Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a támogatás szülés...

Mennyi a támogatás szülés után ha kiskorú vagyok? Az apa lenne a gyámja ha Ő már nagykorú de Én még nem? Milyen támogatást tudnék még igényelni?

Figyelt kérdés

17 éves leszek pár hónapon belül és nagyon úgy néz ki, hogy kismama :) És még mielőtt vki lehurrogna elmondanám, hogy nem a pénzért szülöm meg a picit hanem, mert nincs szívem elvenni az életét!!!Tudom, hogy rengeteg lemondással jár!De a piciért képes lennék lemondani akármiről!!! :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jan. 9. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg olvass tovább. Ha akkor nem lesz akkor lesz később vagy nem jön össze. Emiatt nem fogom tönkretenni az életem. Ha nem lehet akkor nem lehet... Nem mindenki veszti eszét az ilyentől. Akkor majd segítünk egy árva gyereken.
2010. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
0%
És naív kérdező, az embert csak akkor lehet felidegesíteni ha az hagyja magát. :) Nekem nem volt célom, a te bajod... Ne aggódj vannak barátaim, párom és nem a netről... Csak az egyetem mellett valakinek nincs ideje gyereket csinálni meg eljárogatni így marad a net meg az olvasás a szünetekben.
2010. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
81%

Bocs az OFFért, de te kedves egyetemista, olyan vehemenciával osztod itt azembereket, mintha valamit is elértél volna az életben. Az, hogy egyetemre járhatsz, egyet jelent, ilyen gyatra a felvételi rendszer Magyarországon és tele vannak az egyetemek oda nem való emberekkel. Amivel nekem nincs bajom, hiszen mindenki azt csinál amit akar, csak az a baj, hogy utána ahozzád hasonló egyébként alacsony intelligenciájú egyedek, sírnak, hogy nincs munka. Meg diplomával csak nem fog kétkezi munkát végezni.

Arra meg felhívnám a figyelemd, hogy nem volt kérdés miből fogja eltartani a gyerekét, mert GYES mellett szabadon vállalhat munkát, a párja is dolgozhat és a családi hátteréről sem tudunk semmit.

Rólad viszont igen, az állam bácsi nyakán élősködsz legalább 3 de lehet hogy 5-6 évig. És sokkal többe kerülsz nekünk, egy hónap alatt, mint a kérdező a három év alatt, míg a gyes tart. Úgyhogy most már ideje lenne leszállnod a magas lóról, mert a végén még leesel.

2010. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod hogy nem költségtérítésesre járok? Én legalább nem gyesből meg anyuci-apuci-21 éves apuci pénzéből akarok megélni következő éveimben hanem tanulni és dolgozi akarok, fogok, és ezt csinálom most is. Lehet hogy nem értem el sokat, de még fiatal vagyok, és annyit legalábbis elértem, hogy képes vagyok védekezni hatékonyan, mert nem akarok a véletlenbe szülni! Érdekes, máskor az ilyen gyerekekre rátámadtok hogy milyen felelőtlen. Én meg szemét vagyok, mert úgy gondolkozom ahogy ebben a korban kell. Aki szül az képes is legyen eltartani a gyereket.
2010. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
63%

Te jo eg!Fejezd mar be a hulyesegedet!

Egyaltalan minek irsz olyan kerdeshez amirol fingod sincs?

A kerdes az volt h Milyen tamogatasok jarnak erre te elkezded osztani az eszt h te milyen jo kislany vagy h egyetemen tanulsz meg h ugy gondolklozol ahogyan ennyi idosen kell.

Elmondom neked h lehet h a diplomaddal majd utcat fogsz soprogetni mert tul sok a diplomas.

En egy nagyon jo hiru gimnaziunmba jartam es ott mindenkit probaltak lebeszelni az egyetemrol.Mondtak h inkabb szakmat tanulni menjenek.

Most igy evek utan aki megfogadta a tanacsot es szakmara ment nagyon jol keres es sajat maga biztosit mindent,a diplomasok nagy reszenek munkaja sincs.

En se mentem tovabb tanulni,mi a ferjemmel kijottunk kulfoldre es ezerszer tobbet elertunk igy.Tovabb tanulni meg kesobb is tudok majd,edesanyam is mellettunk vegzett el 2 egyetemet is.

Ugy h ne gondold h neked egybol munkad lesz meg minden.

Az eretlenseged pedig abbol is latszik h "sejtcsomonak" nevezel egy kisbabat,akinek szerintem ha a kerdezo hamarosan uh-ra megy meg szivhangja is lesz.

