Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy meddőnek lenni mennyire szörnyű érzés? Miért nem figyelnek rám, ránk?

Figyelt kérdés

Ha nagyon-nagyon ritkán előkerül valahogy a téma a családban, mindenki csak legyint, hogy áááá, majd lesz. Hiába mondom, hogy ilyen-olyan orvosi probléma, ilyen kezelés, olyan inszem, mintha csak egy egyszerű megfázásról beszélnék. Mi kell ahhoz, hogy figyeljenek rám, hogy törődjenek velem, hogy néha csak pár kedves szót kapjak, vagy egyszerűen csak végighallgassanak? Hogy mitől félek, miért vagyok képtelen lombikra menni? Komolytalannak gondolnak s elhesegetik a dolgot, egyik fülükön be, másikon ki. Mára már oda jutott a dolog, hogy nem is érdekli őket szerintem. Hónapok(!) óta nem is kérdezik mi van velem, a saját Anyukámat se érdekli. Párom Anyukája tud még róla, de ő se érdeklődik, ha meg a párom nagy ritkán elkezdene róla beszélni, egy sóhajtással le van tudva. Lehet, hogy mivel a páromnak már van egy kisfia előző házasságából, így már nem annyira fontos?

32 éves vagyok, több mint két és fél éve nem tudok teherbeesni, pedig már annyi minden nyavalyát kipróbáltunk. Hogyan tovább??? Nem akarok a részletekről írni, csak egyszerűen nem bírom már tovább! Úgy érzem cserbenhagyott a testem, s most lelkileg is tönkremegyek.

Párommal is egyre feszültebb a viszony s úgy tűnik nem old meg semmit ha időről-időre szüneteltetjük a témát, mert attól én még menstruálok hónapról-hónapra. Igazából néha úgy érzem, ő sem ért meg, hisz van már gyermeke, átélte azt a 9 hónapot, a szülés csodáját.

Van egy ismerősünk aki szintén elvált, vannak már gyermekei s az ő párja is nehezen tudott teherbeesni, s ő mondta egyszer négyszemközt, hogy igazából neki nem annyira fontos, csak a párja miatt szeretné annyira... Lehet, hogy az én kedvesem is így érez? Ezt soha sem fogom megtudni.

Képtelen vagyok visszamenni az 5. inszemre vagy lombikra, nem bírom tovább csinálni, semmi hitem, erőm nem maradt, lehet, hogy talán a kapcsolatunk is rámegy lassan erre...


2010. máj. 27. 11:44
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
27%
ja! még egy megállapítás: az egészségügyisek olyan hülyék, csak tudnám miért. mintha csupa idióta lenne összeválogatva... volt ez a mrs House, meg a többiek
2010. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
9%
Jaja aki nem úgy gondolkozik mint te és nem olyan érzelmes az rögtön primitív. :)
2010. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
33%

szerintem meg a titkárnők a hülyék meg az eladók és a könyvelők..

nem szép dolog az általánosítás. Így most Te is leírtad magad.

2010. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
41%
nem, nem ebből szűrtem le a primitívséget. de kiderül ez az emberekről
2010. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:

Senkitől sem vártam, hogy körülugráljon, hogy sajnáljon, hogy fogja a kezem, stb. Összesen 3 embert említettem, aki tud róla, Párom és a két Anyuka.

Anno próbáltam Anyukámmal beszélgetni, de általában elterelte a témát. Régebben próbáltam mesélni a kezelésekről, kivizsgálásról, de akkor is úgy éreztem, másról beszélne inkább, így hát nem erőltettem. Párom Anyukája elég szoros kapcsolatot tart fenn a fiával, elkerülhetetlen volt, hogy elmondjuk neki, mi a helyzet.

Számomra a segítség annyi lett volna, hogy ki tudom magamból beszélni a dolgokat és meghallgat valaki.

2010. máj. 27. 15:23
 46/56 anonim ***** válasza:
11%
Ja onnan mert azt mondtam ne sajnáltassa magát a családjának meg mert én nem akarok gyereket? Ebből melyik volt primitív? Egyszerűen csak egy másfajta talán szigorúbb, érzelemmentesebb gondolkodásmód! A stílusom pedig nem mutatja azt hogy mennyi eszem van...
2010. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
59%
jó, nem akartam általánosítani, csak itt ez a tapasztalatom. biztos van sok kivétel. de tényleg sok egészségügyissel találkoztam itt, akik el voltak szállva maguktól. a többieket nem akartam megbántani. nyilván, akinek nem inge. tudom, hogy sok lelkiismeretes, kedves eüs is van a szakmában. mindkét féllel találkoztam betegként is. de gondolom ezzel sokan így vagyunk.
2010. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm tényleg mindenkinek, aki értelmes választ adott.


Szeretném kérni, hogy most már zárjuk le itt ezt a dolgot, mert már egyáltalán nem a témához kapcsolódó válaszok érkeznek.

2010. máj. 27. 15:26
 49/56 anonim ***** válasza:
59%
Akkor azt kell tenned hogy: anya miért nem akarsz erről beszélni? én szeretnék ha nem túl nehéz meghallgatsz? Szerintem ez a megoldás de úgyis azt mondjátok hogy milyen bunkó vagyok mert nyavalygás helyett észszerű dolgokat teszek!
2010. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
100%

Az addig oké, hogy leírtad, nem akarsz gyereket.

Eldöntötted, tiszteletben tartja a párod, vagy családod, vagy akárki.

De akkor miért jössz a gyakorikérdések/teherbeesés rovatába??

2010. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!