Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mivel vígasztaljátok magatokat...

Mivel vígasztaljátok magatokat még egy sikertelen hónap után?

Figyelt kérdés
Megint megjött, én már annyira belefáradtam ebbe... Van valami praktikátok, amivel vígasztaljátok magatokat ilyenkor?
2015. jún. 16. 12:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy voltak vetéléseim, nyilván voltam orvosnál, de most ebbe a részébe a kérdésnek nem szeretnék belemenni.
2015. jún. 17. 10:53
 12/23 anonim ***** válasza:
A stresszt akkor is ki kell zárni... próbálj meg jógázni.
2015. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Mi az hogy ha orvos látott és azt mondta nincs gond, akkor minden ok? Tudjátok hány féle meddőségi vizsgálat van? Nekem épp az orvosom fejtette ki a minap (Mensmentis), hogy kb a felénél sem járunk, pedig egy éve vizsgálódunk intenzíven. És ha még kész is lennénk, akkor is lehet olyan szervi ok, amit még nem tud felismerni az orvostudomány. Nagyon divatos ezzel a lelki okkal magyarázni mindent. Biztos közre játszik az is, de kb az egyik az ezer körülmény közül.

Járok pszicho-terápiára is, és felhoztam a témát, mert nekem is állandóan ezt mondják, hogy hogy nem lehet rágörcsölni. Elmondott egy indiai történetet, amikor a tanítvány megkérdi a mesterét, hogy tanítsa meg vizen járni:

- Vizen járni nagyon egyszerű, csak közben ne gondolj a nagy fehér elefántra!

Na pont így lehet nem rá görcsölni... nekem azt mondta nem kell a rágörcsölés ellen küzdeni, be kell engedni az életünkbe nyugodtan, hogy fórumokat olvasgatunk, napokat számolunk, babakocsit nézegetünk, tervezgetünk... mi is ugyan úgy a gyerekünkkel foglalkozunk mint az aki pelenkázza, eteti... csak ezt nyilván mások nem így látják... de attól ez még nem rágörcsölés, és nem ez az oka, hogy még nincs gyereked... gyerekünk...

2015. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Anyumnak 5 évig tartott, mire meglettem.


Azért nem értem, hogy miért kell ennyire támadni a "ne görcsölj rá"-dolgot. Mindenki tudja, hogy a görcsös akarás az ellenkezőjét váltja ki, nem mellesleg a stressz nagyon rossz hatással van erre.

2015. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem támadjuk, csak nem lehet megcsinálni...
2015. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Pedig segédletként jól jön... a vizsgálatokhoz is sok türelem kell.
2015. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom, ezt csak az érti aki benne van. Senkinek se kívánom, hogy megértse...
2015. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!


Nem piszkálni akartam a kérdezőt,de lelki oka is lehet az orvosom mondta még az elején.

1,5 éve hetente ,kéthetente járok dokihoz (G1-intézet) persze tisztában is vagyok azzal,hogy hányféle meddőségi dolog lehet a háttérben. Mint írtam nálam most derült ki az egyik ok: egyszarvú méhem van és csak kb. 10% esélyem van természetes úton teherbe esni.

Az orvosom azt mondta,hogy ha idén megint terhes leszek és elvetélek akkor engedélyezteti a műtétemet és megnéz belülről is. Ha nem esek teherbe januárig akkor jön a PCT vizsgálat.

A vizsgálatokhoz tény és való sok türelem kell és lelkileg nagyon megterhelő.

De írtam,hogy nálam is mindig a stresszel jöttek és jönnek is az emberek.Csak sajnos azok az emberek mondják azt akikre "ránéztek" és már terhesek is lettek.Aki nem jár ezekre a vizsgálatokra azoknak halvány fingjuk nincs milyen amikor bemész a dokihoz és azon izgulsz épp mit fog mondani miért nem lehet babád.

Ettől függetlenül nem mondom,hogy nem játszhat közre valakinél,hogy lelki ok miatt nem jön össze a baba.

Jah és igen, minden egyes alkalommal nem várt előtt már stresszelek,hogy na vajon sikerült e? Mikor lesz végre nekünk is gyerekünk?

2015. jún. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyi sorstársam van... Nálunk 4 éve nem jön a baba. 1,5 évig mégcsam nem is aggódtam. Aztán elmentem kivizsgálásra, ahol minden rendben volt. A páromnál is minden eredmény jó. Így megnyugodtunk azt gondolva, hogy nekünk is lesz gyerekünk, csak kicsit később, mint a nagy többségnek... A 3. sikertelen évnél megint elmentünk orvoshoz: laborok jók, párom eredményei jók. Jobb híján laparoszkópiát javasoltak. Az eredmény: csak az egyik oldal átjárható, inszeminációt javasoltak, majd 2 sikertelen inszem után lombikot. A lombik előtti hysteroscopián kiderült, hogy két fél méhüregem van, amivel nem lehet a lombik, előtte meg kell műteni. Mindeközben pedig kiderült az is, hogy egy immunproblémám is van, ami önmagában is gátolja a teherbeesést...

Én most érkeztem el ennyi idő után a rágörcsölős részhez... Nem tudom, hogy valaha lesz-e egyáltalán gyerekünk, a kolléganőim körülöttem mind terhesek, az ő kiesésük is rám ró többletmunkát -persze ugyanannyi pénzért- nem elég, hogy a lelki oldala sem egyszerű ennek a helyzetnek, fizikailag is én szívok... s persze senki sem érti, hogy mi bajom... miért nem vagyok jókedvű, miért elégedetlenkedek a munkahelyemen kialakult helyzettel... Azt hiszik a babát irigylem a többiektől, pedig nem így van, csak azt kéne megérteniük, hogy nem vagyok egy érzéketlen gép, akinek nincsenek magánéleti problémái és fizikailag is véges a tűrőképességem- mint mindenkinek... Ehhez szokott még hozzájönni a ne görcsöljetek rá és nálatok is lesz majd mondat... Hogy mivel vígasztalom magam?! Valahol érzem, hogy egyszer azért nekünk is sikerülni fog... ebbe az érzésbe kapaszkodom...

2015. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ma már nagyon sok nőnek nem lehet... de fejlett az orvostudomány.



De azokat se kellene leszólni, akik csak vígasztalni akarnak. Jobb lenne, ha odavarázsolnának egy babát-nyilván-, de mivel ez nincs hatáskörükben, ezért vígasztalnak, ami szerintem fontos dolog.

2015. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!