Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a támogatás szülés...

Mennyi a támogatás szülés után ha kiskorú vagyok? Az apa lenne a gyámja ha Ő már nagykorú de Én még nem? Milyen támogatást tudnék még igényelni?

Figyelt kérdés

17 éves leszek pár hónapon belül és nagyon úgy néz ki, hogy kismama :) És még mielőtt vki lehurrogna elmondanám, hogy nem a pénzért szülöm meg a picit hanem, mert nincs szívem elvenni az életét!!!Tudom, hogy rengeteg lemondással jár!De a piciért képes lennék lemondani akármiről!!! :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jan. 9. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy kiállsz mellettem kedves válaszoló :)

Én csak szórakozóhelyekre nem szeretek járni viszont ilyen házibulikba ahol összegyűlik a a nagycsapat azt szeretem :) De akkoris ésszel!!!!Pl. Én nem iszok alkoholt!!!Ilyen házibulikba is csak akkor fogok elmenni elég ritkán!!!!Ha már a babucimm nagyobbacska lesz :) De sztem nem lesz szivem otthon hagyni a mamival :)

2010. jan. 10. 01:10
 22/63 anonim ***** válasza:
40%

Bocs, sosem ittam, buliztam, mert nem izgat. De buli alatt nem csak a bulit értem hanem az életet, kinek mi az. Nemhogy bulizni, még könyvet olvasni sem fogsz tudni, mert van akinek aza buli (mint pl nekem)

Most még lelkes vagy mert babázhatsz, de aztán majd már nem lesz olyan király, csak nehogy a végén mami nevelje a gyereket... Az hogy a párod egy jó ember még nem jelenti azt hogy érett és mindenáron örökre veled akar maradni és gyereket akar most azonnal. Egy ekkora fiúnak nem erre van szüksége. Ettől még rendes lehet. De ha majd már két éve nem szexeltek akkor nem lesz mér elég érett, hogy ezt elviselje, meg amikor ordít a gyerek. Még nagyon fiatal.

El kell hogy keserítselek kedves másik, sosem voltam terhes és nem is lehet egy jódarabig. Bár az elképzelhető hogy már most gyilkos vagyok, tekintve hogy mi a fogamzásgátló gyógyszer működési elve. Irigy meg végképp nem vagyok, mivel nem imádojm túlzottan a gyerekeket, annál inkább a tanulást, a hivatásomat amit választottam. Mert szerintem ebben a korban ez a normális.

Szerintem az az éretlen aki ilyen rózsaszín felhőbe lát mindent... Csak majd amikor kihányja a gyomrát, meg kétpercenként zokog a hormonoktól akkor márm lehet hogy inkább tanulna még, hogy megteremtse a jövőjét...

Van bennem érzés amennyi kell. De nem bírom az ilyeneket akik felelőtlenek aztán meg majd szídják az államot hogy nem segít... Csak az vállaljon gyereket aki el is tudja tartani. És hiába sértő ő egy sejtcsomó majd később lesz belőle formás kisbaba. Mikor is kezdik el tanítani a biológiát? Másodikban? Ja, bocsi, elflejtettem, én tagozatos vagyok, nekem első óta van... Ebben a krban sokkal nagyobb az esélye hogy rosszul sül el, és szerintem az rosszabb a gyereknek mint egy abortusz.

Na mindegy, csak mondom ez zavar, mint abban a cikkben, ahol 12 gyereket szült aztán szídta az államot hogy nemad elég segélyt...

2010. jan. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
73%

Elottem valaszolo:Most miert vagy ilyen taplo?

Szorakozol vagy nincs jobb dolgod?

Igy jart a csajszi de legalabb nem azt csinalja mint a korosztalya beliek.

Az anyagiak valoszinu azert erdeklik mert nem ugy gondolkodik h csak lesz valami hanem probal elore tervezni.

Ez egy 17 evestol szerintem nagy dolog.

Kulonben meg mar varja a babat ugy h nem sokat ersz az esz-osztassal.

Kerdezonek: sajna a tamogatasokat nem tudom mert kulfoldon elek.De szerintem felettem mar elmondtak a lenyeget.

Szep terhesseget neked.Hany hetes terhes vagy?

