Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megmaradt embriókról hogy...

Megmaradt embriókról hogy döntenétek? Felajánljuk másnak?

Figyelt kérdés
Ha kérjük a megsemmisítést, vagy kutatási célra adjuk, akkor ugye meghalnak. Ha felajánljuk másnak, akkor nem. Emiatt szeretném én, hogy ajánljuk fel, mert akkor nem "ölöm meg" őket, de a férjem meg azon izgul, hogy összetalálkozunk majd velük az utcán és megismerjük, vagy később, ha nagy lesz, megkeres. Az intézetben csak annyit mondtak, hogy anonim, soha nem tudjuk meg, hogy lett-e baba, vagy nem, vagy, hogy egyáltalán sikerült-e a kiolvasztás, vagy, hogy ki kapta kitől, de kis városban van a klinika és mi van, ha pont egy környékbeli kapja. Vagy ha 20 év múlva találkoznak a már meglévő gyerekeimmel, mint idegenek és egymásba szeretnek, aztán kiderül, hogy testvérek?! Hülye gondolatok, tudom, de ezek eszembe jutottak. Én úgy érezem, ha megsemmisítést kérnék, akkor az olyan lenne, mint egy abortusz, mert szerintem az élet a fogantatással kezdődik, de az sem állapot, hogy egy életen át bizonytalan legyek, vagy, hogy egyszer attól kapjak sokkot, hogy ott áll az ajtómban, és kérdőre von, hogy miért adtam másnak, miért nem szültem meg? Valaki volt már hasonló helyzetben, hogyan lehet ezt megoldani? Az intézetben csak annyit mondtak, hogy anonim, és hogy nagy szükség van az embriókra, ebből következtettem arra, hogy helyben használják fel, tehát nem adják át az ország másik részében lévő intézetbe, vagy külföldre, mert azt honnan tudnák, hogy máshol mekkora rá az igény? Olyan jellegzetes arca van a gyerekeimnek, hogy ha születne az adományozott embriókból gyerek, tuti felismerném, ha látnám az utcán...
2016. márc. 9. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Elég önzetlen ember vagyok, de nem ajánlanám fel másnak...Nem tudnám megtenni.
2016. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
En sem :( 3 gyerek anyuja
2016. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Én kutatási célra ajánlanám.
2016. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz kérdés... Én is lombikos vagyok, de nekünk két embriónk lett, akiket vissza is kaptam. Azt hiszem ha nekem kellene döntenem, akkor kutatásra ajánlanám őket, mert így, hozzájárulhatnak ahhoz, hogy rájöjjenek hogyan lehet növelni a lombikok sikerességi rátáját. Ezzel pedig sokkal több embernek tudsz segíteni velük. Másnak az általad már kifejtett okok miatt nem adnám. Az, hogy csak úgy megsemmisítsék őket, nálam kizárt lenne.
2016. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy életen át tartó bűntudatom lenne, ha meghalnának, ha meg felajánlom, akkor ez a bizonytalanság lenne, hogy vajon van-e még másik gyerekem valahol? Olyat is hallottam már, hogy beteg lett a gyerek és emiatt kellett megkeresni a valódi szüleit, hogy csontvelő kellett, vagy ilyesmi, az nagy sokk lenne mindenkinek...nem tudom, de holnap dönteni kell! Ha nem megyek be az intézetbe, akkor szólnak, hogy dönteni kell, mert lejárt a fagyasztás 1 éve?
2016. márc. 9. 19:38
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Helyesen gondolkodsz kérdező. Nagyon kicsi az esélye, hogy szembe jön majd veletek, de ha így is történik, akkor is az életét fogja megköszönni neked.
2016. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk sose lett plusz embriónk. De én biztos beültettetném magamnak. De ha ez nem akkor kutatás. Nem bírnám ki, hogy más nevelje a gyerekem.
2016. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Na igen, egymásba szeretnek a testvérével, és fogyatékos gyerekeik lesznek. Nem, ezt nem szabad!
2016. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk jó pár lefagyasztott embriónk van, de egy műtét után spontán terhes lettem. Még szeretnénk majd egy gyereket, de az orvosom szerint jó esély van rá, hogy az is lombik nélkül sikerülhet. Ezért már elgondolkoztam ezen és utána is kérdeztem, de sajnos itt külföldön, ahol élünk, csak lemondani lehet a további fagyasztást, nem lehet kutatásra és beültetésre sem felajánlani. Én nagyon szomorú vagyok, mikor ez eszembe jut, mert nekem egyértelmű az érzés, hogy fel szeretném ajánlani őket más pároknak, akiknek nem lehet más módon gyermekük. Így adnék egy esélyt az életre a saját embrióimnak, akiket szinte már most élő babának érzek... És ugyanakkor más pároknak a legnagyobb ajándékot adhatnám. Gondolkoztam azon is, amiket leírtál, hogy szembejön az utcán, megkeres, stb., de valamiért ezzel kapcsolatban is csak pozitív érzésem van. Úgy érzem, örülnék, hogy életet kapott...
2016. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Én felajánlanám. Annak eléggé kicsi az esélye hogy összetalálkozzatok, és az intézetben sem adhatják ki az adataidat tehát felkeresni sem fog. Tehát én az esélyt választanám.
2016. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!