Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A nődokitok mit mond az oltásról?

A nődokitok mit mond az oltásról?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk,így is másfél éve nem jön össze,gyógyszert szedek. Több ismerőstől hallottam,hogy az oltas óta nem jön meg neki, vagy egyéb nőgyógyászati baja lett. Most köteleznek rá,mert ha fel is mondok,és össze is jönne a baba,akkor meg nem látnak el oltatlanul.

2021. nov. 5. 20:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%
Én inkább olyat hallottam, hogy oltás után egyből terhes lett. Az a pár hónap csúszás meg belefér.
2021. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Én nagyon stresszeltem az oltás előtt, ezért jó alaposan átbeszéltük előtte a dokimmal a félelmeimet. Azt mondta, ne csodálkozzak ha késni fog a menzeszem ha ennyire rá vagyok parázva, hiszen a stressz, de a tudat alatti félelmek is sok mindent befolyásolnak. Végül nem késett, nem volt semmi változás.
2021. nov. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
...de sok önfegyelem kellett, hogy ne ezen járjon az eszem, így nem is figyeltem rá, nem stresszeltem az oltás után.
2021. nov. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Az Én orvosom nem kérdezte eddig magánba 1x sem, amikor a férjem bejött velem, tőle kérték egyedül az oltási igazolványt, hogy van-e.

Sogornom a héten szült Pesten, ők sincsenek beoltva, a férje nem mehetett be. Se a babát megnézni, se látogatni, semmi. Nem volt idő tesztre, anélkül meg esélytelen.

2021. nov. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%
38 éves vagyok, 4 hónap nekem nagyon sok, jól működő menstruációm van max 2-3 nap csúszásokkal, tizenéves korom óta, mivel azért nekem már nincs annyira távol a változó kor (értem ezalatt, hogy 45-48 évesen várható, anyukámból kiindulva) félek, hogy annyira megkavar az oltás, hogy úgy felborulok, hogy majd hosszas kezelés és utána nem lesz gyerekem (és mielőtt kérdeznétek miért most, bocsánat, hogy anyagilag esélytelen volt évekig, anyagilag nagyszülők nem tudnak segíteni még annyiras sem, hogy vigyáznának az unokára, most jutottunk el odáig, hogy be merjük vállalni).
2021. nov. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

Két oltás után vártunk két hónapot, mert javasolták, utána egyből összejött a gyerek (második). Anno az első babára 2 évet vártunk, több korai vetéléssel. Nem gondolom, hogy a második az oltás miatt sikerült ilyen könnyen, de az biztos, hogy semmit nem is nehezített rajta. A ciklusom nem borult fel.

A nőgyógyászokat nem kérdeztem az oltásról sem előre, sem utólag, maguktól pedig nem szóltak semmit.

2021. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem javasolja, ellát oltatlanul és párom szintúgy bejöhet oltatlanul a vizsgálatokra. (magán ellátás)
2021. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ő az orvosom, :) Teljesen oltás párti. Én most állok petesejt leszívás előtt, nyilván most a kezelés kellős közepén nem ajánlotta, de később, sikeres terhesség esetén simán.

2021. nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
71%
18-as vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy nekem megvan a kettő - Astra Zeneca volt, semmit nem csinált a ciklusommal. Amint lehet, felveszem a 3.-at is.
2021. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokaktol hallom,hogy hónapokra elmarad a menzeszük.Ezért félek. Plusz szintén régóta próbálkozó,meddőségi központba is járó ismerősünknek azt mondták ott a dokiknh eszébe se jusson semmit beadatni. Jó olyat olvasni,hogy azbelelnkezője történt valakivel.
2021. nov. 13. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!