Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyi időt kell/ajánlott...

Mennyi időt kell/ajánlott várni két stimulálás között?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy most eltörölték a 3 hónapos várakozási időt, de gondolom azért nem ajánlott egy rosszul sikerült stimulálás után egyből a következő hónapban újra kezdeni, vagy?

És azt is jól értelmeztem, hogy míg tavaly őszig egy beültetés számított 1 alkalomnak a tb támogatott 5-ből, addig mostmár 1 stimuláció (így a fet nem is számít bele)?

Ui.: Sajnos az első stimulációmból valószínűleg nem lesz beültetés...



febr. 27. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Akár azonnal. Sőt ha rosszul sikerült a stimu akkor jobb esélyek vannak utána rögtön, mert még van az előző ék utóhatása.

Nagyon alacsony AMH-val (azaz ha valaki nagyon rosstul stimulálható) duál protokollt is szoktak csinálni, amikor van egy stimuláció, leszívás és leszívás után rögtön indítják a következő stimulációt (azaz nincs a kettő között se beültetés se menstruáció).


Az új jogszabály szerint tényleg a stimuláció számít (annak nem néztem utána, hogy minden stimuláció vagy csak az amikor van leszívás. Azaz ha valakinek leállítják leszívás előtt a stimut számít-e).

Minden FET ingyen van, de cserébe 35 év alatt mindig csak 1 embriót lehet beültetni.

febr. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ. Meg kell nézni, hogy hatott rád. Van, hogy eredményesebb nem várni és következő ciklusban folytatni, de van, hogy várni kell. Az sem jó, ha túlstimulálnak. Nem tudom hányadik napon vagy, de ha pár darab petesejtet tudnak kinyerni az is jó lehet. Nem mindenkinél van több. Nekem 11 lett, de ismerek olyat akinek 2 és baba lett.

Úgy tudom a tényleges stimulációt számolják.

febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja a leszívásig eljutottunk, tegnap volt, de valószínűleg nem lesz belőle semmi. Amúgy magas az AMH-m, vélhetően a doki nem akart túlstimulálni.

Amúgy ezt a kérdést is én írtam ki.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

febr. 27. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Sajnálom, de hidd el a következő jobban sikerül majd. Lehet most csak nem állították be jól a hormonokat.
febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És ha azt mondják lehet menni egyből a következőre, akkor ilyenkor már rövid protokollt csinálnak? Mert amúgy ez hosszú protokoll volt.

Nem tudom még, hogy mit akarok, csak fel akarnám mérni a lehetőségeket.

febr. 27. 15:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez változó. A doki dönt. Sokminden befolyásolja.
febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy mit akarsz. Abban hogy milyen protokoll és milyen injekciókat kapsz nem te döntesz, hanem az orvos. Abban is hogy mikor érdemes új stimulációt indítani, de annál mondható hogy most nem akarsz menni csak később. De jobb az orvosra hallgatni.
febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, nem arra gondoltam, hogy rövid vagy hosszú protokollt akarok, hanem arra, hogy nehogy azt gondoljátok, amiért itt nagyon kérdezgetem, hogy ilyen türelmetlen vagyok és már a következő hónapban mindenképpen akarok menni, mert még magam sem tudom, hogy mit akarok. Egyik pillanatban azt gondolom menjünk, amint lehet, másikban azt, hogy vagy egy évnyi szünetet akarok tartani.
febr. 27. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy ilyenkor nem tudsz dönteni, mi másfél évnyi lombik program alapján megtanultuk,hogy mindig csak a következő pontig szabad godolkodni. Most volt leszívás, akkor egyelőre legyenek embriók jó minőségben, felesleges már most azon agyalni,hogy mi lesz a következő stimunál. Az, hogy melyik protokoll, majd utána válik el, ha ezen túl vagytok, a következő meg szintén függ majd a kivizsgálásoktól is, addig úgysem stimulálhatnak amíg a petefészkek nem állnak vissza normál állapotba, ez azért 2-3 ciklus szokott lenni, főleg ha közepes vagy súlyos hyperstimu volt előzőleg.
márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!