Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Clostilbegyt. Velem tartasz?...

Clostilbegyt. Velem tartasz? Adsz tanácsot? Írsz véleményt?

Figyelt kérdés
Több, mint 2 éve próbálkozunk a párommal.Nem jött a baba, így tavaly (2014) decemberben nekiálltunk keresni az okokat. Hormonvizsgálatom után kiderült, magas a prolaktin szintem. Kaptam Bromocriptin-t, amitől nagyon rosszul lettem, nem is tudtam szedni. Ma kaptam helyette Clostilbegyt-et. 3 hónapig kell szednem, közben a páromnak is mennie kell vizsgálatra. Ha nála minden rendben,és a gyógyszer szedése alatt sem lesz baba, jön az átjárhatósági vizsgálat. Szeretném, ha első sorban olyanok írnának, akik most kezdik szedni,de természetesen minden véleményre, tanácsra kíváncsi vagyok! :)

2015. jan. 26. 18:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:

Ultrahanggal fogja nézni a doki a tüszőket?

Háromszor szedtem clostit és mindegyiknél az első hónapba megfogant a baba :)

2015. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
A closty nem jó bromo helyett. Van egy másik gyógyszer ami prolactinra van és azok szokták kapni akik a bromot nem bírják. 3. Napi hormonjaid megírod? Inzulin terhelés.
2015. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem bírja a Bromociptint, akkor van más prolaktincsökkentő szer.
2015. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, a Closty nem helyettesíti a Bromot!

Előbbi a peteérést serkenti, utóbbi a prolaktinszintet csökkenti.

Még ha a Clostyval sikerül is peteérést indikálni, a magas prolaktinszint miatt kicsit az esély a terhességre, és sajnos magas a vetélés kockázata is.

Keress fel egy jó endokrinológust!


U.I. PCOS-m és autoimmun PM-alulműködésem van. Az első Closty-s hónapban megfogant a kislányom, egy hónap múlva 2 éves lesz. Ennek viszont az volt az előfeltétele, hogy az összes hormonértékem a helyére kerüljön. Endokrinológus-nőgyógyász tudja hathatósan orvosolni az ilyen gondokat.


Sok sikert nektek! :)

2015. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló volt a helyzet: magas, de nem extrém prolactinra Bromo. Az a titka, hogy nagyon lassan kell felépíteni. Először csak negyeddel indítottam, és hetente további negyeddel növeltem az adagot. Az első hónapban így is párszor majdnem kitaccsoltam időnként. Mostanra meg sem érzem a napi adagot. Egyébként viszonylag hamar segített, mindössze két hónap alatt az alsó határérték alá dobta a prolaktint, azóta a doki jelentősen csökkentette az adagomat.

Az első clostis hónapot holnap kezdem. Nem hívott a doki ultrahangos követésre, de attól én még menni fogok félidőben, biztos, ami biztos alapon. Sajna az orvosom csak hetente egyszer rendel, a többiekhez meg nem szívesen mennék...

Én is kíváncsi vagyok mások tapasztalataira

2015. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Megkérdeztem az orvost, mikor felírta a Clostit - Bromo helyett ugye -, hogy ezt most miért és hogyan. Azt felelte, hogy "nem annyira magas a prolaktin szintem,hogy foglalkozni kelljen vele, jó lesz ez így" Csak azt nem értem, hogy az eredmények után miért is írta fel akkor a Bromot? Holnap kezdem szedni a Clostit, mert megbízom benne, állítólag a környék legjobb orvosa... Remélem, nem járok úgy, mint a Bromoval...

2015. jan. 27. 19:47
 7/46 anonim válasza:
Mint ha a saját történetemet olvasnám... Nekem is magas volt a prolaktinom, és évek óta dolgozunk a babaprojekten, sajnos sikertelenül. A prolaktinra én Norprolacot szedek, felet naponta. Semmi bajom tőle és normál szintre csökkentette a prolaktint. Az első Clostis hónapom 14. ciklusnapján vagyok éppen ma. És én is csak bízok, reménykedek. A helyedben viszont nem hagynám annyiban azt a prolaktint. Ugyanis a legkisebb emelkedés is képes akadályozni a teherbeesést. És addig hiába a Closti. Én a helyedben - sőt nem csak a helyedben, hiszen én is így tettem - endokronológushoz fordulnék.
2015. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim válasza:
... endokrinológushoz... Bocsánat az elírásért :-)
2015. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Igen, ezt fogom tenni, köszönöm. Bár most elkezdtem szedni a Clostit, hétfőn lesz az utolsó nap ebben a ciklusban mikor beveszem. A prolaktinom egyébként 781 volt, a normál érték - a papír szerint - 102-496 között van. Ha esetleg terhes maradok a Closti miatt, akkor a vetélés kockázata nagyobb, mivel magas a prolaktin szint, ugye?
2015. febr. 1. 10:30
 10/46 anonim ***** válasza:
Ez nem kicsi eltérés, hanem hatalmas, ilyen prolaktinnal nem szabadna stimulálni. Már 400 körül csökkentőt adnak rá. Ez nagyon magas. Azonnal el kéne menni mr vizsgálatra minimum.
2015. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!