Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bűnbe estem én is. Nem mondhat...

Bűnbe estem én is. Nem mondhatom el senkinek elmondom hát mindenkinek?

Figyelt kérdés

megint negatív... elegem van már belőle. most utálok mindent és mindenkit. itt sírok a gép előtt, még jó, hogy a a párom már el ment dolgozni. ami a bűnöm: első gondolatom az volt, hogy nekem miért nem és a (hogy fogalmazzam szépen) 100%-ban nem épeknek miért? ők miért érdemlik meg és én miért nem. ez onnan jött, hogy valamelyik nap jöttem haza és a buszra felszállt egy család. aranyosak voltak meg minden, de láthatólag nem teljesen egészségesek. és ott volt 3 nagy gyerek és a pici a babakocsiban. Nekik miért és nekem miért nem????????? tegnap is láttam egy nőt, volt vagy 150 kiló, kócos, zsíros hajjal, rajta is lehetett látni, h talán nem mindig épek a gondolatai. és ott a pólyás a kezében. Neki miért és nekem miért nem????? a nővéreim járkálnak az abortuszra (úgy hogy már eleve van nekik gyönyörű gyerekeik) és legszívesebben szét pofoznám őket. nekik miért lehet ha nem is kell nekik???

eddig ha valaki ilyen kérdést írt ki, hogy féltékeny a kismamákra, próbáltam megnyugtatni, hogy neki is biztos lesz, és nem jó amit érez, és valahol én is tudom most magamról, de mégis kitört belőlem. és muszáj leírnom, mert elmondani nem tudom senkinek:(

köszi hogy elolvastátok...


2009. dec. 8. 06:38
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm erre a kérdésre(én is vagyok ilyen állapotban)azt válaszolta: A bolondnak nincs gondja, nem idegeskedik semmin és azért fogan meg olyan hamar! Tudom nehéz, de NE STRESSZELJ! Jó babásodást!
2009. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Remélem a mi tapasztalatainkból erőt tudtok nyerni a pároddal és hamarosan sikerülni fog a bébi! :)

Mi is így voltunk, már nagyon, de nagyon szerettünk volna babát, de sehogy sem akart összejönni, hiába a sok számolgatás, hőmérőzés, csak még idegesebbek lettünk tőle. 5 hónapon keresztül nem menstruáltam, minden hónapban zörgettem a patikában, hogy adjanak egy tesztet mert most biztos, hogy terhes vagyok, a patikus nő már annyira drukkolt nekem, minden hónapban öntötte belém a lelket, hogy úgyis sikerülni fog! Hát nem sikerült. Nekem is az volt a legidegesítőbb a dologban, hogy nem jött meg, tüneteim nem voltak ezek kívül, de ha egy fiatal egészséges nőnek nem jön meg akkor egyből a terhességre gondol! A dokim nem tudott rájönni, hogy mi bajom van. Arra gyanakodott, hogy PCOS vagyok, UH-n nem talált elváltozást, de azt mondta az is lehet PCOS akinek nincsenek cisztái. A vérképem sz@r volt, a hormonjaim rakoncátlankodtak, 10x több volt a tesztoszteron szinten mint a normális. Orvostól orvosig jártam, meddőségi vizsgálatra, UH-ra, vérvételre, mindenhová. Végül azt állapították meg, hogy az egyik petevezetőm nem átjárható ezért maradtak ki a vérzések. (Előző évben összejött egy terhesség, de elvetéltem, az orvos szerint vékony volt a méhnyálka hártya és ezért nem ágyazódott be rendesen.) Most viszont látszott UH-n is, hogy meg van vastagodva mivel 5 hónapon keresztül nem volt ami elvékonyítsa! Nagyon rá akartunk gyúrni a babára, most biztosak voltunk benne, hogy össze fog jönni és rendesen meg is fog tapadni. Hát nem jött össze... Időközben elmentem rákszűrésre is, had ne mondjam milyen ramaty lett az eredmény. Mikor a doki meglátta azt mondta most ilyen méhszájjal nem is javasolja, hogy teherbe essek, mert úgysem tudnám kihordani és ilyenkor 125%-kal nagyobb az esélye, hogy beteg baba születik, mert nem tud rendesen fejlődni. Teljesen összetörtem, nem tudtunk mit tenni, már teljesen le is mondtunk a babáról. Szövettani vizsgálat előtt megvizsgált a dokim és azt mondta terhesnek érez! Na én akkor azt hittem leesek az ágyról! Elküldött UH-ra és kiderült, hogy 6 hetes terhes vagyok. Szívhang még nem volt, de már jól látszott a petezsák. Következő héten már szívhang is volt, akkor döntöttem el, hogy akárki akármit mond nem vagyok hajlandó elvetetni ezt a babát ha kell akár a saját felelősségemre is megtartom! Az egész kórházban mindössze EGY orvos mondta, hogy kihordható a terhesség és látott már ilyet, egészséges lett a baba is és a mama is. Megfogadtam ezt a dokit, az egész terhesség alatt hozzá jártam gondozásra és nála is szültem. Igaz nagyon nehezen, de megszületett a kisfiam idén Július 25.-én császár metszéssel és makk egészséges! Azóta van életem, ami előtte volt az csak úgymond vegetálás volt. Meg volt mindenem, de mégis azóta vagyok teljes amióta megszületett a fiam. Amikor rám néz azokkal a szépséges nagy csodálkozó szemeivel... :))) MINDEN EGYES KÖNNYET ÉS MINDEN SZENVEDÉST MEGÉRT! NE ADJÁTOK FEL, NEKTEK IS SIKERÜLNI FOG! Minden fejben dől el! Hidd el, hogy ha nem görcsöltök rá akkor olyan könnyen összejön, hogy észre sem veszitek. Én nem éreztem semmit az egész fogantatásból, sőt még tüneteim sem voltak, meglepő volt amit a doki mondott, azt hittem csak álmodom. Sokáig nem is hittem el, hogy terhes vagyok, akkor döbbentem rá amikor megmozdult... Én azt tudom nektek javasolni, hogy kicsit tereljétek el a gondolataitokat erről a baba témáról. Tudom, hogy nehéz, de hidd el sokat fog segíteni egy kis fej szellőztetés.

