Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy meddőnek lenni mennyire szörnyű érzés? Miért nem figyelnek rám, ránk?

Figyelt kérdés

Ha nagyon-nagyon ritkán előkerül valahogy a téma a családban, mindenki csak legyint, hogy áááá, majd lesz. Hiába mondom, hogy ilyen-olyan orvosi probléma, ilyen kezelés, olyan inszem, mintha csak egy egyszerű megfázásról beszélnék. Mi kell ahhoz, hogy figyeljenek rám, hogy törődjenek velem, hogy néha csak pár kedves szót kapjak, vagy egyszerűen csak végighallgassanak? Hogy mitől félek, miért vagyok képtelen lombikra menni? Komolytalannak gondolnak s elhesegetik a dolgot, egyik fülükön be, másikon ki. Mára már oda jutott a dolog, hogy nem is érdekli őket szerintem. Hónapok(!) óta nem is kérdezik mi van velem, a saját Anyukámat se érdekli. Párom Anyukája tud még róla, de ő se érdeklődik, ha meg a párom nagy ritkán elkezdene róla beszélni, egy sóhajtással le van tudva. Lehet, hogy mivel a páromnak már van egy kisfia előző házasságából, így már nem annyira fontos?

32 éves vagyok, több mint két és fél éve nem tudok teherbeesni, pedig már annyi minden nyavalyát kipróbáltunk. Hogyan tovább??? Nem akarok a részletekről írni, csak egyszerűen nem bírom már tovább! Úgy érzem cserbenhagyott a testem, s most lelkileg is tönkremegyek.

Párommal is egyre feszültebb a viszony s úgy tűnik nem old meg semmit ha időről-időre szüneteltetjük a témát, mert attól én még menstruálok hónapról-hónapra. Igazából néha úgy érzem, ő sem ért meg, hisz van már gyermeke, átélte azt a 9 hónapot, a szülés csodáját.

Van egy ismerősünk aki szintén elvált, vannak már gyermekei s az ő párja is nehezen tudott teherbeesni, s ő mondta egyszer négyszemközt, hogy igazából neki nem annyira fontos, csak a párja miatt szeretné annyira... Lehet, hogy az én kedvesem is így érez? Ezt soha sem fogom megtudni.

Képtelen vagyok visszamenni az 5. inszemre vagy lombikra, nem bírom tovább csinálni, semmi hitem, erőm nem maradt, lehet, hogy talán a kapcsolatunk is rámegy lassan erre...


2010. máj. 27. 11:44
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó...magadat minősíted a hozzászólásoddal...



Kedves Kérdező!


Lehet, hogy azért nem érdeklődnek mert nem akarnak megbántani.

nálunk is volt a családban egy meddő pár és senki nem kérdezte őket soha, mert kényesnek éreztük, nem akartunk a lelkükbe gázolni. nem tudtuk , hogy épp próbálkoznak-e még, épp kudarcot éltek meg, így inkább nem bolygattuk a dolgot. nem is igazán tudtuk mit mondjunk...


Kívánok nektek mihamarabbi gyermekáldást:)

2010. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Együtt érzek veled!!Nekem PCO-m volt!!Nem mensiztem már egy éve és amikor feladtam a reményt képzeld terhes lettem!!Hogy hogy lehetséges ez a dokim sem tudta!!Ne add fel!!Vannak még csodák!!:)

2010. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
72%

Elnézést, természetesen nem utolsó hanem a 0%-os válaszadó.


Egyébként ha frissen regisztrálsz akkor 100%on állsz először:D

2010. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
84%

off: 0%-os figyelmébe ajánlom, hogy van az ismeretségi körömben lombik bébi... gyönyörű 20 éves okos lány. nem is sikerülhetett volna tökéletesebbre :)


a kérdezőnek pedig: éppen ezért: ne add föl a reményt. ha nem sikerül a lombik elsőre, hát sikerül 2-ra 3-ra. csak higgy benne és egyelőre ne foglalkozz azzal, hogy mi van ha nem

2010. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
86%
Én igazából nem bánom ,ha már nem kérdeznek rá :( mert nem akarok mindig erről beszélni,elszomorodom és kétségeim támadnak. Ha valaki rákérdez elintézem annyival ,hogy most jól érzem magam a bőrömben de idén már tuti állapotos leszek :) Holott ijesztő számomra az,hogy hogy telnek a hónapok és mensi jelentkezik a baba helyett. Mi még inszemináció előtt állunk. Az ijesztő az,hogy nincs igazából akadálya a megfoganásnak de 4 éve nem sikerül mégsem :( Félek arra gonolni,mi van ha nekünk együtt nem lehet. Ezt próbálom elhessegetni.
2010. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Ne add fel!

