Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi a menete az inszeminációnak...

Mi a menete az inszeminációnak, ha én teljesen egészséges vagyok?

Figyelt kérdés
Van már egy gyerekünk, de a férjem betegsége miatt nem lehet természetes útom gyerekünk, ezért fagyasztottunk le spermát.

2014. jún. 12. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ciklus elején el kell kezdeni járni UH-ra (kb. 2 naponta) és folyamatosan figyelik a tüsző méretét. Mikor már elér egy nagyságot, akkor kapsz egy tüszőrepesztó szurit. Ezután kb. 36 órával kell visszamenni, és akkor mehet az inszemi. Megtisztított spermákat helyezik fel. Nekem fél óra pihi volt, aztán mehettem haza. Meg másnap dolgozni.


Vannak olyan dokik, akik "rásegítenek" plusz hormonokkal, hogy több petesejt érjen, de ha nincs bajod, akkor ez felesleges, mert csak az ikerterhesség kockázatát növeli.

2014. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor nem hónapokig tartó procedúra. Nagyjából mennyibe kerül, ha állami intézménybe megyünk?
2014. jún. 12. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ingyenes volt, csak a tüszőrepesztő injekcióért kellett fizetni. Az viszont elég drága. Már nem emlékszem pontosan, mert kb. 5 éve volt, de oylan 10-20 ezer között volt.


Nem tart hónapokig :)) Amire max. várni kell, az az időpont, hogy mikorra kapsz.


1. voltam

2014. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És hol voltatok? Itt is a területileg illetékes kórházba kell menni? Vagy nőgyógyász ad beutalót?
2014. jún. 12. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Fehérvár. Az én nőgyógyászom a fehérvári meddőségin is dolgozik, így könnyű volt :)

De szerintem igen, a nőgyógyász ad beutalót.

2014. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szia. Nálunk is én vagyok az egészséges fél, de velem is megcsináltattak minden vizsgálatot amit másokkal is, a vérvételtől a laboron át az átjárhatósági vizsgálatig mindent. Májusban kezdtem, de közben orvost váltottam augusztusban, mert a János korházzal nem voltam megelégedve. Most lesz hétfőn az inszem.
2014. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!