Ugy h surgosen szallj le a magas lorol es gondolkodj el azon h egy 17 eves lany mennyivel normalisabban gondokodik mint te.

Kulonben meg edesanyanak lenni a legkulonlegesebb dolog as vilagon es meg sosem voltam ilyen boldog amiota a kisfiam megszuletett.

Kedves Kerdezo:Ha tudok valamiben segiteni,irj privit nyugodtan.Szivesen meghallgatlak,segitek.

A bunko,esz-osztokkal pedig ne foglalkozz.Mindig lesznek magukat tokeletesnek tarto emberkek de csak nevess egy jot rajtuk es lepj tovabb.

Nagyon szep,problemamentes babavarast kivanok neked.

Es legyszi neha ird meg h mi ujsag van veletek.

Puszi:

6 honapos kisfiu anyukaja

2010. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
81%

Bocs. most miből élsz? Az egyetem mellett tudsz annyit dolgozni, hogy fizesd az albérletet meg a kajádat, rezsit, költségtérítést(ami persze csak a fele a képzésed állami költségeinek, ergo a másik felét az állam fizeti még mindig), egyéb kiadásaidat és soha semmilyen anyagi segítséget nem fogadtál el a szüleidtől? Ezesetben, tényleg igazad van.

De azért egy apróság: a GYESből nem fog megélni, mert az havi 25000 Ft és csupán három évig jár. Egyébként pedig egy családban természetes dolog, hogy apuka hozzájárul a család költségeihez, a gyerek neveléséhez (erre egyébként törvény kötelezi_ tartásdíjnak hívják) Furán képzeled te az életet kislány, nagyon furán. Jó legyen mentséged, hogy fiatal vagy, de ez csak a tudatlanságodra mentség a nagyképüsködésre nem. Így szánalmas vagy és ezért támadt neked mindenki.

2010. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:
Ha szerinted naív vagyok akkor biztos az vagyok,de csak, mert Te azt mondod!És mivel Te egyetemre jársz bizonyára minden szavad igazság és mi (a többség) vagyunk a hülyék. Nem tudom, hogy hányszor kellene még elmondanom Neked agyoniskolázott barátom, hogy csak azért tettem fel ezt a kérdést, hogy tisztába legyek a dolgokkal!És ha már szóba jött, hogy én majd a babóca apukája pénzéből fogok élni-hát figyelj Én nem azért vagyok vele, mert a pénze kell de azért neki is kötelessége lesz a picire költeni.ISMÉTLEN : A PICIRE! Nem rám. Szerintem egy családban természetes dolog az ha segítenek egymásnak/Anyuci,Apuci,Élettárs/ Nem azt mondom, hogy állandóan, de ha gond van segíteenek és attól még, hogy fiatal vagyok nem fogom kihasználni azt, hogy anyukámék segítenek akármikor Nekem! Azon még nem gondolkodtál el, hogy lehet, hogy köztünk Te vagy a buta?:)
2010. jan. 11. 22:03
 48/63 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen igazad van kedves kérdező.Nem érdemes foglalkozni az ilyen emberekkel.Tudod mindenki magából indul ki.....!!!

Na meg a féltékenység hogy neked 17 évesem milyen a felfogásod az élettel kapcsolatban.

És szerintem egy gyermeket pláne egy elsőt nem szabad elvetetni még ha nem is akartátok mert ha ezt teszed és netán amikor szeretnél akkor nem jön össze akkor magadat fogod okolni egy életen át!Így alakult...terhes lettél..de ahogy olvasom a gondolatmenetedet szerintem nem fog neked az anyaság gondot okozni.Az meg hogy érdeklődsz menyi pénz kapsz fiatalkorúként az is érthető mivel gondolom nem akarod hogy teljes mértékben a szüleid tartsák el a picit....és ez tök jó.Nem értem azt aki lehurrog emiatt!17 évesen gondolom iskolás vagy...egyértelmű hogy neked személy szerint nincs arra pénzed hogy ketten a pároddal egy tartsatok egy babát,anyukádék meg gondolom szívesén besegítenek amikor csak tudnak.Szerintem ne vedd fel aki lehurrog.És főleg ne idegeskedj e miatt mert az árt a babának.Szép babavárást.

22/L

2010. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

Aza gond, hogy nem tudok szó nélkül elmenni ez mellett.

Azért köszönöm, hogy mellettem vagytok! :) És a többség nem hurrog le. :)

2010. jan. 12. 13:39
 50/63 anonim ***** válasza:
72%
Kedd van, voltál dokinál??? Mondd majd el, hogy mi újság!
2010. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!