Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bűnbe estem én is. Nem mondhat...

Bűnbe estem én is. Nem mondhatom el senkinek elmondom hát mindenkinek?

Figyelt kérdés

megint negatív... elegem van már belőle. most utálok mindent és mindenkit. itt sírok a gép előtt, még jó, hogy a a párom már el ment dolgozni. ami a bűnöm: első gondolatom az volt, hogy nekem miért nem és a (hogy fogalmazzam szépen) 100%-ban nem épeknek miért? ők miért érdemlik meg és én miért nem. ez onnan jött, hogy valamelyik nap jöttem haza és a buszra felszállt egy család. aranyosak voltak meg minden, de láthatólag nem teljesen egészségesek. és ott volt 3 nagy gyerek és a pici a babakocsiban. Nekik miért és nekem miért nem????????? tegnap is láttam egy nőt, volt vagy 150 kiló, kócos, zsíros hajjal, rajta is lehetett látni, h talán nem mindig épek a gondolatai. és ott a pólyás a kezében. Neki miért és nekem miért nem????? a nővéreim járkálnak az abortuszra (úgy hogy már eleve van nekik gyönyörű gyerekeik) és legszívesebben szét pofoznám őket. nekik miért lehet ha nem is kell nekik???

eddig ha valaki ilyen kérdést írt ki, hogy féltékeny a kismamákra, próbáltam megnyugtatni, hogy neki is biztos lesz, és nem jó amit érez, és valahol én is tudom most magamról, de mégis kitört belőlem. és muszáj leírnom, mert elmondani nem tudom senkinek:(

köszi hogy elolvastátok...


2009. dec. 8. 06:38
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Főleg akkor amkior látod, hogy valaki megy előtted terhesen és ki se esik a cigi a szájából!! Nem is beszélve arról, hogy amikor megvan a gyerek hogy bánik vele pl: a kolléganőm bejött látogatóba az irodába a 2 éves kislányával aki nyöszörgött hogy menni akar az apja után, és ezért a kedves kolléganőm orditva jól megrázta és arréb lökte.
2009. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Én elvetéltem 8. hetesen, és azóta nem sikerül teherbe esnem. A családban is most született egy baba... Miért van hogy irigykedtem... és miért van, hogy mindenkire irigykedek aki már gömbölyödik? Talán mert el vagyok keseredve, és már talán fel is adtam, hogy nem jön össze. Olyan mintha minden és mindenki összeesküdött ellenem.

Azt tanácsolta valaki, hogy ne görcsöljek ennyire a témán, de hogy nem lehet ezen görcsölni? Szóval nem vagy egyedül ezzel az érzéssel.

2009. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
azóta mi van veled? remélem jól vagy!
2009. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

sziasztok!

tegnap délután jöttem haza. igaz kideríteni nem tudták miért volt ami volt, annyit irtak a zárójelentésre, hogy méhen kivüli terhesség miatt vettek fel, de a labor negativ lett. ha panaszom van forduljak a kezelőorvosomhoz. na ez tartott nekik 4 napig.

számomra felháborító, főleg ami ott bent történt, de ez most mindegy.

hétfőn megyek a saját dokimhoz, ő majd talán talál is valamit.

és csak a félreértések elkerülése végett szeretném megírni, hogy nem tartom magam állnaivnak, viszont én nem a terheseket utálom, mert rájuk csak mosolyogni tudok, (jó kivételek, akik ütik-verik az utcán, meg nagy hassal lóg a cigi a szájában, őket csak szánni tudom, és a gyereket sajnálni, szóval) én az életet tartom igazságtalannak. főleg azért mert bent a kórházban nagyon nem foglalkoztak azzal, hogy ki miért van bent, össze vissza raktak mindenkit, és engem (aki babát szeretnék, és méhen kívüli gyanúval kerültem be) összeraktak egy kapartatásra váróval,egy lánnyal akinek el kellett vetetni, egy spontán vetélővel, akinek be kellett fejezhi, és két terhes anyukával, másnap meg egy öreg nénivel, akit müteni akartak, de azt se tudták mi baja van.

hát én ezt felháborítónak tarottam, de mind1

és igazából ami szerintem megérthető nem azt a 19 éves lányt utáltam(főleg nem féltékeny voltam rá), akit megerőszakoltak és teherbe esett, hanem az életet, hogy szegénnyel miért történt ez, és ráadásul terhes is lett, bezzeg én babát szeretnék, és nem sikerül.

remélem értitek mit akartam ezzel mondani.

szívesen fogadom továbbra is a kommenteket, és köszönöm aki érdeklődött hogylétem felől.

mindenkinek további jó hétvégét és gyors babásodást kívánok!!

E

2009. dec. 12. 10:08
 45/52 anonim ***** válasza:
53%

Engem pedig az háborít fel, hogy a nővérszobában nincs elég Cataflan és nővér, hogy egyszerre kell a beöntést végezni de ha szól a csengő már rohanhatok is el a szerencsétlentől, akinek a beöntést adom, mert meg kell nézni, hogy baj van e.

Hogy húzzuk a belünket szarért húgyért és próbáljuk ennek ellenére úgy csinálni, hogy ne a betegek vérét eresszük le nap végére, van nekik elég bajuk.

Amikor Canossát járok, hogy Balogh néninek legyen ágya, végre, 6 órája vár.

