Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes vagyok és...

18 évesen terhes vagyok és barátom szakított. Járt valaki hasonló cipőben? Esetleg vélemény normális hangnemben? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés
Barátom szintén fiatal csak 18 ő is. A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem. A napokban mondta hogy már nem szerelmes és erre rá fog menni a kapcsolatunk stb. Nagyon fáj,hogy a döntésem miatt ez történik és a picinek nem lesz teljes családja valószínűleg soha,pedig én szeretem őt.Én egyetemre készültem emiatt ezt elkell halasztanom,ő még tanul. Szülei ellenzik és konfliktus van a családjukban is emiatt amit szintén sajnálok,enyémek támogatnak ahogy tudnak. Nem akartam fájdalmat okozni senkinek és ugy erzem hogy én vagyok a hibás mert szeretném megtartani,pedig ez a kettőnk hülyesége volt.

2018. ápr. 30. 20:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/145 anonim ***** válasza:
58%

Ha ilyen lenne a pasim,hogy ha megtudná, hogy babát várok,énis a babát választanám. Mint egy ilyen pasit aki megijed.. bármilyen fontos dolog lesz majd az életében bármiről is kelljen majd döntenie. Megijed??? Na ilyen pasi nem kéne. Még ha utánam dobnák se.

Nem szép hogy megfutamodik..persze ilyen fiatalon gondolom nem gondolt arra hogy apa lesz... de akkor sem kéne megfutamodnia.

Itt akkor inkább a baba mint a srác. Babával is lehet párra lelni. És boldog lenni.

Ennyi.

2018. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/145 anonim ***** válasza:
21%
"Na ilyen pasi nem kéne. Még ha utánam dobnák se." - na, a Kérdező párjának meg egy olyan nő nem kellett, akinek egy embrió fontosabb, mint ő, és a jelek szerint hamar talált is új párt... ennyi.
2018. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/145 anonim ***** válasza:
59%

Utolso.. te éled az életét? Ismered netán?

Ha nem akkor miért teszel olyan kijelentéseket amikről fogalmad sincs.

Én nem ismerem a kérdezőt,szimplán csak válaszoltam neki.

De adott nekem is van egy kedves szerető párom. Imádom. De ha megtudnám hogy babát várok és örömmel ujságolom neki..és ő ahelyett hogy örülne inkább lelép... annak ellenére hogy azt mondogatja hogy szeret... hát köszönöm.

Inkább a babámat választanám mint egy ilyen pasit aki inkább lelép.

De szerencsére az én párom nem ilyen. Nagyon szeretne babát.

És kedves utolso hidd el most egyedu maradt a kerdező nyilvan megtartja a babat. Lehet jobb társat talál majd magának mint amilyen a gyereke apja volt....

És amugy azt nem tudom honnan szürted le hogy már van is neki...

Istenem... idioták csoportja tud össze gyűlni egy kérdésnél.

🤣🤣🤣

2018. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/145 anonim ***** válasza:
75%

"És amugy azt nem tudom honnan szürted le hogy már van is neki..." - tudok olvasni:

"#26 A kérdező kommentje:

Elhagyott és közölte,hogy neki már van más."


Egyébként szörnyen elfogult vagy... ha reálisan nézzük, itt egyszerűen annyi történt, hogy bekövetkezett egy terhesség, a Kérdező úgy döntött, hogy 18 évesen hajlandó ennek alárendelni az életét, a párja meg úgy, hogy 18 évesen nem hajlandó erre. Mindketten döntöttek, és mindkét szülői ház - amúgy tök normálisan, ez a dolguk - beállt a saját gyereke mögé.

2018. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/145 anonim ***** válasza:
21%

"Ha ilyen lenne a pasim,hogy ha megtudná"

Van igazad ebben, de a gyerekednek nem mondhatod azt, hogy én mindent megpróbáltam, de apád egy szemétláda. Nem fogja vigasztalni a gyereket. Az anyuka jött össze az apukával, a gyereknek nincs döntésjoga, így anyukának kell mérlegelni, hogy ez a férfi (vagy inkább nevezzük hülyegyereknek?) alkalmas-e arra, hogy apának nevezze bárki is a jövőben. Ez igenis az anya döntése! Nem, nem igazságos, de ez így van, ezzel a tudattal az anyának kell nevelnie a gyerekét, apuka meg közben talál mást, akár többet is, és vígan éli világát bűntudat nélkül. Ez egy ilyen játék.


Ez is valahol genetikus, ha belegondoltok, mert az ilyen felelőtlen apák után több gyerek születik, a rendes felelősségtudó fiúk után meg kevesebb, mert ők nem szexelnek orrba szájba, de ha mégis, akkor is feladatuknak érzik a védekezést. Utánuk csak annyi gyerek születik, amennyit ők szeretnének és várnak a családba.

Ettől még nem tagadom, hogy megromolhat egy kapcsolat a tervezett gyerek megszületése után is, de ez már más téma.

2018. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/145 anonim ***** válasza:
16%
"hogy ez a férfi (vagy inkább nevezzük hülyegyereknek?)" - aztán miért is kellene "hülyegyereknek" nevezni? Mert volt bátorsága az előtte álló megannyi rossz lehetőségből a legkevésbé rosszat választani?
2018. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/145 anonim ***** válasza:
37%
Szóval Kérdező, azért őszintén érdekelne, hogy hogyan is képzelted eredendően a továbbiakat, mit vártál volna a párodtól ebben a helyzetben? Tegyük fel, veled marad... és? Miből és hol éltetek volna a következő években, hol neveltétek volna közösen a gyereketeket? Hogy és miből jártatok volna mindketten iskolába a következő években? És egyáltalán gondolkodtál azon, hogy a srácnak ebben mi lenne a jó?
2018. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/145 anonim ***** válasza:
65%

"Mert volt bátorsága az előtte álló megannyi rossz lehetőségből a legkevésbé rosszat választani?"


Na álljunk csak meg! A legkevésbé rossz az lett volna, hogy húz egy gumit. Ezért érzem jogomnak hogy hülyegyereknek nevezzem.

2018. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/145 anonim ***** válasza:
29%
#48, ezzel abszolút nem értek egyet, az ugyanis nem a jelen helyzetről szól, hanem a "mi lett volna, ha" kategória... a jelen helyzetben a srác igenis a legkevésbé rosszat választotta, és ennyi. De ha tudsz a jelen helyzetben számára jobb megoldást a helyzetre, mondd nyugodtan.
2018. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/145 A kérdező kommentje:
nyilván az a legjobb választás,hogy lelép és szarik mindenre es csinaljunk ugy mintha ezt az egeszet en hoztam volna ossze,azert buntet most ois meg azert szol le itt sok ember mert vallalom a babat egy nem megszokott helyzetbe
2018. máj. 4. 07:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!