Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy meddőnek lenni mennyire szörnyű érzés? Miért nem figyelnek rám, ránk?

Figyelt kérdés

Ha nagyon-nagyon ritkán előkerül valahogy a téma a családban, mindenki csak legyint, hogy áááá, majd lesz. Hiába mondom, hogy ilyen-olyan orvosi probléma, ilyen kezelés, olyan inszem, mintha csak egy egyszerű megfázásról beszélnék. Mi kell ahhoz, hogy figyeljenek rám, hogy törődjenek velem, hogy néha csak pár kedves szót kapjak, vagy egyszerűen csak végighallgassanak? Hogy mitől félek, miért vagyok képtelen lombikra menni? Komolytalannak gondolnak s elhesegetik a dolgot, egyik fülükön be, másikon ki. Mára már oda jutott a dolog, hogy nem is érdekli őket szerintem. Hónapok(!) óta nem is kérdezik mi van velem, a saját Anyukámat se érdekli. Párom Anyukája tud még róla, de ő se érdeklődik, ha meg a párom nagy ritkán elkezdene róla beszélni, egy sóhajtással le van tudva. Lehet, hogy mivel a páromnak már van egy kisfia előző házasságából, így már nem annyira fontos?

32 éves vagyok, több mint két és fél éve nem tudok teherbeesni, pedig már annyi minden nyavalyát kipróbáltunk. Hogyan tovább??? Nem akarok a részletekről írni, csak egyszerűen nem bírom már tovább! Úgy érzem cserbenhagyott a testem, s most lelkileg is tönkremegyek.

Párommal is egyre feszültebb a viszony s úgy tűnik nem old meg semmit ha időről-időre szüneteltetjük a témát, mert attól én még menstruálok hónapról-hónapra. Igazából néha úgy érzem, ő sem ért meg, hisz van már gyermeke, átélte azt a 9 hónapot, a szülés csodáját.

Van egy ismerősünk aki szintén elvált, vannak már gyermekei s az ő párja is nehezen tudott teherbeesni, s ő mondta egyszer négyszemközt, hogy igazából neki nem annyira fontos, csak a párja miatt szeretné annyira... Lehet, hogy az én kedvesem is így érez? Ezt soha sem fogom megtudni.

Képtelen vagyok visszamenni az 5. inszemre vagy lombikra, nem bírom tovább csinálni, semmi hitem, erőm nem maradt, lehet, hogy talán a kapcsolatunk is rámegy lassan erre...


2010. máj. 27. 11:44
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
66%

0-áskának: az is minősít téged, hogy minden mondatod után legalább 2 felkiáltójelet teszel (most tuti nekiállsz megszámolgatni, de lelked rajta) és az, hogy 32 évesen akar a kérdező gyereket vállalni, hát, komolyan mondom...ha te ezt a kort már öregnek tartod, akkor drága barátom, igen hamar elkezdhetted kenegetni a szemed körüli csúnya szarkalábakat, amelyeket a rosszindulat vésett oda...

Kérdező: én, bár nekem nincs ilyen gondom (második babámar várom, 26 éves vagyok), de át tudom érezni, amit írsz. Mi tavaly elvesztettük a kislányunkat, még pocaklakó volt és habár kevés a párhuzam, de a fájdalom ereje minket is letaglózott.

Annyit szeretnék csak, hogy nem szabad feladni. Elcsépelt lehet, de hidd el, egy baba illata, mosolya, puha ölelése feledtetni fogja veled ezt a sok kínt, amin most átmész. Kitartás!

Azt megkérdezhetem, hogy hova, kihez jársz meddőségi kezelésre?

E.a.

2010. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a szüleim és a család nem kérdezgetett, én meséltem nekik, ha akartam és nem faggatak, ha nem akartam.

Szerintem ők se tudják, hogy te minek örülnél: faggasanak, vagy ne. Látják, hogy nem sikerül és ez olyankor olyan kinos, nem tudod, mi a megfelelő reakció. Mint egy keresszékes emberrel találkozni. El se nézz mellette, sajnálat se legyen a szemedbe, szóval ez egy kivülállónak nem könnyű.

