Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mióma+Pajzsmirigy alulműködés....

Mióma+Pajzsmirigy alulműködés.Segíthet a hormonpótlás abban hogy összébb menjen a mióma? Sikerülhet a baba? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hátha van itt aki abban a cipőben van mint én..Nagyon szeretnénk babát kiderült,hogy van egy 28 mm es miómám ami nem tudom annak köszönhető e,de visszatértem a nagyon rendszeres sporthoz,jobban figyelek mit eszem,kaptam Normoxilt/pm alulműködésre/ elkezdtük a kivizsgálásokat a meddőségin és ott már csak 18 mm ert láttak,sima hasi UH-n is amin voltam és nőgyógynál is.Részben intramurális részben submucocus miomám van befelé nő.Nőgyógyász azt mondta valószínű ezért nem sikerül a baba 2 éve plusz pajzsmirgy alulműködésem van T3 alacsony tpo alacsony tsh 2.7.Ha kapok hormon pótlást van arra esély hogy nem tetszik a miómának és összébb megy és megfogan a baba.Valószínű nem akarnak majd műteni,azt mondják veszélyes még nem is szültem 32 éves vagyok.Félek hogy sikerülhet e egyáltalán :( Volt akinek mégis kiszedték és utána fogant meg a baba? Plusz a hormonok segítettek? Vagy nem szedette ki és úgy sikerült?

jan. 29. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

A miomanak semmi koze a teherbe eseshez. Annyi, ha nagy ( itt dinnye nagysagura gondolj, 18 mm az lopikula ) akkor lehet, hogy nem fer el a baba.


En 2 grapefruit nagysaguval voltam terhes minden gond nelkul. A miomat NEM szoktak piszkalni mig nem szult az ember -de szeretne-, mert nagy kockazata a mutetnek a verzes. Minden mioma mutet elott ala kell irni,hogy mehkivetel lehet ha verzes lep fel, es ebben a tudatban vallalod a mutetet.

jan. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor ezt lehet elkerülném...Elég ilyesztően hangzik.Bele kell törődjek egy reményem maradt,hogy talán ha a hormonokat helyre rakják sikerül,és kitudom hordani a megfelelő időig nem fogok elvetélni esetleg..Nagyon elvagyok keseredve,de ennél többet már nem tudok tenni.Köszönöm a válaszod!
jan. 29. 13:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Hú, ez durva. Nekem "csak" egy kis polipom van, 1centis. Azt mondták, hogy lombikot nem csinálnak vele, 30-40százalékkal csökkenti a beágyazódás esélyét. Már volt ugyanezzel műtétem, fel se merült, hogy ne legyen, főleg, mert akkor az egyik olyan rossz helyen volt, hogy alig volt esély terhességre. Nem gondoltam, hogy ilyen nagy a különbség mióma és polip között, azt hittem, ugyanúgy kezelik.
jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó kommentje egyáltalán nem állja meg a helyét. Az, hogy egy myoma akadályozza-e a teherbeesést vagy a terhesség kihordását, az több tényezőtől is függ, nem csak a méretétől. Leginkább az lényeges, hogy HOL van a myoma. Ha a méhnyálkahártyába belelóg, akkor bizony igen is tudja akadályozni a teherbeesést akkor is, ha csak 1 cm-es.
jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Bele lóg sajnos befelé nő,és deformálja a méhemet is.Elég összetett sajnos az egész nálam, most februárban megmondja majd az orvos a hormon labor,sperma vizsgálat, minden alapján hogy mi legyen.De azt mondták a meddőségi nőgyógyaszaton hogy szerintük nem fogják ezt műteni,a mioma gyógyszerről csak rossz dolgokat olvastam ugyhogy nem tudom mitévő legyek majd,először gondolom a hormonjaimat fogják helyrerakni aztán lesz a mióma jobban figyelembe véve..gondolom..
jan. 29. 15:03
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez tényleg fura. Nekem meg ott cirkuszoltak egy 1centis kis polip miatt. A dokim egyébként azt mondta, leginkább a 2,5 centi fölötti miómák szoktak gondot okozni, de itt én is mindig azt olvastam, hogy nagyobbakkal is simán teherbe estek és ki is hordták.

Meg hogy azért nehezebb a beágyazódás, mert valamiért mindig oda akarnak, ahol a polip/mióma van.

Nekem végül elmaradt a műtét, mert spontán terhes lettem. Kérdeztem a dokit, lesz-e gond, de mondták, hogy ilyenkor már mindegy, mert be tudott ágyazódni, másrészt, most a polipom, nem látszik a vastag endometriumtól, de a kis okosom biztosan fölötte van, mert a tetőtérbe kuckózott be, nem érdekli, milyen szörnyecskék vannak alatta🤣Pedig aztán van ott minden, polip, méhszájseb és már hematóma is🤷🏼‍♀️

#3

jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 6 centis miómával (intramuralis) estem teherbe természetes úton. Terhesség végére 9×7x5 cm volt (20 dkg) amit császár közben kivettek. 5 centi alatti miómát embolizációval is le lehet zsugorítani. Lehet ettől nem tapad meg, de sztem inkább a pajzsmirigy a nagyobb gond. A mióma amúgy pl a progeszterontól meg a hcg-től (ha már terhes vagy) csak nőlni fog. Nekem 3 hónapig nőtt utána megállt. Ez egy picit összetettebb dolog, hogy mit okozhat terhesség közben is pl. Sok tényezőtől függ.
jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja 7 es vagyok, 35 évesen estem teherbe. 3500 grammos egészséges babám született.
jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a pajzsmirigyről tudok írni. 2x vetéltem alulműködés miatt. Második vetélés előtt pár nappal lettek meg az eredményeim, hiába írták fel a gyógyszert sajnos nem maradt meg az a terhesség se.

10 hónappal rá, kezelés mellett sikerűlt a terhesség és meg is maradt. Most 20 hetes vagyok.

Hacsak esetleg ez gától a teherbeesésben van remény, sajnos a mióma dologban én nemtudok segiteni neked.

jan. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

6-os valahol megnyugtat akkor hogy a szörnyem mellett talán van nekem is esélyem hogy egy erős baba nagyon akarja majd hogy jöhessen:) hál istennek akkor hogy minden rendben ment nálad.

7-es a te válaszod is nyugtató hogy akkor talán nekem is tényleg lehet esély intramurális esetben is,reméljük hogy a hormonok helyrehozatalával nekem is sikerülhet majd,és az is jó hír hogy minden rendben zajlott vannak azért jó hírek is :)

Utolsó gratulálok a babához boldog babavárást kívánok!

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat tényleg megnyugtatott,hogy van remény:)

febr. 1. 05:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!