Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a támogatás szülés...

Mennyi a támogatás szülés után ha kiskorú vagyok? Az apa lenne a gyámja ha Ő már nagykorú de Én még nem? Milyen támogatást tudnék még igényelni?

Figyelt kérdés

17 éves leszek pár hónapon belül és nagyon úgy néz ki, hogy kismama :) És még mielőtt vki lehurrogna elmondanám, hogy nem a pénzért szülöm meg a picit hanem, mert nincs szívem elvenni az életét!!!Tudom, hogy rengeteg lemondással jár!De a piciért képes lennék lemondani akármiről!!! :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jan. 9. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
56%

11:44es végre valaki szavatosan kifejezi magát... énis ugyanezen a véleményen vagyok mint te,és pontosan azért pazarolod ráa z idődet, mert rettentően zavaró az ostobasága ennek a gyereknek.

csajszi, sok sikert a bébihez :)

2010. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
60%

Igen, igazad van, de kimondottan zavar, ha valaki a GYESt, családi pótlékot kéri számon valakin, amikor ő maga sokkal többe kerül az adófizetőknek, holott semmit nem tett le az asztalra.

És ha valaki 12 gyereket szül és tisztességgel, segélyekből felneveli, akkor én csak támogatni tudom. 17 évesen is lehet valaki jó anya, és a gyerek mellett még karriert is építhet, ha úgy hozza kedve és a sorsa.

2010. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
75%
igen. minden szervezés kérdése. Pl horgas eszter fuvola művész. sehol sem volt még a karrierjében amikor 16(!) évesen teherbe esett. és azóta van még két másik gyereke.
2010. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:

Nagyon felháborodtam a "biológus csajszin". Nem értem, hogy ha neked nem tetszik ezaz egész akkor miért írsz???Én nem fogom szégyelni magam azért, mert babám lesz!!Inkább büszke leszek és majd mindenki meglátja, hogy képes vagyok felnevelni!!!Ez nemis kortól függ, hogy hogyan neveled fel!!!Sok olyan ismerősöm van aki velem egykorú és MÁR VAN babája!!!És nagyon jó szülők, de ismerek olyat is aki már felnőtt mégis a gyermeke állandóan a nagyszülőknél vannak!! Ha neked a babaválalás/terhesség/ azzal jár, hogy kihányom a gyomrom akkor úgy látszik/hiába hogy szeretsz olvasni/ de nem tudsz vagy nem érted meg amit olvasol!!!!Nézz utánna elősször is, hogy mi mivel jár! :) A kommentjeidből levonva Te egy elég pesszimista ember lehetsz!Bár eltudlak képzelni...Fura egy alak lehetsz hiszen neked a buli az olvasást jelenti viszont egyből azt hoztad fel, hogy mi lesz ha majd nem szexelünk 2 évig!!!Ja és erről jut eszembe...Szted a baba miatt nem lehet szexelni???Nah jó :D Sztem nézz utánna a neten hogy mi okozza a párok között azt hogy nem kívánják egymást!!!És azt honnan tudod hogy a párom nem akarja a kicsit???Meg hogy neki nem kell ilyen idős korban? Ne haragudj de nagyon is szeretné a picit!!!És már most állandóan szaladgál egyik boltból a másikba, hogy a legjobbat vegye meg neki mindenből!!!Lehet hogy korban fiatalok vagyunk, de úgy érzem, hogy ha már a szexuális kapcsolatra érettnek érzem magam akkor erre miért ne??? Attól még, hogy te nem szereted a kicsiket mert neked a tanulás az első attól még nem kell fikázni és bunkón viselkedni!!Fogsz Te majd még Rám irigykedni, meg a többi fiatal kismamára amikor majd annyira belemerülsz a karrier építésbe, hogy X éves lesz amikor már szeretnél picit de már késő és egyedül leszel :) Nah majd akkor jusson eszedbe, hogy mennyire bunkóztál velem és Én mégis mennyire boldog vagyok a kicsikémmel :) Lehet, hogy nem lesz annyi iskolám és olyan jó végzettségem mint neked, de én nem leszek egyedül!! Erről ennyit!!!

Jah és a többi válaszolónak igaza van!!! :)


Kedden megyek dokihoz ha nem lesz sztrájk :)

Már nagyon kiváncsi vagyok :) :) Mert eddig még csak a teszt mutatta ki :):)

2010. jan. 10. 13:17
 35/63 anonim ***** válasza:
49%

szia!szerintem se foglalkozz azzal aki lehurrog.Szerintem is nagy dolog hogy megtartod a picit.és sosem fogod emgbánni ez biztos.nekem is van egy barátnöm most 20 éves és három éves a kisbabája..és egy tündér.szidta horta mindenki hogy milyen anya lesz belöle meg hasonlokat mondtak mint rád itt, de állitom jobb anya lett belöle mint egy felnött 20on-30as nöböl.sok sikert a babához!