2010. jan. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
56%

Ja,bocsi.

egy 6 honapos kisfiu anyukaja

elozo voltam:)

2010. jan. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
72%
Szomorúan olvastam, hogy ennyien lehurrogták a kérdezőt, főleg mert próbál felelősségteljesen viselkedni, és tervezni a gyerekre. Nem is értem az embereket! Akik leszóltátok, kérdezem: nektek kell a gyereket felnevelni? Vagy nektek, akárhány évesek is vagytok, sosem volt segítségetek? Sose hagytátok a gyereket mamára? MÉg ha nem is tettétek, miért ítélkeztek afölött aki megteszi? És bár valóban fiatal a kérdező, elképzelhetetlennek tartjátok, hogy gondos, felelősségteljes anya lesz? Bármilyen meglepő, de ez nem korfüggő! Ismerek olyan 30 feletti anyát, akinek nagyi neveli nagyobbrészt a gyereket (nem munka, hanem buli miatt), és ismerek olyat is, aki 18 évesen jó anya! Kérdezőnek: szerintem jó anya leszel, jól is gondolkozol, ne foglalkozz senkivel, aki le akar hurrogni.
2010. jan. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
73%

Az alanyi jogon járó 20-on ezer biztosan jár és a családi pótlék is!

És sajnálom,hogy vannak még gusztustalan emberek!Gratulálok a babához és ne vedd figyelembe az sok tapló ember véleményét és ne is idegesítsen,mert árt a babának!

2010. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
67%
a 18 éves biológusnak.. Tapir vagy és igenis érzéketlen. Attól hogy neked a tanulás, a karrier épités az első -belátom jól gondolkozol..- el kéne fogadni azt h más meg máshogy dönt. Simogattasd meg anyuval a fejedet h ilyen okos, intelligens nagylány lettél, és gondolkozz el azon hogy talán egyáltatán nem érted ezt az élethelyzetet és nem kéne vele ennyit foglalkoznod. Különben is, ha ennyire zavar a téma, akkor meg minek olvasgatsz ebben a topicban. Tudom mert ez a buli neked... tudod van az a könyvtár nevű hely -és én ezt nem "első- másodikos gimnazista korom óta tudom" hanem előbb.. ezt is milyen fölöslegesen mondtad..- ott rengeteg mást témájú olvasmányt találsz ami talán építő jellegűen hat rád és formál érzelmi és egyéb intelligencia szintjén.
2010. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
68%
És igen. egy gyerek felnevelése valóban nem sétagalopp de rengeteg örömöt és élményt ad az embernek. Arrol nem is beszélve, h mivel jár az ha elveszik.. minden rételemben. Biológus. Szűk látókörű vagy.
2010. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
73%

Már egy hasonlókérdésnél leírtam, persze a hurrogók elhúztak válasz helyett, de most akkor újra. Akik itt kárognak, soha nem vettek igénybe semmilyen állami támogatást: ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTT OKTATÁS, CSALÁDI PÓTLÉK, TÁMOGATOTT LAKÁSHITEL, ÖSZTÖNDÍJ, GYES, CAFETeRIA, ADÓJÓVÁÍRÁS, TÖMEGKÖZLEKEDÉS, GÁZÁRTÁMOGATÁS, PANELPROGRA

M, GYEREKNEK EGÉSZSÉGÜGYI ELLÁTÁS, MUNKANÉLKÜLI ELLÁTÁSOK Ha bármelyiket, bármikor igen, akkor legyen benne annyi, hogy bocsánatot kér.

Egyébként nem vagyok rászorulva és mégis igénybe veszek mindent amit kapok. De nem hallottam még olyat, aki fizetett volna egyetemen, ha állami finanszirozásra vették fel vagy diákbérlet helyett teljes árut vett volna. Sőt a Bocskoron kívül olyat sem aki ne igényelt volna családi pótlékot.

2010. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk egy ilyen kis éretlen csitrinek nem is tudom, miért válaszolok, de mégis. Az, hogy valaki gyermeket vár, nem jelenti azt, hiogy hogy kihányja a gyomrát és két percenként zokog a hormonoktól. A gyerek nem üvölt és a gyerek mellett még a szex is belefér. Ha valaki két évig nem szexel az nem a gyerek miatt van. De ha nem szexelnek is és esetleg külön válnak, attól még gondoskodhatnak a gyerekről és nevelhetik tisztességesen.

Nagyszerű, hogy te a tanulást képzeled el a jővődnek, de mint írtam, remélem nem államilag finanszírozott képzésre mész, nem kollégiumba fogsz lakni és nem veszel diákbérletet és nem veszel igénybe semmiféle ösztöndíjat.

Ja és nem apuci és anyuci nyakán fogsz élősködni, hanem minimum veszel magadnak egy lakást, fizeted a tanulmányaidat és minden költségedet. Mertha nem, akkor szállj mélyen magadba és gondolkodj, mert így nem éretlennek tűnsz, hanem egyenesen ostoba, beképzelt, féltékeny gyereknek.

2010. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!