Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy meddőnek lenni mennyire szörnyű érzés? Miért nem figyelnek rám, ránk?

Figyelt kérdés

Ha nagyon-nagyon ritkán előkerül valahogy a téma a családban, mindenki csak legyint, hogy áááá, majd lesz. Hiába mondom, hogy ilyen-olyan orvosi probléma, ilyen kezelés, olyan inszem, mintha csak egy egyszerű megfázásról beszélnék. Mi kell ahhoz, hogy figyeljenek rám, hogy törődjenek velem, hogy néha csak pár kedves szót kapjak, vagy egyszerűen csak végighallgassanak? Hogy mitől félek, miért vagyok képtelen lombikra menni? Komolytalannak gondolnak s elhesegetik a dolgot, egyik fülükön be, másikon ki. Mára már oda jutott a dolog, hogy nem is érdekli őket szerintem. Hónapok(!) óta nem is kérdezik mi van velem, a saját Anyukámat se érdekli. Párom Anyukája tud még róla, de ő se érdeklődik, ha meg a párom nagy ritkán elkezdene róla beszélni, egy sóhajtással le van tudva. Lehet, hogy mivel a páromnak már van egy kisfia előző házasságából, így már nem annyira fontos?

32 éves vagyok, több mint két és fél éve nem tudok teherbeesni, pedig már annyi minden nyavalyát kipróbáltunk. Hogyan tovább??? Nem akarok a részletekről írni, csak egyszerűen nem bírom már tovább! Úgy érzem cserbenhagyott a testem, s most lelkileg is tönkremegyek.

Párommal is egyre feszültebb a viszony s úgy tűnik nem old meg semmit ha időről-időre szüneteltetjük a témát, mert attól én még menstruálok hónapról-hónapra. Igazából néha úgy érzem, ő sem ért meg, hisz van már gyermeke, átélte azt a 9 hónapot, a szülés csodáját.

Van egy ismerősünk aki szintén elvált, vannak már gyermekei s az ő párja is nehezen tudott teherbeesni, s ő mondta egyszer négyszemközt, hogy igazából neki nem annyira fontos, csak a párja miatt szeretné annyira... Lehet, hogy az én kedvesem is így érez? Ezt soha sem fogom megtudni.

Képtelen vagyok visszamenni az 5. inszemre vagy lombikra, nem bírom tovább csinálni, semmi hitem, erőm nem maradt, lehet, hogy talán a kapcsolatunk is rámegy lassan erre...


2010. máj. 27. 11:44
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
0%
én akkor is azt mondom cseréld le a pasid!! el kell engedni a problémákat és kezdj uj életet. igy csak felemészted magad ennek nincs értelme!!
2010. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
31%

Mert ahhoz nem kell legyen gyerekem hogy tudjak választolni egy olyan kérdésre ahol valójában kommunikációs problémák vannak, vagyis a kérdező azt várja hogy mi majd kitaláljuk mit gondolnak a rokonok és azt várja a rokonok kitalálják amit akar és eleget tesznek neki.

Tipikusan csak az ilyen kommentekre kell reagálni, ott ahol tancsáot adok arra nem mert fájna azt mondani hogy jé valójánban igazad van... Nem kell idejönni mivel a főoldalon akkor is látom az itteni kérdéseket ha nem akarok...

2010. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy akik így kerülik a témát, azok egyszerűen nem tudják kezelni a helyzetet. Az biztos, hogy csak azok érthetik meg igazán az érzéseidet, akik hasonló cipőben járnak, mint te. Én irogatok egy fórumra, ahol csak hozzám hasonló "selejtesek" vannak és a legőszintébben velük tudok beszélni erről. Nálunk tudja a környezetünk és a család, bár néha azt kívánom, inkább ne tudnák. Anyukám nagyon mellettem áll, mindenről tud, ami velem történik, szerencsém van vele. Anyós egy más típus, ő is tudja, de nem érti, hogy ilyen hogy lehet, mert ő még nem látott olyan embert, aki nem esett teherbe. Megértem, hogy félsz a lombiktól, én ódzkodtam mindenféle művi beavatkozástól, és megfogadtam, hogy én aztán nem! De nemrég kiderült, hogy csak lombikkal van esélyünk. Pár nap alatt eldöntöttem, hogy nem kérdés, hogy megyünk. Elhiszem, hogy néha elkenődsz, én is és szerintem mindenki, aki így van mint mi. Ha a környezetedben nem találsz beszélgetőtársakat, keress a neten. Nekem nagyon sokat segített! Sok sikert és soha ne add fel! Mindig újra és újra talpra kell állni és tovább küzdeni. Hidd el, hogy meg lesz az eredménye! Hajrá kislány!
2010. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
62%

szia!


először csak offoltam, aztán vitába szálltam, de most mégis leírom, amit gondolok, hátha segít. először azt gondoltam, hogy fölösleges, ezért nem írtam.


Szóval: szerintem az a családban tabuvá vált és konkrétan nem merik felhozni a témát. talán arra várnak, hogy te hozd fel. és ami úgy tűnik neked, hogy elbagatellizálás, az tulajdonképpen, csak annak a leplezése, hogy nekik is nagyon fáj, hogy nem jön az unoka, csak nem akarják még ezt a plusz terhet is rád rakni. szerintem kezdeményezz te, tudatosítsd velük, hogy neked fontos, hogy beszéljetek róla.


nem tudom, hogy lombikot próbáltátok-e már. én a helyedben neki futnék 2-3-szor és aztán elindítanám a dolgokat, hogy legyen egy örökbefogadott gyerekem. persze mindenki vágyik vér szerinti gyerekre, de hidd el, őket is nagyon lehet szeretni :)


vagy így, vagy úgy, de mielőbbi gyermekáldást kívánok!


ja! igen: a párod. azt te tudod, hogy miért van köztetek probléma. ha csak a baba miatt van feszültség, akkor próbáljátok átvészelni ezt a nehéz időszakot. ha nagyobb probléma van... hát, sajnos ezt tényleg ti tudjátok, hogy meg lehet-e oldani. de remélem jóra fordulnak a dolgaitok

2010. máj. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
65%
Aki nem tud segíteni, csak bunkózni, az minek van itt??? Totál felháborít!
2010. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
70%

off: ha nem jön össze a baba, miért nem fogadtok örökbe? Engem tényleg csak az tud nagyon felhúzni, h mindent képesek egyes nők feláldozni, csak azért, h 9 hónapig bennük legyen egy kisember, aki 9 hónap után (jobb esetben) távozik onnan.

Egyébként nekem eltávolították az egyik petefészkemet, és így ugye kisebb esélyem van a teherbeesésre, de a párommal úgy döntöttünk, ha 1-2 éven belül nem jön össze a baba, akkor örökbefogadás. Így többen járunk jól. az már kicsit aggaszt, hogy lehet, hogy sosem leszek terhes, és nem élem át azt, hogy babát hozzak világra (nem kell izgulnom a komplikációk miatt, pl) de anya még lehetek. És nekem ez a fontos. Azért kívánom, hogy megoldódjanak a dolgok, minden téren!

2010. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!