22/l

2010. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
76%
gratulálok!én 16évesen szültem,de tudjuk nevelni meg minden!és nem szégyenlem,inkább büszke vok!!
2010. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Gratulálok a Babócához :) És legyél büszke teis hogy ilyen fiatalon megtudtad tenni és nevelni tudod :):)



Az előtted válaszolónak is köszönöm és nekik is gratulálok :)

2010. jan. 10. 16:30
 38/63 anonim ***** válasza:
9%

Sajnálom ha nem értenek meg. Bár a könyvtárhoz még annyit fűznék, hogy az itteniben már sajnos újat nem találok, és lassan a másik város könyvtárában sem, messzebb meg nem tudok menni. :)

Te meg kedves naív kérdező, olvass bele a többi kérdésbe. Nem írtam volna ide ezeket ha nem lennének valósak, ha nem lenne ilyen a helyzet. Minden második kérdés az hogy mit csinálják ha egy percig nincs jókedvem, ha a férjem nem kíván már évek óta, ha a gyerektől nem tudok megváni egy percre sem. Úgy látszik ezek fölött elsiklottál. És ha ez még nem lenne elég akkor sajnos a környezetemben is ezt látom....

Ne aggódj nem foglak irigyelni. Ha majd akarok gyereket az akkor lesz amikor én akarom. Ha pedig nem fog összejönni olyankor amikor tervezem akkor ez van emiatt nem fogok összetörni akkor lesz később. Inkább később mint a semmibe előbb. Ha meg nem akarok akkor nem lesz. Irigyelni tuti nem foglak, mert gyereket nem azért kell szülni hogy valaki majd pelenkázzon 80 évesen, ez önzőség. Azon kívül a gyereked is bármikor elhagyhat ha nagy lesz, fizikai és szellemi értelemben is, akkor is ha jól neveled. Sosem leszek egyedül, mert elég nagy csládom van, ott vannak a szüleim akit majd ápolok, ott a barátom, társam vagy férjem, nem tudom mi lesz akkor. De egyedül csak az marad aki nem tesz érte, de tenni meg nem úgy kell, hogy no akkó szülünk egy gyereket.

És mondom, nekem nem az a bajom ha megszüli. Hanem az hogy naív meg amikor valaki felelőtlenül szül gyereket aztán rinyál a segélyekért a gyerek meg rossz körülmények között él. Tudod lehet hogy egy kicsit többet tapasztaltam nálad. Tudom milyen kezdeti "szerelem" és lelkesedés, de amikor majd nehéz lesz akkor bajban leszel, mert hiába érett a tested a gyerekre, ilyen korban az agyadnak még nem kell annak lennie. Könnyű mondani hogy nem te nem vagy olyan, de ez nem rosszaság hanem egy tény, sokan feladják amikor nehéz lesz és nem tudhatod előre hogy te nem fogod. Ha már gyereked lesz illene egy kicsit komolyabban gondolkozni, és nem ilyen naívan (ja meg nem !!! tenni minden mondat után). Csak aztán nehogy elkeseredj ha a doki véletlenül nem lát semmit :) mert akkor oda a babázás és mehetsz vissza tanulni. :)

2010. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:

Sztem annyira sok közöd nincs hozzá hogy én mit rakok a mondatok után!!:D:D:D

Te nemis a kérdésemre válaszoltál...hanem egy teljesen másik témát kezdtél el boncolgatni!Én nem azért szülöm a picit(amit már elmondtam)hogy pénzt kaphassak "csak úgy". Neked mivel a buli az olvasás és szerintem nem jársz el sehova és nem olyan barátaid vannak, jobban érzed magad ha ilyen oldalakonn probálod osztani az észt!!Nyugodtan csináld!De ha nem vetted volna eddig még észre senkit nem érdekel mit mondasz:D:D:D

Nem tudom milyen emberekkel vagy körül véve. De nemis érdekel,engem csak az érdekel, hogy ne idegesísél fel az ész osztásoddal :)

2010. jan. 10. 18:14
 40/63 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Észosztó! (Gondolom mindenki számára világos kire gondolok)


Te nagyon hülye vagy. Először is ne gondold feltétlenül, hogy neked akkor lesz gyereked, amikor te akarod.

Igenis nagyon tiszteletre méltó, hogy valaki 17 évesen a 21 éves társával boldogan fel kívánják nevelni a gyereküket.

A legnagyobb karrier a világon a családalapítás.

Másik dolog, kívánom neked, hogy legalább egyszer az életben elveszítsél egy "sejtcsomót", amikor vágysz rá. Remélem megtudod, milyen érzés, és visszagondolsz ezekre a beszólásaidra.

2010. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!