Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mióma+Pajzsmirigy alulműködés....

Mióma+Pajzsmirigy alulműködés.Segíthet a hormonpótlás abban hogy összébb menjen a mióma? Sikerülhet a baba? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hátha van itt aki abban a cipőben van mint én..Nagyon szeretnénk babát kiderült,hogy van egy 28 mm es miómám ami nem tudom annak köszönhető e,de visszatértem a nagyon rendszeres sporthoz,jobban figyelek mit eszem,kaptam Normoxilt/pm alulműködésre/ elkezdtük a kivizsgálásokat a meddőségin és ott már csak 18 mm ert láttak,sima hasi UH-n is amin voltam és nőgyógynál is.Részben intramurális részben submucocus miomám van befelé nő.Nőgyógyász azt mondta valószínű ezért nem sikerül a baba 2 éve plusz pajzsmirgy alulműködésem van T3 alacsony tpo alacsony tsh 2.7.Ha kapok hormon pótlást van arra esély hogy nem tetszik a miómának és összébb megy és megfogan a baba.Valószínű nem akarnak majd műteni,azt mondják veszélyes még nem is szültem 32 éves vagyok.Félek hogy sikerülhet e egyáltalán :( Volt akinek mégis kiszedték és utána fogant meg a baba? Plusz a hormonok segítettek? Vagy nem szedette ki és úgy sikerült?

jan. 29. 12:29
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én is ilyen problémákkal küzdök most, sajnos a miómám kockázatos lenne műteni, ezért azt javasolta az orvos, hogy próbáljak meg spontán teherbe esni, de sajnos így nagy esély van a vetélésre is. A pajzsmirigy alulműködés miatt pedig elmentem endokrinológushoz,minimálisan emeltük a gyógyszer adagot, mert határértéken belül volt ugyan, de nem elég a teherbe eséshez.
márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#10! Képzeld, nekem azóta kiderült, hogy már miómám is van!🤦🏽‍♀️ 3cm körüli. Azt mondták, nem számít, mert "kifelé dudorodik", a gyereket nem zavarja. Ennek örülök, ugyanakkor fura, hogy mindenki úgy tesz, mintha a terhesség után nem lenne életem. Ok., nekem is a gyerekem a legfontosabb, de fel is szeretném nevelni. Azért az is érdekelne szülés után van-e vele teendőm. Vagy teherbeeshetnék-e vele majd, ha szeretnék még gyereket.

#6

márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
11.: Akkor egy cipő..én most szedem a clostyt aztán meglátjuk,most héten megyek ultrahangra,kicsit elengedtem már a dolgot,vagy olyan rábíztam magam a sorsra.Ha akar akkor jön,tényleg megtettem mindent.Pm vérvételre is most kell menjek tsh miatt.Az is kiderül a héten hol is tartunk.Kitartást neked is sikerülni fog!!!!
márc. 16. 07:14
 14/16 A kérdező kommentje:
12.: Nekem is 3 cm,a kifele növő nem kockázatos gyerek szempontból,és szülésnél elvileg ha akarod kiműtik én úgy tudom.Ezen ne aggódj ha befele nőne az lenne a rossz.
márc. 16. 07:17
 15/16 anonim ***** válasza:

#14! Az "baj", hogy természetes szülést tervezek. Gondolom, a műtét csak császárnál opció. De még korán van, lehet, hogy amúgy is császár kell, akkor mindenképpen megkérdezem, milyen lehetőségek vannak. Ugyebár, lenne ott bőven metszenivaló😂

#12

márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Akkor természetes szülés,ha helyre jöttél akkor menj el laparoszkóposra.És

akkor nem vágnak úgy meg semmi,ha császár akkor meg szedesd ki és egyben letudod.Ha tudok természetes úton majd szülni akkor énis úgy fogok,ha helyre jöttem akkor fogok laparoszkópiára jelentkezni.Nekem is ez a terv.Aztán majd kiderül hogy alakul.:)

márc. 20. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!