Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért mondják, hogy egy év...

Miért mondják, hogy egy év sikertelenség után forduljanak orvoshoz a párok, nem sok az egy kicsit? Miért nem fél èv?

Figyelt kérdés

Én a saját környezetemben azt látom, hogy akinek nem jön fél éven belül a baba, ott valami gond van. De itt is mindenki azt írja a "hanyadik hónapban sikerült" kérdeseknél, hogy az 1-3.hónap között vagy hogy 2-3 év után sikerült, mikor kapott gyógyszert/kezelésen vett részt, mert találtak valamit.


Olyan válaszokat, hogy például a 8. hónapban sikerült spontán, szinte nem is látni.


De azèrt ha egy pár tudatosan szeretne gyereket és fél évig nindig együtt van ovulációkor, mégse jön a baba, ott azért felmerül, hogy miért, ha sokaknak meg elég egyszer nem vigyázni? Oké, ha valaki nem is figyel, van-e ovuja, akkor simán lehet, hogy sosem jókor vanak együtt és szimplán ezért nincs baba, da ha erre külön odafigyelnek? Mert rendben, hogy jó időpont esetén is csak 20-25% az esély, szóval erthető, hogy nem jön össze elsőre, de fél év alatt sem...?


Egy 23-25 évesnek persze belefér az a plusz fél év, de harminc körül szerintem már kevésbé.



2020. aug. 1. 10:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez nyilvàn helyzetfüggő. Kortól, egészségügyi állapottól, egyebektől.

Egyébként igazad van, nekem is úgy tűnik, hogy valakinek vagy rögtön jön, vagy csak 1-2, vagy még több év után. De gyakoris adatokra sem lehet alapozni.

Mi most tartunk kb. fél évnél, néha nekem is eszembe jut, hogy ez vajon azt jelenti hogy valami nem oké? De egyebként nem feltétlenül, szerintem. Mivel nekem pontos a ciklusom, nincs problémám(amiről tudnék), a korom sem siettet, meg úgy egyébként is mi úgy vagyunk vele, hogy van időnk, ha jönnie kell majd jön. Így egy ev után, ha nem jönne, fordulnék orvoshoz, legalább egy hormonvizsgàlatra. De ha valakinek “sürgősebb” bármi okból, mehet nyilván hamarabb is. Azt hiszem, 35 felett eleve fél évet ajánlanak.

2020. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem 21 évesen 4 hónap volt... 25 évesen már 8 hónap! Mindkettő spontán. De a másodiknál valószínűleg már volt enyhe IR, mert most 31 évesen meg prediabéteszem van és 15 hónapja nem jön össze :( (1 hónapja tudom csak 😭)
2020. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez ilyen formában hülyeség, hogy csak egy év után "kell" orvoshoz fordulni. Nekem pl. most derült ki, hogy valószínűleg PCOSem van. Pedig minden hónapban megjön, kisebb nagyobb késéssel. Lassan aktuális lesz a gyerekvállalás, de nem vártam meg, hogy akkor derüljön ki, hogy van valami hormon problémám, mikor már egy éve nem jön a baba.. .Ezért már most csináltatam a rákszűrés mellett ultrahang vizsgálatot is. Lehet, hogy emellett is hamar összejön, de most megyek labor vizsgálatra. Lehet, hogy hónapokba telik míg beáll minden a megfelelő értékre. Nekem az egészségem is fontos nem csak az, hogy összejöjjön a gyerek, aztán le van tojva. Ha valami gond van, szeretném rendbe tenni. Tehát nem értek egyet én sem ezzel, hogy álljunk neki aztán majd egy év után menjünk dokihoz.
2020. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!