Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lehet az oka, hogy férjemme...

Mi lehet az oka, hogy férjemmel több, mint egy éve eredménytelenül várunk a gyermekáldásra? Hozzászólásban írom az eddigi eredményeinket.

Figyelt kérdés

2019. dec. 1. 13:30
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Férjemmel több, mint egy éve sikertelenül foglalatoskodunk első gyermekünk megfogantatásán. Ő 32 én 30. Tudtunkkal egészségesek vagyunk, egészséges életet élünk, normál testalkattal rendelkezünk. Eddigi leleteink:


Cyto: negatív


Általános vérvételem:

- Éhgyomori vércukor: 5.71 nmol/l

- TSH: 1.872 mIU/l


3. napi vérvétel eredmények:

- TSH: 2.410 mU/l

- Anti-TG autoantitest: 11.0 IU/ml

- Anti-TPO autoantitest: <5.0 IU/ml

- LH: 3.4 U/l

- FSH: 5.60 U/l

- Ösztradiol: 139 pmol/l

- Tesztoszteron: 1.3 nmol/l

- Prolaktin: 12.5 ng/ml


13. napi ultrahang:

18 mm foll. ( Semmi egyéb eltérés nem látható.)


21. napi vérvétel:

- Progeszteron: 40.3 nmol/l


Férjem eredménye:

- Spermium koncentráció: 77 millió/ml

- Spermium szám: 269.5 millió/ejakulatum

- Teljes motilitás: 83%

- Progresszív motilitás: 75%

- Nem progresszív motilitás: 8%

- Immotis: 17%

- Mennyiség: 3.5 ml

- Ph: 7.6

- Elfolyósodási idő: 14 perc


24 naposak a ciklusaim, a 16 napon van a peteérésem. Erre azt mondta a doktor úr, hogy lehetetlen, pedig ez a helyzet. Lehet kizárólag a luteális fázis 9 napos rövidsége a kudarc oka?


A következő lépés 2 és fél hét múlva a kombinált hiszteroszkópia-laparoszkópia vizsgálat elvégzése...


Előre is köszönöm a segítségeteket! :( :)

2019. dec. 1. 13:31
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Terheléses cukor és inzulin?
2019. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Eddig nem javasolta az orvos. Erősködjek én ezekért a vizsgálatok ért?
2019. dec. 1. 13:42
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Ha az orvos nem hiszi a peteérés napját, miért nem követi uh-val. Vércukor irány nem rossz próbálkozás. Az 5,7 szerintem kicsit magas éhgyomorra.
2019. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
45%
Az esetek kb. 1/3 részében laborvizsgálatokkal kideríthetetlen az ok. Nem kell ráfeszülni erre a kérdésre. Korábban 2 év hasztalan várakozási időt tekintettek olyannak, ami már orvosi vizsgálatot tehet indokolttá.
2019. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
19%

Látatlanban elmosom a bajt:

1. Tulsagosan ra vagy gorcsolve

2. A párodar is nyomas ala helyezed a kotelezo idoben torteno szexeL

2019. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Utána járok az inzulin és terheléses cukor vizsgálatnak, köszönöm az ötletet. Az érdekes, hogy a doktor úr végezte a 13 napi ultrahangot, ahol ő maga mondta, hogy 2 nap múlva várható az ovuláció. Majd a konzultáción mondtam neki,bhogy 24 napos a ciklusom. Ezt követően lehetetlennek titulálta a dolgot és az átjárhatósági vizsgálat felé irányított. Utolsó: biztos nagy igazság van abban amit írsz, de ha az ember szeretne valamit, ami nehezen is akar sikerülni nehéz nem rágörcsölni.
2019. dec. 1. 15:00
 8/29 anonim ***** válasza:
25%
Szeretkezzetek, amikor jól esik. Élvezzétek egymást, csináljatok sok programot. Jönni fog az a baba, ha itt lesz az ideje.
2019. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
80%

Nézess AMH szintet. Ez mutatja a petefészek aktuális kapacitását. 29 vagyok, teljesen egészséges, semmi más problémánk nincs, “csak” annyi, hogy az AMH szintem 0.5, vagyis petefeszek kimerülésem van.

Erre 2 év után jöttek rá az orvosok. Csak lombik jöhetett szóba, szerencsére az első sikerült.

2019. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
A 9 napos luteális fázis rövidnek tűnik. Progeszteront néztek? A cukorterhelés, peteérés követés után érdemes menni az átjárhatósági irányába!
2019. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!