Kitartást, türelmet és sok-sok erőt kívánok nektek! Na meg egy egészséges és csodás kisbabát és boldog családi életet! Mert ez mindennél jobb! :)

2009. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Türelem,lesz neked is gyermeked.Anyukám elmondása szerint ök sosem védekeztek mert nehezen esett teherbe.Ehhez képest 5-6 éves korkülönbséggel születtünk,és 3-an vagyunk tesók.Ennyit is szerettek volna.Neked is teljesülni fog a vágyad!!!!
2009. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el egy meddőségi központba, ott tetőtől talpig kivizsgálnak, és ha kérdezik, mondd, hogy 1 éve próbálkoztok (még ha nem is igaz, nincs rád írva, és legalább kiderül, ha van vmi gáz. ) Nekem a ciklusom 20 éve 28 napos, óramű pontossággal. Mikor ráálltunk a babaprojektre, és nem jött össze, és görcsöltem, ideges voltam, sírtam, a ciklusom 32 napra jött meg, mindig azt hittem, babás vagyok! Majd kiderült, h felment a prolaktin szintem, az képes arra, hogy eltolja, vagy akár meg is szüntesse a mensit (alapjáraton azoknál magas, akik most szültek, hisz anyasági hormon) kaptam rá gyógyszert, és hopp, rendbe is jött! Sajna közben kiderült,h a férjem spermája elég rossz minőségű... szóval MINDENKÉPP vizsgáltassátok ki magatokat,. MIND2EN, mert annál nincs rosszabb, mikor csak ülsz és várod, h ne jöjjön meg, és bekattansz!!! Annál még az is jobb, ha vmi baj van, de tudod, h mi az! És mostmár annyi lehetőség van a teherbeesés segítésére! Nyugodj meg, és kivizsgálás, és NYUGI NYUGI NYUGI
2009. dec. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

nagyon aranyosak vagyok!!

már egy picit megnyugodtam, csak ki kellett jöjjön belőlem. mert itthon senkinek nem tudom elsírni a gondjaimat:(

már most könnyebbnek érzem, hogy Veletek megoszthattam.

egyébként a párom is azt mondta, ha nem jön össze januárig akkor elmegyünk egy másik dokihoz és azt mondjuk már egy éve próbálkozunk...:D

