Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi ideig titkolható egy...

Mennyi ideig titkolható egy terhesség?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy teherbe estem, de ezt nem szeretném nagy dobra verni. Egyenlőre csak késik, de nem érzem terhesnek magam. Tesztet még nem csináltam.., még úgyis felesleges mert csak a 2.-3. hétben lehetek, tehát várok még 4 hetet.. Ami még fontos, nagyon kövér vagyok, ezért gondoltam, hogy akár a 7. Hónapig láthatatlan maradhatna a dolog. Persze nem a férjem elől titkolnám, hanem a nagyközönség elől.

2016. ápr. 6. 16:15
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
7 éve nem védekezünk. Csak abból gondolom, mert nem jött még meg. Kb 2 hete aktuális lenne. Ennyit azért nem szokott késni, de lehet a stressz miatt is. Hogy miért titkolnám? Amíg nem tudja senki, addig nem kérdezgetnek, ajnároznak és nem rúgnak ki. Manapság nem túl népszerű az, aki a 3. gyermekét várja..
2016. ápr. 6. 17:07
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Oh, ha a harmadik, akkor sokáig nem tudod titkolni szerintem.

Tapasztalatom, hogy minél többedik, annál előbb látszik.

Első nekem 24 hetesen, második 20 hetesen, harmadik 11 hetesen és most a negyedik a 6. héten látszik, szabályosan rámmosolyognak az idegenek, épp ma a metróban úgy megbámult egy pasi, mert a két iskolás gyerekem is ott volt, felváltva nézett a gyerekre, rám, meg a hasamra oda-vissza. Pedig bő felsőben voltam. ( A testhezálló pólóban nagyon szembetűnő...)

2016. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Bella169 ***** válasza:
63%
Csak akkor rúghatnak ki ha próbaidő vagy. Tehát ha pl 3 hónap a próba idő (ez egy átlagos időtartam) akkor elég addig titkolni amíg le nem jár, másnap nyugodtan bejelentheted. Ha már nem vagy próbaidőn véd téged a felmondási védelem. Még akkor is ha te magad sem tudod, hogy terhes vagy. Csak súlyos fegyelmi vétséggel rúghatnak ki (sikkasztottál pl)
2016. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Majd visszafogom kajálásban magam. Mindenképp le kell dobnom pár kilót, mert nem vicces mázsásnak lenni, ezért is gondoltam, hogy nem lesz feltűnő. A 2.-csemetémnél a hatodik hónapban (terhességi) kérdezték meg tőlem, lesz-e kistesó, mondtam, hogy remélem.. erre ő : Mikor? Januárban.. Leesett az álla..
2016. ápr. 6. 17:28
 15/28 A kérdező kommentje:
Az új helyen még csak most jelentenek be.. csak 4 órára..
2016. ápr. 6. 17:30
 16/28 anonim ***** válasza:
49%
Nem rúghatnak ki ha terhes vagy. De azért ha az is vagy várj pár hetet mire bejelented.
2016. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
78%
Ha már 2 hete késik akkor nem 3 hetes vagy,hanem 6.
2016. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Vékony vagyok (nem sovány), viszont nagymellű, széleshátú. A terhességemet a 18. hétig tudtam titkolni, mivel a hasam még nem volt nagyobb a cicimtől, így azok ugye eltartottak a testemtől.


A munkahelyemen is a 18. héten jelentettem be, mindenki nagy megdöbbenésére, és csak azért, mert meg akarták szüntetni a státuszomat.:D

2016. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, hogy a 3. gyerekedet várod és ennyire tudatlan vagy a teherbeesést és terhességet illetően???

7 éve nem védekezel és most gondolkodsz azon, hogy valami baj lehet? Most jut eszedbe, hogy nem jönne jókor egy újabb gyerek?

És mit gondolsz, a szülés nem fog kiderülni?

Ha valakinek gyanús, csak mondd, hogy még többet zabálsz.

2016. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
43%

Neked már van két gyereked és azt sem tudod, hogyan számolják a terhesség korát? Ha már két hete késik, akkor 6 hetes terhes vagy, hova akarsz még várni 4 hetet a teszteléssel?

Mellesleg azon gondolkodsz, hogy ha pozitív az baj, ha negatív, az is. Az nem sejtetett semmi bajt, hogy 7 év alatt nem estél teherbe?

2016. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!