Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a támogatás szülés...

Mennyi a támogatás szülés után ha kiskorú vagyok? Az apa lenne a gyámja ha Ő már nagykorú de Én még nem? Milyen támogatást tudnék még igényelni?

Figyelt kérdés

17 éves leszek pár hónapon belül és nagyon úgy néz ki, hogy kismama :) És még mielőtt vki lehurrogna elmondanám, hogy nem a pénzért szülöm meg a picit hanem, mert nincs szívem elvenni az életét!!!Tudom, hogy rengeteg lemondással jár!De a piciért képes lennék lemondani akármiről!!! :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jan. 9. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:

Anyának lenni kemény meló ezt mindenki elfogadta, azt viszont nem hogy nincs annál nehezebb, azért mert valaki nem szül hanem előbb csinál 6 diplomát az még nem kevesebb sőt az is lehet hogy több mert nem attól leszel jobb hogy gyereked lesz. Sok egyéb nehéz munka is van a világon, szerintem nem kéne lebecsülni ezt az anyáknak.

Igen régen ilyen korban már férjnél voltak ma viszont ennyi idősen jó eséllyel el sem tudja tartani a gyerekét. Valljuk be hogy ilyenből van több és nem olyanból aki úszik a boldogságban és tisztességesen felneveli. Szerintem attól nem rossz valaki hogy alkalmazkodik a mai élethez és és nem szül a semmibe. Én csak erre akartam figyelmeztetni a kérdezőt meg arra hogy ne legyen túl naív. Ebbe nem fér bele mert itt gyerekről van szó, aki egy életre szól. Ha neki ez az álma és a gyereke nem fog semmiben hiányt szenvedni és életük végéig boldogan élnek a párjával akkor nem szóltam semmit.

2010. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:

Tény, hogy van keményebb meló, mint gyereket nevelni, de azért nem lehet összehasonlítani az egyetemmel, már bocsi. Nekem három diplomám van, és nem tudod megmagyarázni, hogy az egyetem olyan nehéz. A válaszaid alapján értelmesnek tűnsz, így még kevésbé gondolom, hogy annyira kemény lenne számodra a tanulás. És vannak nehéz munkák, de én a meló szót átvitt értelemben használtam, a gyermeknevelést semmilyen munkával nem lehet összehasonlítani, úgyhogy nincs olyan, hogy nehezebb munka!

Tisztelem a döntésedet, hogy te előbb tanulsz, nem is ezzel volt a gond egy percig sem, hanem pontosan azzal, hogy a hozzászólásaid csak a most leírt utolsó mondatodat nem tükrözték, így okoskodó kislánynak tűntél, aki nagyon büszke rá, hogy egyetemre jár, és ezért jogosultnak érzi kioktatni mindenkit, aki él és mozog.

Ha már az elején odaírtad volna, amit most a végére, senki nem csesztetett volna egy percig sem, mert mind tudjuk, hogy vannak felelőtlen emberek, akik a vakvilágba szülnek tiniként, és vannak, akik ilyen korban érzik készen magukat az anyaságra.

2010. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
Még csak 3oldalt olvastam el,de gratulálok a picihez.Azóta már szerintem meg is született a dátumból kiindulva.(A kis "sejtcsomó":) Ez nagyon tetszett. Vki irta a 3.oldalon h minek fizessen tandijat az akit államira vettek fel.Képzeld el én igy jártam... Államira felvettek plussz nem is tudom kb 70 ponttal plusszba és igy jártam.. De ez más sztori.Ha érdekel leirom privátban csak irj rám:) Kérdezőnek meg boldog babázást:)
2010. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!