2009. dec. 8. 09:14
 16/52 anonim ***** válasza:
100%
Jajj egyemmeg...olyan rossz olvasni a soraidat...nekem még nincs gyermekem,de úgy szeretnék valahogyan segíteni!Ha mást nem elmondom,amit gondolok,annyira sajnálom,hogy az élet egy sz@r játék...mindenkivel kicseszik ahogyan csak tud!Nagyon remélem,hogy a következő bejegyzésedhez már csatolod a pozitív tesztet!És örömödben fogsz sírni!Nem pedig fájdalmadban!agyon szurkolok...tudod mit?Ha egyedül vagy...próbálj meg beszélni a kis manóddal!Mond el neki,hogy mennyire várod és hogy jó szülei lesztek és ne várasson mert anyának(neked)nagyon fáj a hiánya!És mond el neki az érzéseid,mintha a babádnak beszélnél fel az égbe!Talán bejön...és látni fogja,hogy mennyire várjátok...ÉS AKKOR ELJÖN!!!!Nagyon szurkolok!Beszélj hozzá...amennyit csak tudsz!
2009. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!!


tudod mennyit beszélek én neki? és könyörgök, hogy jöjjön, mert nagyon szeretném már a karomban tartani!!!!!!!!!!!!!! nélküle nem teljes az életem!!:'( :'(

Mind a két mamám meghalt, és imádtam őket, és őket is kérem, hogy segítsenek, de SEMMI:'(:'(:'(:'(:'(:'(

2009. dec. 8. 09:53
 18/52 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én kb. 10 hónapja minden nemvárt-mégismegjöttkor zokogok,amikor egyedül vagyok.Sírni tudnék,amikor tőlem-33-sokkal fiatalabb nők-lányok-sétálgatnak a nagy,csodálkozó szemű angyalkákkal:(( Na,megint pityergek... Van a párommal egy amolyan naplófélénk,a kezdetektől írunk bele időnként.Tegnap elővettem,és írtam egy levelet a Jézuskának,hogy mit szeretnék karácsonyra.Gondolhatjátok mi állt benne.Ezelőtt soha nem írtam Neki.(mármint ugye gyermekkorban szoktak esetleg mások "levelezni" a Jézuskával..v. a télapóval?:)Ráfújtam,így küldtem el a kérésemet.Ki tudja,talán pont most olvassa el...:)
2009. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is teljesen megértelek. Olyan mértékű düh szokott engem is átjárni, mikor meglátok egy velem egyidős (24) anyának nevezett nőt, hogy már a 6. babájával terhes és cigizik, a többi gyermekének meg enni sem ad. Az ilyen szétdobja a lábát és már meg is fogant. Nekem meg a pozitív teszt is hazudik! Még júliusban lett egy pozitív tesztem. Természetesen elmentem orvoshoz. Megnyomkodta a hasam és megállapította, hogy tele van a hólyagom. Következő hétre visszarendelt hasi uh-ra. De eközben 2napra megjött, de éppen pár csepp barnás vérzésem volt. Na és az uh-on nem látott semmit. Segítség helyett rám hozta a frászt, hogy ebből tuti méhenkívüli terhesség lesz. Javasolta, hogy 3hét múlva csináljak megint egy tesztet. Csináltam 3-at is azok már mind negatívak lettek. Azóta normálisan mindig pontosan megjön. És természetesen nem mentem vissza ahhoz a sarlatánhoz. De nem fogom föladni! Te se tedd! Most tudom mennyire rossz, de ha belebetegszel a sok idegeskedésbe csak rosszabb lesz! Szóval nyugi! Menjetek el valami szép helyre a pároddal, ahol csak egymással foglalkoztok. Lehet ha nem görcsöltök hipp-hopp összejön a Babóca!
2009. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
Annyira megértelek.... Ma reggel teszteltem negatívat. 32 éves vagyok, 4 éve nem szed semmit, 2 éve próbálkozunk dokival, 1 éve Kaáli. 3 inszemináció és most vártam az első lombik eredményét... ma reggel negatív lett... Annyira bíztam benne! Semmi bajunk, de mégsem jön össze... Néha úgy felszakad belőlem is... ANNYIRA MEGÉRDEMELNÉNK! Jó embereknek tartjuk magunkat, senkit nem bántunk, mindenkinek segítünk, szeretetben élünk, anyagilag is bírnánk... és mégse... másokból meg potyog a gyerek ha kell, ha nem... értelek én téged!
2009. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!