Bocsánat minden hercegnőtől, hogy a béka segge alá finanszírozott egészségügyben, koedukált szobák vannak.

2009. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

Utólsó válaszoló!


Szerintem nem a nővérek munkáját akarta leszólni.De te is tudod,h köztük is van olyan,aki nem erre a munkára termett.Mint ahogy én sem.Nem tudnám csinálni,amit a nővérek dolgoznak és minden tiszteletem az övék. Az h alul vannak fizetve,arról nem mi tehetünk,tudom mennyit keress egy nővér,mert a rokonom az.Még az éhenhaláshoz is kevés. Azt is megértem,h a nap végére már mindegyik eg idegroncs,mert nagy a terhelés,mind a szellemi,mind a fizikai,elismerés,pénz nuku.

2009. dec. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sz@r a helyzet és igen, mindenki tudja. Én is hallom mindenkitől, hogy 'de nem miattunk van így' és én is tudom, hogy nem a betegek csoportosítják így az államkasszát.

Ha egy beteg elküld minket -mondjuk magában, vagy hangosan- a francba, hogy nincs gyógyszere vagy várni kell rá, megértem.

De van, amit nem értek. Ha mindenki tudja mi a helyzet, miért rovunk fel olyan képtelenségeket is a döglődő -de néhány hülye, hivatását végző miatt- még talpon lévő egészségügy számlájára azt, ami valójában saját önuralmunk, tartásunk, emberi erőbírásunk kérdése.

Senki nem szenvedélyből jár kórházba. Azt viselni kell, kibírni, hazamenni, meggyógyulni.

Nem baráti társaságokat válogatnak egy szobába, hanem betegeket. Amíg van még kórház, van még hely.

2009. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

ok, látom megint nem az általam szánt lényeg lett leszűrve.

én egy másodpercig nem a nővéreket bántottam. azok velem is nagyon kedvesek voltak. és nem a koedukált szobákról álmodozom (bár ha egy jó vaskos borítékot csuztattam volna, biztos kaptam volna egyágyas szobát tv-vel meg akár külön nővérkével, és tudom, hogy abból az a nővérke, aki velem foglalkozott volna, egy vasat se látott volna, én ezzel tisztában vagyok). és akkor elnézést, hogy rosszul fogalmaztam ki magam.

akkor nem azt mondom, hogy felháborodom, de nagyon-nagyon furcsálom, hogy ezeket az embereket egybe rakják.

de most kérdezem Kedves Nővérke, de őszíntén próbáld átgondolni és megpróbálni átgondolni a kérdésemet:


Ha Te babát szeretnél, bekerülnél kórházba, nem mondanak semmit, csak annyit, hogy lehet, hogy méhen kívűli terhességed van (már ez eleve egy sokk, hogy lehet hogy sikerült végre a baba és el kell hogy vegyék, de még ezt se tudják biztosra) és összeraknak egy olyan lánnyal, aki vár egy műtétre, hogy megölje azt a gyereket akiért Te bármire képes lennél, csupán azért, mert tizenéves kis csitri és nem volt képes védekezni. Te hogy éreznéd magad?????????? de őszintén??????

csak ebbe gondolj bele egy pillanatra, és megkérlek válaszolj erre a kérdésre, hogy ebből a szemszögből megérted- e az én hozzáállásomat?

2009. dec. 12. 16:25
 49/52 anonim ***** válasza:
32%

Nem érdekelne.

Eszembe nem jutna, hogy bemegyek egy kórház szülészetére és ott nem találkozhatok szüléssel, abortusszal. Ebből áll ugyanis a működése. Fel nem merülne, hogy a saját tragédiám mellé, még erre a történetre is, mint szenvedésre, úgy jól rátámaszkodjam.

Én tényleg nem értem a 'hozzáállásod'. Biztos génhibám, de nem szeretem ha az amúgy is drámai helyzeteket, tovább dramatizálják. Butaságnak tartom, feleslegesnek. Látok elég szörnyűséget és látom hogyan tartják meg magukat emberek a nehéz helyzetekben, és hogyan nem.

Ráadásul a bevezetődben nagyon lelketlennek találtam, az "ők miért igen...én miért nem?".

Akinek egy beteg emberről -akinek valószínűleg százszor szarabb élete volt/lesz, mind neked, és mint az egészséges kisbabádnak lesz- az jut eszébe, hogy "ők miért igen...én miért nem?"...az nekem ne sajnáltassa magát.

Tanuljon jó modort.

És tanulja meg, hogy nem csak neki van problémája, drámája a világon.

2009. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
70%
Én fogadni mernék, hogy a kedves nővérkének szerencséjére, még nem volt része abban, hogy elvetéljen, és mellette meg valaki abortuszra várjon... én sajnos részt vettem ebben! Én is nővér voltam, már nem vagyok az, tudom nagyon jól, hogy milyen a meló 12 órán át, de akkor is igaza van a kérdezőnek, hogy jobb lenne talán külön szobába rakni a missed ab.-osokat meg a sima abortuszosokat! Mert ha már idő nincs velük foglalkozni, talán a lelkükre lehetne tekintettel ez a drága jó egészségügy. Igazából persze ezt csak az érzi át aki át is esett ezen... Remélem többet az életben nem kell átélnem ezt a szörnyű érzést amellett, hogy elvesztettem a babámat.
2009. dec. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!