En is hasonló helyzetben vagyok, nekünk sem sikerül már több éve próbálkozunk. Az orvos(ok) szerint minden rendben van és akkor?? Ezt nem értem és nagyon nehezen tudom feldolgozni. Minden hónapban amikor megjön, úgy érzem összedőlt bennem egy világ, de mindig elölről kezdem. Reménykedek, hogy a következő hónapban talán sikerül. Ne add fel Te sem, Az egyik barátnőm mondta egyszer, hogy: " Mindenki valamilyen módon megküzd azért, hogy gyereke legyen. Van aki előtte( mint mi) van, aki közben vagy éppen utána.

Kívánok Neked, kitartást és erőt, drukkolok, hogy minél hamarabb babád születhessen. A 0% válaszolóra ne is figyelj, az ilyen emberektől nem várhatunk többet. Szerencsére, hogy nem az ilyenektől függ az, hogy nekünk is bábánk legyen. Fel a fejjel egyszer nekünk is sikerülni fog , majd meglátod!!!

E.

2010. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok a lényeg: Kívánom ,hogy minél hamarabb átélhesd milyen érzés szülőkké válni. És mindenki másnak aki babát szeretne.
2010. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki emberi módon válaszolt!

Én is kívánom mindenkinek, aki egyelőre még csak vágyakozik a babája után, hogy mihamarabb várandós legyen.

Azt hiszem igazatok lehet, valószínűleg nem tudják megfelelően kezelni a helyzetet s megbántani sem akarnak.

Sohasem sajnálatra vágytam, arra nincs szükségem, annyit szerettem volna, hogy Anyukámmal beszélgethessek egy kicsit. Hogy legyen aki nőként is meghallgat és megért.

Egyébként pusztán csak azért kezdtem 30 évesen foglalkozni a babatémával, mert addig tanultam, dolgoztam, nem karrier miatt, hanem hogy normális fizum legyen, hogy megteremtsem a normális megélhetést. Saját lakásom van, saját lábamon állok, bár nem vagyok gazdag, de jól tudunk élni s egy gyermek számára is biztos hátteret biztosíthatunk.

A 0%-ossal nem foglalkozom, gondolom ő maga ilyen selejtes és ezért másokon áll bosszút. Ezzel csakis magát minősíti! Ha van valaki, akit sajnálni lehet és szánalmasnak tekintetni, akkor az ő.

2010. máj. 27. 13:32
 19/56 anonim ***** válasza:

Szia,


Először is nagyon sajnálo, valóban szörnyű érzés lehet, de hidd el, nem azért nem kérdezgetnek mert nem érdekli őket hanem lehet hogy azért mert sok ember nem szereti ha folytonosan sajnálgatják mert azáltal állandóan emlékeztetik őket a gondjukra.... lehet azt hiszik (és ebben igazuk van, én is így vagyok vele) hogyha állandóan kérdezgetik hogy "na, van valami eredmény? Na tudtok már valami megoldást?" méginkább falra másznál tőle, és csak idegesítene a sok kérdés....

MÁsrészt meg valóban van hogy egy problémáról nem lehet mit beszlni azontúl hogy egy-egy mosollyal, sóhajjal reagálja le az ember, vagy együttérző pillantással. Pont azért, mert nem lehet rá mit mondani, ugyanis elég nagy tragédia ez nektek anélkül is hogy az egész családod erről beszéljen veled és kérdezgessen állandóan.

Éehet azt hiszik hogy inkább másfelé terelik a figyelmed hogyha legalább emberek között vagy ne ezen rágódj, ha már segíteni nem tudnak akkor legalább feledtetni próbálják....


Ha nagyon beszélni akarsz rla velük akkor nyugidtan mondd el nekik amit épp érzel, és akkor tudni fogják hogy te az a típus vagy aki igényli. Mert van aki nem igényli hogy a gondjairól kérdezgessék, mert inkább másra akar koncentrálni, nem egyformák az emberek.


Minden jót Neked és szívből remélem valahogyan dűlőre juttok!!

2010. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
39%

Ahelyett hogy a csodát várnád miért nem mondod el nekik mit szeretnél? Sosem értettem azokat akik csak célozgatnak vagy mástól kérnek tanácsot! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát.

Maguktól hogy várod hogy megértsenek hiszen ők nem voltak meddők/nők? Azért nem tudják milyen nem azért mert bunkók.

2010. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!