Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhpempő? Hogyan szedjem...

Méhpempő? Hogyan szedjem egészen pontosan, hogy vastagodjon a méhnyálkahártyám és rendszeresebb legyen a ciklusom?

Figyelt kérdés

Két félét olvastam, az egyik, hogy 28 napig szedjek 2*1 g-ot és a vérzés első napján kezdjem, majd 28 nap szünet

A másik, hogy a ciklussal szinkronban, ha vége a mensinek akkor kezdjem el, és mondjuk 21 napig szedjem, majd 5-7 napig szünet, amíg tart a vérzés és újra a vérzés után.

Többen írták, hogy óramű pontosságú ciklust lehet vele beállítani, de pontosan milyen módon kell ahhoz szedni?


2013. dec. 14. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


E, igen, véletlen félre néztem a naptárban. 27-28-ára nem várom. :) Én általában érezni szoktam az ovulációimat és időben is, tényleg jókor jelez nekem. Eddig még nem használtam ovu tesztet, de gondoltam rá, hogy kipróbálom, bár még nem szántam rá magam, hogy vegyek is. Ma reggelre teljesen elállt a vérzésem és elkezdtem a méhpempő szedését. A férjemnek is adtam belőle egy kicsit, de mondtam, hogy borzasztó íze van. Furcsa, mintha mindig is ezt szedte volna, semmi problémája nem volt az ízével. Én félve vettem be aztán próbáltam a nyelvem alatt tartani, majd hozzászokom idővel. :)

Én annyit mindent beképzeltem magamnak az elmúlt hónapokban a mensik megjövetele előtt, hogy egy tünetre sem adok most már. Inkább csak azt várom, hogy mikor fog késni a menzeszem és akkor talán tesztelek is. De az előjeleken már nem izgatom magam. Így sokkal könnyebb nekem. :)

E, most szeded a méhpempőt? vagy épp szünetelsz? És te kérdező? :)


Szeszil :)

2014. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Hát Szeszil, akkor Te leszel az utolsó, akiért majd izgulunk..:)

Én is félve kezdtem el a méhpempőt, de sose éreztem igazán az ízét, mert alapból nyelv alatt nem is érezni, aztán miután meg lenyelem a számon veszek levegőt, az orromon nem és így nem érzem az ízét egyáltalán. Én már megszoktam.. Én most szedem a méhpempőt dec. 26 óta, mióta elmúlt az előző vérzésem!

Én sem adok egy tünetre sem, mert az első hónap tünetei nagyon becsaptak, szinte biztos voltam, hogy sikerült, aztán nem.., ugyh. azóta ha érzek valamit, akkor se kezdek el kombinálni..

"E":)

2014. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!

Nekem két napja barnázásom van, igaz az ovura rászámolva 14-et még nem vártam, de igazi mensinek még ezt nem nevezném... Nem is értem, de egyértelműen az, vagy az lesz, lehet már ma is.

Remélem nektek már nem lesz ebben részetek ebben a hónapban. ;) Aztán lassan nekem sem kellene már. :)

A pempőt szerdán már én sem vettem be, majd ha elmúlik a vérzésem, ami igazán nem tudom, hogy alakul most. :/

A meglepis bejelentésre visszatérve... Én nem készülök semmivel, mert minden alkalommal együtt néztük eddig a teszteket, ha csináltam. :) De majd meglátom a jövőben, hogy lesz. Az biztos, hogy egy életre szóló élmény marad egy ilyen bejelentés. :)

2014. jan. 10. 07:10
 44/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Kérdező, hát sajnálom, de jó, hogy Te is pozitívan állsz hozzá..:) mondjuk ahogy mondtad még lehet reménykedni azért (persze ha azóta nem jött meg rendesen), ha meg elúszott már erre a hónapra, akkor indulhat a következő nekifutás:)

"E"

2014. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, remélem nem jött meg neked. Vagy azóta is barnázgatsz? Mesélj mi a helyzet?


Szeszil :)

2014. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:

Helló Lányok!


Barnázok, igen, de "talán" ma végre meg fog jönni, már nagyon unom ezt a bizonytalanságot!!! :/ Azt tudom, hogy nem vagyok terhes, ezért is olyan rossz kivárni már, mert lenne végre vége és jönne a következő hónap...

Nálatok mi újság?

Köszi, hogy érdeklődtök. :*

2014. jan. 12. 11:29
 47/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Kérdező nagyon sajnálom..:S Egyébként még szeded a méhpempőt, vagyis el fogod majd kezdeni? Nekem nem tudom hogy mit fog hozni ez a hónap, de van egy olyan érzésem hogy...semmit!:( Olyan jó lenne pedig.. csak ez a várakozás nagyon rossz.. Pedig olyan szorgalmasan szedem reggel-este a pempőt.. csalódni fogok ha egyáltalán nem lesz majd eredménye..

"E"

2014. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:

Szerintem nem szabad a csalódottságnak engedni. Hinni kell benne, én is azt teszem. Ha vége lesz a mensimnek természetesen folytatni fogom tovább a pempő szedését.

Aviva tornát egyikőtök sem próbálta?

Én szombaton oda készülök...

2014. jan. 12. 13:14
 49/64 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok,


kedves kérdező, sajnálom, hogy még mindig nincs "eredménye" a barnázgatásnak és kétségek közt vagy! Bár szerintem is ez már a mensi megjövetelét jelzi, főleg ha azt érzed, hogy nem sikerült ez a hónap sem. Nagyon sajnálom, de fel a fejjel. Itt a következő termékeny hónap. Mindenképp folytasd a pempő szedését! :)

Drága E, ne legyél ennyire letörve, még nem tudod mit hozhat ez a hónap!!! Próbáld meg elterelni a figyelmed a következő mensi nem megjöveteléről, mert annál rosszabb. Én is teszem a dolgom, nem gondolok rá és hipp-hopp el fog telni ez a pár nap. A legfontosabb pedig, hogy higyj benne, hisz nem véletlenül szeded a méhpempőt. Ne gondolj a negatív dolgokra... Csak pozitívan!!! Én erősen hiszem, hogy hozzájárul és könnyebbé teszi a teherbeesést. Szorgosan szedem én is minden reggel és este. Bízz benne, hátha... :)

Az Aviva-tornát még nem próbáltam, de nagyon jókat hallottam róla. Régóta tervezed, hogy elmész vagy hirtelen ötletként jött, hogy szombaton ellátogatsz egy ilyen órára? :)


Szeszil :)

2014. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok elkeseredve, szóval..., de azért köszi a biztatást. :) Úgy lesz, szedni fogom a pempőt.

Férjem hallotta a fodrásznál, hogy milyen jó. :) Tényleg hasznos egy hely a fodrász szalon, több okból is. :) És a fodrászunk egyben jó barátunk is.

Szóval ott mesélt róla neki egy hölgy, rákerestem a neten és találtam egy oktatást, amire el is tudnék menni. Igaz nincs a közelben, de egy próbát megérhet.

2014. jan. 12. 16:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!