Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy meddőnek lenni mennyire szörnyű érzés? Miért nem figyelnek rám, ránk?

Figyelt kérdés

Ha nagyon-nagyon ritkán előkerül valahogy a téma a családban, mindenki csak legyint, hogy áááá, majd lesz. Hiába mondom, hogy ilyen-olyan orvosi probléma, ilyen kezelés, olyan inszem, mintha csak egy egyszerű megfázásról beszélnék. Mi kell ahhoz, hogy figyeljenek rám, hogy törődjenek velem, hogy néha csak pár kedves szót kapjak, vagy egyszerűen csak végighallgassanak? Hogy mitől félek, miért vagyok képtelen lombikra menni? Komolytalannak gondolnak s elhesegetik a dolgot, egyik fülükön be, másikon ki. Mára már oda jutott a dolog, hogy nem is érdekli őket szerintem. Hónapok(!) óta nem is kérdezik mi van velem, a saját Anyukámat se érdekli. Párom Anyukája tud még róla, de ő se érdeklődik, ha meg a párom nagy ritkán elkezdene róla beszélni, egy sóhajtással le van tudva. Lehet, hogy mivel a páromnak már van egy kisfia előző házasságából, így már nem annyira fontos?

32 éves vagyok, több mint két és fél éve nem tudok teherbeesni, pedig már annyi minden nyavalyát kipróbáltunk. Hogyan tovább??? Nem akarok a részletekről írni, csak egyszerűen nem bírom már tovább! Úgy érzem cserbenhagyott a testem, s most lelkileg is tönkremegyek.

Párommal is egyre feszültebb a viszony s úgy tűnik nem old meg semmit ha időről-időre szüneteltetjük a témát, mert attól én még menstruálok hónapról-hónapra. Igazából néha úgy érzem, ő sem ért meg, hisz van már gyermeke, átélte azt a 9 hónapot, a szülés csodáját.

Van egy ismerősünk aki szintén elvált, vannak már gyermekei s az ő párja is nehezen tudott teherbeesni, s ő mondta egyszer négyszemközt, hogy igazából neki nem annyira fontos, csak a párja miatt szeretné annyira... Lehet, hogy az én kedvesem is így érez? Ezt soha sem fogom megtudni.

Képtelen vagyok visszamenni az 5. inszemre vagy lombikra, nem bírom tovább csinálni, semmi hitem, erőm nem maradt, lehet, hogy talán a kapcsolatunk is rámegy lassan erre...


2010. máj. 27. 11:44
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
22%

Senki nem bántja őket csak nem kéne ebből mindenkire ráerőltetendő tragédiát kreálni! Az ő dolguk, ne mással perlekedjenek hogy túl sokat kérdez vagy nem foglalkozik velük.

Miért, anyósodnak tán zokogni kéne vagy leszólni? Mi köze van hozzá? Ez a tipikusan semmi sem jó. Ha nem törődik az a baj, ha meg tanácsotod ad, várja az unokát akkor meg az a baj... Ohh milyen szívtelen hogy nem érzi át... Nem veszed észre hogy túldramatizálod?

2010. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
90%

szia

szerintem azért kerülik a témát, mert nem tudnak mit kezdeni vele, nem tudnak rá mit mondani :(((( sajnálom



egyébként pedig: NE ADD FEL! nekem nem is egy ismerősöm van, aki 5-6 év után, sokadik beültetés után lett terhes!

esetleg próbáld még meg a kineziológust, arról is hallottam jókat

2010. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
45%
Már bocs utolsó előtti de nem akar mindenki anya lenni! És a nő igenis nő és értékes gyerek nélkül is. Nehogy már egy hülye dal legyen az tökéletes érv...
2010. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
24%
Nem!Nem gondolom hogy bárkinek is meg kéne dögölnie!És azt sem mondtam hogy nem érdemes próbálkozni!Csak azt mondtam hogy ha semmi más nem használ.....az ki tudja hányadik lombik meg inszem után akkor az el kéne fogadni hogy így nem lesz baba!És nem rágörcsölni és bele depisedni hogy már megint megjött,megint nem sikerült....stb!És az a nő aki ezt nem tudja elfogadni hogy ilyen téren sajnos korlátozva van és több 100ezer forintok ad ki a kezelésekre meg az újabb próbálkozásokra az biztos hogy bele betegedett ebbe!!Hogy nem képes valamire!Amúgy 28éves vagyok és iker lányaim vannak és egy igazságügyi szakértői cégnél "dolgozom".(mivel ugye most itthon vagyok a kicsikkel ezért nem dolgozom).
2010. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
59%
kihagytam azt, hogy minden "egészséges értékrenddel bíró" nő céljai közt ott szerepel a gyerek utáni vágy. akinél nem annál valami defekt van, nem testi, mint a meddőknél, hanem lelki betegség
2010. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
77%
15:01 azt kihagytad, hogy neked mi nem megy az életben, de biztos vagyok benne, hogy valamit kompenzálsz ezzel a rosszindulattal. elhagyott a pasid, nem úgy sikerült a karriered,ahogy akartad stb, stb... ezt te tudod
2010. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
8%

Ja persze mert a te tiszted megállapítani hogy aki nem azt akarja amit meg ezer más nő az rögtön beteg, és nem csak egy ritkább de ugyanannyi létjogosultsággal bíró utat választott!

Szánalmas aki nem bír belenyugodni hogy nem lehet gyereke és inkább tönkreteszi az életét, egészségét, párkacsolatát és mindenkitől azt várja hogy ugrálja körül és értse meg, sajnálja, pátyolja! Az ilyen nőknek nincs egészséges értékrendje nem annak aki egyszerűen csak nem akar gyereket.

2010. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
14%

Engem nem hagyott el senki,és a karrierem is rendben van!Amúgy köszi hogy kérdezted!!Egyetlen bajom jelenleg az hogy csak a Balatonra megyünk nyaralni 1hétre mert a lányok még kicsik!!:)

Nem én vagyok lelkileg sérült hanem az aki nem képes belátni hogy valamire nem képes/nem alkalmas!

2010. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

A 0%-osnak üzenem (én már csak így hívlak, mert kb. ennyit is érsz): ha leány gyermeked van, nagyon remélem s kívánom, hogy ő sohase szembesüljön ezzel a problémával, mert akkor kiderül számára, hogy milyen ember is vagy valójában. Gondolom őt is akkor selejtesnek tekinted majd...

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy téged csak sajnálni lehet, hisz úgy tűnik neked ez az örömöd az életedben, hogy itt kiosztod az embereket. Ez valóban szánalomra méltó.

2010. máj. 27. 15:10
 40/56 anonim ***** válasza:
45%

primitív mindkét csaj... a 0 és a 69-es is. én elmentem, befejeztem a vitát. (észérvek úgysem használnak 0 IQ-nál)


csak sajnálom, hogy itt is megjelentek a furkálódók. eddig a teherbeesés témakörben voltak a legkedvesebbek, legösszetartóbbak az emberek. és most itt is ez megy

2010. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!