Ülj le és TE kezdj el mesélni anyukádnak és mondd neki, hogy jól esne, ha beszélgetnétek erről.

Szerintem ennyi az egész: kommunikációs hiba.


Nem tudom, miért tartasz a lombiktól egyébként, nem irtál róla.

Nekem a 3. lombik sikerült, már csaknem ráment a kapcsolatom, pedig szerintem elég jól kezeltem a dolgot, de hát ezek szerint mégse...

2010. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
12%

bocsi remélem nem tartasz bunkónak mert nem az a célom!

Ha nem jön össze a baba és a pároddal se vagytok tul jóban ahogy már többször hallottam:

le kell cserélni a bikát. Valószínű ha összejössz egy másik fickóval azonnal terhes leszel. Tényleg lehetnek okok amiatt nem esel teherbe a mostani párodtól. Rengeteg ilyen történet van. Adj egy esélyt magadnak mással is.

Tuti hogy az első hónapba babás leszel!

2010. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
11%
Hehe...röhögnöm kell!Hogy én selejtes?Nem én nem tudok teherbe esni és gyereket szülni!Aki erre nem képes annak vannak hiányosságai nem nekem!Nem véletlen hogy az ilyeneknek nincs gyereke!!Még az Isten is úgy akarja hogy ne legyen!És aki erre nem jön rá azt csak sajnálni lehet!Az ilyen nőkön gazdagodnak meg az orvosok!Akik nem tudják elfogadni hogy alkalmatlanok anyának!
2010. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
63%

Az, hogy ki alkalmatlan anyának, nem te fogod eldönteni.

Nem nagyon hiszem, hogy neked lenne gyereked.

Szerintem egy kis tizenéves fiatal vagy, aki nem tud mit kezdeni magával, és bánt másokat.

Szerinted más betegségén, vagy baján jó dolog így viselkedni? Miért bántod a kérdezőt, és a meddő nőket?

2010. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
59%

Gratulálni tudok csak itt minden kedves résztvevőnek, aki itt lepontozgat.

Miért kell BÁNTANI A MEDDŐ NŐKET????????????????????????????????????????????

2010. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
4%
Nem bántja őket senki!Csak abba nem gondolnak bele hogy nem véletlenül azok!!És csak erősködnek hogy megmutassák ők is képesek gyereket szülni!De mivel vannak némi hiányosságok még teherbe esni sem tudnak!Ezzel csak azt bizonyítják hogy nem tudják elfogadni hogy valamire nem képesek!Pedig el kéne!
2010. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj! Ne add fel! Annyival jobb az én helyzetem, hogy Anyukám velünk izgul, hogy megjön-e, Ő is szomorú, mikor megjön. Szeretnéd tudni, hogy anyósom mit mondott, mikor megmondtuk nekik, hogy nem sikerül a baba? Annyit, hogy jól van. Gondolhatod hogy éreztem, éreztük magunkat. Jó hogy neki van 3 gyereke, meg már egy unokája, de akkor is hogy lehet ilyen szívtelen egy ember?
2010. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
51%
MEkkora egy szutyok ember vagy...!
2010. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
53%
14:45 azért, mert ez nem olyan könnyű. minden nőnek élete egyik célja, hogy Anya legyen. "az Anya a gyermek nélkül, mond, mit ér? " szerintem nagyon így van. és idő kell ahhoz míg az ember feldolgozza, hogy nincs több lehetőség. de a fejlett orvostudománynak köszönhetően van még remény és ha az sem megy, akkor lehet örökbe fogadni, de akkor is mindenki Anya szeretne egyszer lenni. megkérdezhetem, hogy te ki vagy? van-e gyereked? könnyen összejött-e? hány éves vagy? milyen területen dolgozol, stb. kíváncsi vagyok, kinek a határozott véleményét halljuk, miszerint selejtek vagyunk és jobb ha meg is döglünk. ezt gondolod, nem?
2010. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!