtad. :)


Rég óta próbálkoztok? Leginkább milyen célból szeditek? Ciklus normalizálása, vagy mint én, teherbeesés végett? Esetleg más panaszra?


Szép estét: Szeszil. :)

2014. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:

Kedves Szeszil,


Nekünk most ez a 3. próbálkozós hónapunk, úgyhogy igazából még mondhatni hogy az elején vagyunk, de a 2. próbálkozós hónaptól elkezdtem már szedni a méhpempőt főképp teherbeesés céljából és mert sok vitamint tartalmaz és biztos hogy jót tesz a szervezetnek (főleg, hogy 4 évig fog.gátlót szedtem..)Én nagyon bízom a jótékony hatásában! Azt olvastam hogy 3 hónapig lehet folyamatosan úgy szedni ahogy leírtam előzőleg, majd egy teljes hónap szünetet kell tartani! És Ti mióta próbálkoztok? Hányadik gyerkőc? Nekünk első lesz majd..:)

"E"

2014. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:

Kedves E,


akkor ti még nagyon az elején vagytok, egyébként jól teszed, hogy már most elkezdted használni. Mi lassan egy éve próbálkozunk és még nem sikerült a babuci. Nem vagyok szerencsére türelmetlen vagy elkenődve egy-egy újabb menzesz megjövetelekor (bár nem tagadom, hogy nagyon szeretnénk már ha pozi lenne a teszt) de hiszek abban, hogy akkor érkezik a baba amikor Ő akar, úgyhogy szabad utat adunk neki, természetesen a védekezés nélküli együttléteket jobban is élvezzük. Szóval nekünk is első baba lenne. Örülök, hogy nektek is, vagyis, hogy sorstársak vagyunk. :)

Én is teljes mértékben bízom a méhpempőben. Nagy reményeket fűzök most hozzá, úgyhogy remélem meghozza majd a várt eredményt. A szervezetemre mindenképp jó hatással lesz, ami már megéri. :) Neked milyen tapasztalataid vannak a pempővel kapcsolatban? Úgy értem, változott valami benned, a közérzeteden vagy bármiben amikor elkezdted szedni? :)


Szeszil :)

2014. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:

Kedves Szeszil,

Hát hogy őszinte legyek, igazából nem vettem észre semmit.. írják, hogy 2 hét után előjöhet fejfájás, mondjuk az nekem így is úgy is gyakran előjön.. hát nem tudom.. én nagyon szeretném, hogy legyen egy kis nyugtató hatása is, mert sajnos elég stresszes vagyok..

Igazából én se vagyok rágörcsölve jelen pillanatban a babára (inkább talán az első hónap volt olyan..), mert én is úgy vagyok vele, mint Te hogy ha jönni akar, akkor úgy is fog.. Egyébként meg fiatal is vagyok (23 éves leszek) úgyhogy még időm is van bőven..:)Te hány éves vagy? Hát irigylem a türelmedet, meg hogy nem lomboz le annyira, ha megjön.. Engem eddig mind a kétszer elkeserített és most az utolsó óta vagyok úgy, hogy nem érdekel, ha jönni akar úgy is fog..:) Addig meg kiélvezzük a kettesben töltött időket.. utána már úgysem lesz olyan, ha 3-an leszünk..


"E"

2014. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!