Volt olyan, akinek el se kezdték a lombikot ilyen értékekkel?

Figyelt kérdés

Alacsony amh 0.01, fsh 26, lh 22

Pajzsmirigy alulműködés (Hasimoto), nagyon durva IR, pcos.

A PM és az IR gyógyszerrel kezelés alatt.

34 éves vagyok.



márc. 7. 23:23
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Én alacsony amh-ra 1000 mg Q10-et szedtem. Amúgy az amh nekem attól is javult, hogy étrendet váltottam (cukor, tejtermék, krumpli, rizs, kukorica, fehérliszt, feldolgozott élelmiszerek kiiktatva), de a q10-től aztan annyit javult, h.spontán fogant babát szültem. Pár % esélyt jósoltak ennek a meddőségiben.
márc. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Az AMH-val az a baj, utánaolvastam, hogy igazából önmagában nem is mérvadó adat, itthon meg lombiknál ehhez kötnek mindent. Pedig simán okozhatja D vitamin hiánytól kezdve nagyon sok minden. Illetve akár a többi probléma is hatással lehet rá. Ennyi betegséggel amúgy lehet érdemes lenne felkeresnek egy külföldi klinikát, lehet lombik nélkül is tudnak segíteni. Itthon azt tolják nagyon, mivel arra kapnak támogatást
márc. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel egyetértek (2:20 vagyok). Czeizel azt állítja, hogy a “meddőség” mögött 90%-ban más úton is kezelhető problémák állnak, a lombik meg egy annyira drasztikus végső megoldás, hogy a maradék 10%-nak kellene fenntartani, akiknek pl.hiányzik mindkét petefészkük és ilyenek.

Ehhez képest nálunk mindenhol csak a lombik a “gyógyszer”, meg se próbálják az okokat kezelni, nekem is félvállról vetette oda a doki, hogy a Q10 hasznosnak bizonyul a petefészek turbózásában és ha gondolom…

Az IR-t én nézettem meg privát, mert azt nem vizsgálták egyáltalán. Én két hazai központban is eltöltöttem 1-1 évet, amúgy az egyikben senkit nem érdekelt az amh sem, de a mögöttes okok se, meg a kezelésük. Mindent a lombik szemüvegén keresztül néztek.

márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
33 nekem a védőnőm is ezt vallja, hogy szerinte csak akkor kellene a lombik ha fizikai probléma van, pl elzáródott petevezeték, sperma gondok, egyéb esetben rendbe lehetne hozni az értékeket, dehát az ugye idő. Nekem volt időm, mivel éppen munkahely váltásban voltam, így mindenképp várni akartam a lombikkal
márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 évesen úgy voltam vele, hogy pár hónap a világon semmit nem jelent, az értékeim évek óta rosszak, de nem romlottak, hiába paráztatnak azzal, hogy gyorsangyorsan, az amh ráadásul pusztán már az étrendmódosítástól is javult. Láttam, hogy az orvosokban semmi nyitottság nincs a kezelésre, én olvastam/mentem utána, s maximálisan megérte.
márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Utolsó megkérdezhetem mennyi idő alatt sikerült illetve javultak az értékeid?Min változtattál? Jó ilyen hozzászólásokat is olvasni.
márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Igen, ezeknek én is örülök.

Az a baj, hogy már nagyon félek... q petefészek kimerülés így talán kezelhető? Javítható?

márc. 11. 11:31
 38/45 anonim ***** válasza:
Az a baj ezt senki nem fogja tudni neked megmondani. Vagy vagy. Lehet hogy javul és spontán terhes leszel, az is hogy nem és feleslegesen vársz. Én írtam, hogy nálam annyi volt, hogy alacsony volt az AMH, utána vitaminoztam és spontán terhes lettem. Éb azt csináltam, hogy adtam a dolognak mondjuk fél évet, ha addig nem sikerül spontán akkor lombik, viszont mellette már utána akartam járni a Szlovákiai petesejt donor lehetőségének, illetve elindítani az örökbefogadást. Mivel egyik sem kevés idő, ezért én ezt javasolnám neked.
márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak az amh-d nem stimmelt?

márc. 11. 14:25
 40/45 anonim ***** válasza:
38 vagyok, nekem csak az
márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!