Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17és fél éves vagyok 3 és...

17és fél éves vagyok 3 és féléve van párom és terhes vagyok, védekeztünk kiszakadt a gumi, hogy mondjam el anyának hogy megtartom? A párom dolgozik szeretnénk a babát mert nem szeretnék abortuszt!

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 10:01
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/164 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj én irtam utolsónak,nem olvastam hogy már megoldodott az ügy.Tiszta szívből örülök a boldogságodnak és hogy normálisan megtudtad beszélni anyuddal
2010. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/164 anonim ***** válasza:
100%
örülök, hogy sikerült, sok boldogságot! sulit azért tényleg ne hanyagold, főleg ne halogasd! tudom, hogy most ez tűnik legkevésbé fontosnak, de tartsd szem előtt: a gyerek kettőtöké, előbb-utóbb KETTŐTÖKNEK kell eltartani, az pedig szakma nélkül nem fog menni!
2010. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/164 anonim ***** válasza:
27%
a sulit majd megnézném, h fogod befejezni. 1 baba mellett nem könnyű, de hiszen te érett nő vagy :DD lol.
2010. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/164 anonim ***** válasza:
100%
ha anyukája tényleg tevőlegesen segít, sikerülhet neki! én írtam, h nekem is egy volt évfolyamtársamnak sikerült, még fősuli is (levelezőn). mondjuk neki szerencséje volt, mert anyukája háztartásbeli volt, és volt rá ideje...
2010. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/164 anonim ***** válasza:
17%
jo. de ehhez baromi nagy segitség kell. nekem nem 1 ismerősöm van, aki ebben a korban szült, aztan a pasi lelépett, ő meg ottmaradt a gyerekkel, pénz, munka, stb nelkul. pénz nincs, kifizetetlen számlák vannak. :S
2010. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/164 anonim ***** válasza:
36%

Akik K.A.-re mondták, hogy idióta, szerintem nem tudják, hogy kivel beszélnek.:) Mellesleg én vagyok az.

17 évesen a saját lábamra álltam, saját keresetből gazdálkodom-iskola mellett, amiből nagyon sok olyan dologra futja, amiből nektek valószínűleg nem, és én NEM egy gépsoron dolgozom 3 műszakban... Szóval szerintem el lehet mondani, hogy rendelkezem valamennyi élettapasztalattal. Félreértés ne essék, én nagyon tisztelem a fizikai munkát, és nem is érzem magam különbnek, hogy én nem azt végzek.

A másik dolog az, hogy azt hiszem, aki kirakja a kérdéseit egy ilyen oldalra, annak el kell viselnie, hogy hideget-meleget kapjon. Magyarán nekem is jogom van, hogy a saját beszűkült nézeteimet leírjam, és ti a még beszűkültebb karrier és ambíció-nélküli agyatokkal a kicsit nyers és köcsög stílusban írt hozzászólásomat a témával kapcsolatban lehurrogjátok. Én tudok érveket felhozni, ti meg csak sárdobálásra vagytok képesek, és leidiótázni egy olyan embert, akit nem is ismertek.:)Ez azért szerintem tökéletesen mutatja a köztünk lévő intelligencia-hányados differenciáját, de ez már egy másik téma.

És senkit nem ejtettem még teherbe, ellenben van olyan ismerősöm, aki mindezen átment, és tudom, hogy valószínűleg az egész élete úgy el lesz b*szva, ahogy csak lehet. A lánynak abba kellett hagynia az iskolát, a párjának is. A fiú kiment dolgozni egy pulykatelepre havonta 60 ezer forintért, és kiköltöztek egy tanyára, mert a szülők által belakott panel kicsi volt, Ladára pedig úgy kértek pénzt a szülőktől, hogyha véletlen a gyerek hamarabb jönne és esetleg valami gond lenne, akkor a tanyáról be tudjanak vergődni egy kórházba. Most végez el 21 évesen egy kosárfonó szakmát...

De tudjátok mit, mutassatok nekem egy embert, aki 17 évesen szült, és normális élete van! Megmondjam miért nem lesz ilyen? Azért, mert egy intelligens ember tud jó-rossz-kevésbé rossz között dönteni, pedig a határvonal a kettő között a legtöbb esetben összemosódott.A gyerekvállalás pedig 17 évesen nem bölcs döntés. Én ellene vagyok az abortálásnak, megmondjam őszintén,de ez itt még mindig gyomra, vérezni fog, esetleg feldob rá 1-2 kiló vizet és zsírt a hormonszint megemelkedés miatt...

A másik dolog, ami eszembe jutott. Az oké, hogy kipottyantod a gyereket. De fel is kell nevelni... Azt mondtátok, hogy egy 17 éves gyerek kussoljon, 0 élettapasztalata van. Na most akkor , gyerekneveléshez élettapasztalat kell, nem de, máskülönben milyen tudást adsz át a gyereknek? Erre sokan azt gondoljátok, hogy ott van a nagyszülő. Ami rendben is van, viszont én lefogadom, hogy az anyák 90%-a nem hagyja úgysem, hogy a nagyanyja nevelje a gyereket- már amennyiben szereti a gyerekét.

És örülnék annak, hogyha nem a sárdobálás menne rám, mert gyakorlatilag a saját primitív mivoltotokat mutatjátok csak meg. Ész érveket viszont szívesen várok, szerintem a hozzászólásom minőségéből látszik, hogy van valamennyi eszem, és 17 évesen túlmutatok a korosztályom érettségi szintjén, lsd a kérdező lányt.

(Kicsit beképzelt is vagyok, tudom.)

K.A. 17/F

2010. febr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/164 anonim ***** válasza:
70%

kedves K.A.!


a stílusodon van mit csiszolni, mert ilyen hozzáállástól az ajtók nem nyilnak ki, de ezt majd meglátod...VISZONT: sok dologban érettebben gondolkozol a korosztályodnál, többek közt a kérdezőnél. mondom ezt én, aki tudok pozitív példát is ilyen esetben (2X leírtam, többször nem fogom), de sajnos több negatívat láttam már...és én, aki egy tizessel idősebb vagyok Nálad, és magam is anya, egy ovis kislány anyukája :) azt gondolom, jó lenne, ha a többi tizenéves is legalább fele olyan komolysággal állna az élethez mint Te! de stíluson tényleg javíts, mert a stílus maga az ember, ettől a dumától meg előnyöd tuti nem lesz az életben, max. hátrányod (tapasztalat). egyébként további szép sikereket a pályádon, és (viselkedéstől eltekintve) ne változz meg!

2010. febr. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/164 anonim ***** válasza:
42%
a 77 %-os válaszolót lőjje már le vki!!!nem tudom h az utolsó válaszoló ugyanaz e vagy a másik 77 %-os aki már szintén írt,csak normális stílusban.
2010. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/164 anonim ***** válasza:
100%
én a normális stílusú 77%-os vagyok :) nem szoktam kötekedni...
2010. febr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/164 anonim ***** válasza:
92%
én meg a masik 77 % - os. nem kötekedtem. csak realisan neztem a dolgokat. nem hiszem, h érett lenne ra.
2010. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!