Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi ideig titkolható egy...

Mennyi ideig titkolható egy terhesség?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy teherbe estem, de ezt nem szeretném nagy dobra verni. Egyenlőre csak késik, de nem érzem terhesnek magam. Tesztet még nem csináltam.., még úgyis felesleges mert csak a 2.-3. hétben lehetek, tehát várok még 4 hetet.. Ami még fontos, nagyon kövér vagyok, ezért gondoltam, hogy akár a 7. Hónapig láthatatlan maradhatna a dolog. Persze nem a férjem elől titkolnám, hanem a nagyközönség elől.

2016. ápr. 6. 16:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy értelmeztem, hogy 7 éven belül született a meglévő két gyereke.
2016. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem genetika, hogy kin mikor kezd el látszani. Én vékony vagyok, de mindkét terhességemnél olyan "kicsi" pocakom volt, hogy a huszadik hétig senkinek nem tűnt fel semmi. A másodikat én is a 18. héten jelentettem csak be (megvártam a genetikai eredményt), és emlékszem, az irodában velem együtt ülő két nő majdnem dobott egy hátast, hogy hogy lehet, hogy nekik semmi nem tűnt fel addig...

Amúgy a fent említett csajok közül az egyik (aki hasonló alkat volt mint én) rövidesen terhes lett az első gyerekkel, és már 11 hetesen egyértelmű volt a hasa, nem tudta tovább titkolni...

2016. ápr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy tudatlan lennék a teherbeeséssel kapcsolatban. Nyugodtan lehet dobálózni a vádakkal, de ha 7 év alatt nem estem teherbe, akkor mekkora a sansza, hogy pont most? Arra külön kíváncsi lennék, hogy hogy lehetek 6 hetes terhes, ha akkor menstruáltam éppen. Mellesleg nem szexelünk egyfolytában, így nem olyan nehéz kiszámolni az esetleges embrió korát. Tudom, hogy az utolsó menzesz + 2 héttől számolnak, de azért, mert akkor a legvalószínűbb a teherbeesés. Bár senki nem kérdezte, de 13 és 10 évesek a gyermekeim, tehát a legutolsó teherbeesésem is 11 éve volt. Szerintem nem kell felelőtlennek beállítani, hisz fel sem merült az abortusz gondolata. Egyszerűen az első kettő nagyon vágyott baba volt, ha pedig úton a harmadik, Ő egy kevésbé tudatos cselekedet következménye.
2016. ápr. 7. 08:45
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha már két gyereked van, akkor nyilván tudod, hogy a terhesség korát nem a fogamzás pillanatától, a peteéréstől, vagy az aktustól számítják, hanem az utolsó menstruáció első napjától.

Senki sem állít be felelőtlennek, csupán furcsa az a mentalitás, hogy nem tesztelsz még vagy négy hétig, mert akár pozitív, akár negatív az eredmény, az baj. Nem e teszteléstől lesz baj. Terhességre pedig bármikor lehet számítani, ha az ember védekezés nélkül szexel, akkor is, ha előtte hét évig nem esett teherbe. De még az sem biztos, hogy terhes vagy, de te már a titkolózást tervezgeted.

2016. ápr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2016. ápr. 7. 09:31
 26/28 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem csinálj egy tesztet, biztos ami biztos.

#24 -es nem értem, miért probléma, ha nem akarja kikürtölni a 6. héten a terhességet? Nem vagyunk egyformák.

Mellesleg én sem jelenteném be, mivel tavaly elvesztettem egy magzatot a 3. trimeszter közepén. (Nyilván vannak élethelyzetek, amikor az ember nem fog a 6 hetes UH eredménnyel indián szökdelésben végigmenni a városon, üvöltözve, hogy "terhes vagyoook!")

2016. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Legyél kedves és idézd már, hol írtam olyat, hogy világgá kellene kürtölni?
2016. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
titkolhatod terhességet 5-6. honapig
2022. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!