Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet, hogy a stressz miatt...

Lehet, hogy a stressz miatt nem sikerül a baba?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve próbálkozunk a párommal a gyermekvállalással, sajnos sikertelenül. Voltunk mindenféle vizsgálatokon, nálam nagyjából minden rendben volt, ennek ellenére kaptam Clostilbegytet és tüszőrepesztés után Ultrogestan kúpot használok. A páromnak kicsit alacsonyabb volt a spermaszáma, kapott rá vitaminokat, utána már szépen javult az ö eredménye is. Voltunk már 2 inszemináción, semmi. Holott az orvosom rendszeresen követ ultrahangon, van peteérés, sárgatest, szóval minden ami kell. A másik oldalról 2 éve kezdtem el ezen a munkahelyen dolgozni, előtte külföldön voltunk, pont a babavállalás miatt jöttünk haza. Nem szeretek itt dolgozni, sokszor gyomorgörccsel jövök be, a munkatársaimmal sem túl jó a viszonyom. Eddig nem mertem felmondani pont amiatt, hogy kapjak ellátást ha sikerül a baba, viszont több embertől hallottam már, hogy lehet hogy pont emiatt nem sikerül. Sőt sokszor eszembe jut, hogy csak emiatt sürgetem annyira a teherbeesést is, hogy ne kelljen már bejárnom. Ti mit tennétek a helyemben?
2022. dec. 28. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, simán lehet a stressz miatt. Ha van rá mód, keress másik munkahelyet, ahová szívesebben jársz dolgozni.
2022. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén megmondom, én nem hiszek ebben. Az én életem is csupa stressz volt már, mikor babát terveztünk, utáltam bejárni dolgozni, építkezés közben voltunk, na gondolhatod, ott hetente sírtam és kiakadtam :D, meg más problémák is voltak, mégis összejött szinte azonnal a baba.


Ahogy háborúk, éhezések, erőszakoló rablóhadjáratok idején is, mindig volt stressz, munkanélküliség, gond, de azért nem haltunk még ki.


Egy barátnőm is így volt, mint te, de a munkahelyváltás sen oldotta meg a gondot. Azt mondom, mielőtt munkahelyet váltanál, próbálj meg 1-2 lombikot.


Mire most felmondasz, új munkahelyet találst, letelik a próbaidőd (és ki tudja, beváltok-e egymásnak), megint eltelik majd egy csomó időt.

2022. dec. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lombikot most még semmiképp nem szeretnék, így azzal mindenképp várnék. Egyébként van egy beinduló vállalkozásunk is, szóval nem maradnék teljesen munka nélkül.
2022. dec. 28. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi konkrétan a gondod a lombikkal? Az inszeminációval az a probléma, hogy azt sem tudhatod, volt-e a tüszőben petesejt.
2022. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, akkor várj a csodára.


Egy másik kolleganőm is csak várt, vàrt, aztán 5 év múlva csak rászánta magát.

2022. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, de ahhoz azért nagy stresszfaktornak kell érnie nap mint nap. Nekem is stresszes a munkahelyem, ráadásul 2 helyen is dolgoztam. Talán nem véletlen, hogy pont egy 2 hetes nyaralás alatt jött össze a kislányunk 1,5 év próbálkozás után, kitudja... de én valahol hiszek abban is, hogy ez így volt megírva. Már próbálkoztunk, amikor elvállaltam a részmunkaidős állásom és pont összejött ott is az egy év jogviszony, mire táppénzre mentem, így baromi jó CSED-et kaptam. :D Biztonságot ad, hogy két helyre is visszavárnak.

Neked kell tudnod, hogy valóban ér-e akkora stressz és megéri-e ottmaradni, váltani.

2022. dec. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem csak amiatt akarok váltani, hogy na majd akkor tuti összejön a baba, hanem mert alapból nem érzem itt jól magam, eddig is csak azért maradtam hogy mi van ha majd pont most sikerül... Azzal meg hogy próbáljam meg a lombikot az a probléma, hogy még csak 2 inszemem volt, biztos hogy előtte még 1-2re elküldenének, aztán várni kell a lombikra is, ezek még bőven hónapok, annyi idő alatt meg meg is bolondulok itt
2022. dec. 28. 11:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem kérdés, hogy váltanod kell, függetlenül a babaprojekttől. 🙂
2022. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes váltanod,tudom milyen gyomor görcsöl menni dolgozni...

Én is túl vagyok 4 inszemináción,és lombikra is jártam. Ahogy kezdtük a lombikot nem sokkal előtte váltottam munkahelyet,de mivel "újonnan" nyitó helyre vettek fel nemtudtuk mikor lehet nyitni mindig csúszott a papírok miatt,majd mikor megtudták hogy lombikon voltam és sikerült el is köszöntek tőlem,majd elment a baba...

Utána találtam egy olyan helyet ami nagyon megtetszett és kollégákkal is jóban lettünk, és mivel a főnökasszony is jól fogadta a lombik hírt és hogy szurkolt meg a kollégák is így én is nyugodtabb lettem és sikerült is😊

2022. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!