Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy viselitek, hogy körülötte...

Hogy viselitek, hogy körülöttetek mindenki terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos egyéb betegségek miatt nem jön össze a baba :( a baráti, ismerős társaságomba pedig mindenki vagy szült vagy most jelentgeti be, hogy terhes, és olyan nehezen viselem. Persze örülök nekik, de közben fáj, hogy én ezt ki tudja valaha át élhetem-e. Nekem az életben minden terület tele vokt akadállyal nehézséggel. Már nagyon megvisel ez :(


31/N


2019. dec. 19. 21:19
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
77%
6 évig vártunk a nagylányunkra. Én a normális kapcsolatokba érkező babáknak őszintén tudtam örülni, de volt 2 besikerült baba is, mindkét csajszi az abortuszon gondolkozott. Őket nem tudtam elviselni a környezetemben addig, amíg ezen hisztiztek.
2019. dec. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
80%
Ezt túlélni lehet, amíg nektek is összejön. Plusz jó ha van egy megértő férj, aki nem néz hülyének vagy bármi, amikor kifakadsz. Nekem a leggyűlöltebb hely a meddőségi kezelések alatt az ikea volt. Ott az egy négyzetméterre eső terhes nők száma a legnagyobb a szülészetek után. 😅 Nekünk szerencsénk volt, mert 3 sikertelen inszemináció után az első lombikunk sikerült. Most már rám irigykednek, néznek keserédesen. Ezzel nem lehet és nem is kell mit csinálni. Hálás vagyok a sorsnak, hogy így alakult. Persze csak most, hogy visszatekintek. Benne lenni tényleg rossz. De menni kell előre és a lehető legjobban ignorálni a körülvevő hatásokat. Amikor meg kell kisírni, kidühengeni magad. Majd menni tovább. Semmiképp se beleragadni.
2019. dec. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
82%

Milyen betegsegrol van szo? Feladtad?

100%-ban aterzem es megertem, min mesz keresztul.

Tavaly augusztusban amint abbahagytam a fogamzasgatlot, pozitivat teszteltem, nagy orom, vilagga kurtoles, esatobi, aztan az orvosnal kiderult, hogy ures a petezsak, nem fejlodik, 9. heten missed ab. Osszezuhantam, a ferjem nem tudott lelket verni belem, haragudtam minden kismamara es anyukara. Ja, ekkor volt a hugom is terhes, aki a mutet elotti napon meg odaszolt nekem, hogy "Gyere csak, nezd, hogy rugdos!"- mondom, de cuki...

Ezutan nem akart beallni a ciklusom, baba sem jott, ismet orvos, kozli, pcos, egyelore ne is almodozzunk babarol, kezelni kell, ha nem sikerul, inszem... Mondom, ok, akkor lesz.rom az egeszet, nem is kell gyerek.

Aztan bejelenti a sogornom, hogy utban van az alig egy eves unokaocsem kistesoja- mondom, gratulalok, amugy nekem nem lehet gyerekem...

Kozben elkezdtem a kezelest, amit az orvos felirt, amire ugy tunt, nem reagal a szervezetem, a menzeszem tovabbra se jelentkezett, pedig mindent elkovettem, hogy megjojjon, rozmaringtea, forro furdo, minden nepi praktikat bevetettem, kozben rosszulletek gyotortek, azt hittem, a gyogyszerektol, de mint kesobb kiderult, nem attol: terhes voltam :) Ket het mulva kell erkezzen a csodababank :)

Ezt azert meselem el, mert szerintem barkinek van remeny. Amig gorcsosen akartam teherbe esni, nem tortent semmi. Amint lemondtam rola (es talaltam egy jo orvost, azert nem mellekes), megtortent.

2019. dec. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
85%

Nem voltam ilyen helyzetben, de megértelek, vannak körülöttem, akiknek nem jött össze.

Volt sógoromék próbálkoztak egy ideje, mikor én terhes lettem, kicsit hülye helyzet volt. Kiderült, hogy nekik nem lehet még lombikkal se, azóta van 2 örökbefogadott gyerekük.


Én egyedülálló anya lettem végül, de végig követtem az unokanővéremék történetét (már volt gyereke, de a férjével közös nem sikerült jó ideje már, kezelések, műtét, mire kiderítették a problémát, méh rendben, petevezeték nem jó.)

2 sikertelen lombiknál jártak, mikor én spontán terhes lettem a friss kapcsolatomban. Mivel nagyon közel állunk egymáshoz, és tudtam, min megy keresztül, nagyon tartottam attól, hogy közöljem vele, mi a helyzet. De viszonylag jól fogadta, bár neki akkor se jött össze, viszont 3 hónap múlva a következő sikerült, így végül 3 hónap eltéréssel szültünk.

Ellenben az akkor terhes egykori barátnőm valahogy nem bírta elviselni, hogy én IS terhes vagyok... Szóval ez is érdekes....

2019. dec. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem jó érzés, pláne hogy engem időnként nyaggatnak is hogy na és baba??? Most erre mit lehet mondani? Akarunk bakker de nem jön? Válaszom mindig valami semmitmondó majd egyszer biztos.
2019. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
84%

Én már szinte rá se bírok nézni a kismamákra.


Nem utálom őket, félre ne értse senki, csak annyira fáj, hogy nekem nincs. A 30-at taposom én is, szinte minden hómapra jut már 1-1 szülés vagy terhesség bejelentés. Nehezen viselem. És nagyon irigy vagyok ez az igazság.

2019. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
77%

Nálam ugyan ez a helyzet. 5 éve próbálkozunk, eddig csak kémiai terhességeim voltak. Már egy esetleges pozitív tesztnek sem tudok örülni mert mindig rossz vége van. 5 éve mikor először teherbe estem, az méhen kívül volt, mikor műtöttek az unokatestvérem bejelentette hogy jön a baba. Rá 3 évre ismét sikerült egy pozi tesztet produkálni gondoltam a villám nem csap kétszer ugyan oda. Hát de! Ezúttal vetélés, rá egy napra a sogornom bejelentette hogy terhes. A legutóbbi pozitív tesztem éppen most volt pár hete, de sajnos ez sem maradt terhesség, egy hét késéssel megjött. Erre mit ad Isten, a másik sógornőm 6 hetes terhes. Arról nem is beszélve a barátnőim sorra szülnek, van aki 2, van aki már 3 gyerekes anyuka.


N/29

2019. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
79%

Kilences: itt 10 nőből 11 nagyon szívesen cserélne veled, nem itt kellene ezt a szöveget tolni.


Én a terhességeket megtanultam kezelni, én az ilyen beszólásoktól vagyok rosszul. Meg amikor facebookon látom, hogy valaki gyakorlatilag sajnáltatja magát, hogy mennyi mindenről kellett lemondania, amióta megvan a gyerek. Dehát b@sszus, tudta mindenki, hogy mibe vág, nem értem a problémát.

2019. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
37%

Tudod utolsó, más tudni hogy mibe vágsz bele, mint átélni. Én is tudtam hogy nehéz lesz, ehhez képest a valóság 1000x szarabb.

Ha összejön a gyerek te sem csak a rózsaszín ködtől fogsz szédelegni, lesznek pillanatok (sok lesz belőle) amikor nem is fogod érteni, miért vágytál ennyire gyerekre.

2019. dec. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
49%
Nem igaz, hogy nem láttál csecsemőt a sajátod előtt... Nekem viszonylag idősebb koromban született egy kistesóm akit ugyanúgy gondoztam, mint anya. Pontosan tudom, hogy mire vállalkozom egy babával. De sajnálni nem vagyok hajlandó senkit, mert önszántából gyereket szült, és most milyen sz@r neki. Továbbra is úgy gondolom, hogy ne itt told ezt a dumát.
2019. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!