Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy emésszem meg, hogy még...

Hogy emésszem meg, hogy még nem jött össze a baba és lehet nem is fog?

Figyelt kérdés
Volt ciszta műtétem, két különböző fogamzásgátló szedése közti szünetben (2 év) nem volt peteérésem, ezt vérvételből kimutatott hormonok alapján állapították meg. Akkor azt mondták,hogy valószínűleg az agyam "elfelejtette",hogy újra termelnie kell a hormont ezért újabb fog.gátlót írtak fel, amit szedtem kb 1 évig. Abba hagytam, lett ciklusom, viszzonylag rendszeres,azóta próbálkozunk a babával. Fél éve, még nem jött össze, az orvosok szerint pedig jó 1,5 év próbálkozás után kell kivizsgálásra menni.Tényleg ne aggódjak? Egyenlőre nem bírom megemészteni, hogy rajtam kívül mindenkinek összejön már az első 1-2 hónapban. És, hogy senki nem akarja komolyan venni a problémám. Több műszakos rendben dolgozom egyébként, ez nem tudom befolyásolhatja-e.
2016. dec. 7. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Befolyásolhatja. A rágörcsölés is (a szervezet a kortizolszint miatt állandó stresszként érzékeli és az evolúció ezt még háborúval vagy éhínséggel, egyéb fenyegetettséggel azonosítja, ami miatt a reprodukciós készséget maga a szervezet akadályozza).


Emellett teljesen egészséges embereknél is simán kellhet egy év, hogy összejöjjön a terhesség.

2016. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az ismerőseim szerint ne is gondoljak a gyerek témára, és akkor összejön. De nem tudok másra gondolni, hiszen próbálkozunk és minden barátnőm csak a gyerekéről tud beszélni.Akkor, hogy ne figyeljek erre?
2016. dec. 7. 09:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Én teljesen együtt érzek veled. 6 hónapja próbálkozunk, de kezdem feladni,hogy nekünk valaha is lesz kisbabánk :(
2016. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fel ev tudom soknak tunik,de nem sok ido. Egy ev utan szoktak javasolni a meddosegi kivizsgalasokat (hormonlabor,spermavozsgalat, uh, cikluskovetes, petevezetek atjarhatosagi).Mondjuk en magandokinal csinaltattam elobb mint egy ev. Voltam allami rendelesen kirohogtek,hogy menjek haza jo a szex gyerek nelkul is.. egyatalan minek mentem oda (kozti verzessel..)


Lesz gyermeked nem szabad feladni.De nekem is rosszul esik,hogy masnak osszejon elsore nekem meg ez jutott.De tenni sajnos nem tudok semmit azonkivul ,hogy irigykedve nezegetem a piciket.


En egy mehenkivulivel kezdtem ( o rogton sikerult.). eredemy: minusz egy petevezetek,70%ra csokkent az eselyunk egy probalkozadbol. Egy evig semmi,majd gyogyszeres stimulaciora ujra siker.. a csoda 9hetig tartott-missed ab-veteles-mutet. Most ujra clostit szedek. Es buzgon remelek mert mast nem tehetek;) Turelem es kitartas. Egyik ismerosom tul volt 5lombikon de nem tapadtak meg hiaba minden. Feladtak azt mondtak egyenlore eleg volt.. terhes lett spontan.. es van egy okos nagy fia.

Vehetsz egyebkent ovutesztet es akkor tudod mikor kell akciozni. Homerozhetsz is. Mehpempot ,teakurakat (cickafark-palastfu),e vitamin ,folsav szoktak meg javasolni. A munkahely nem tudom mennyire befolyasolja,elvileg a stressz nagyon nem jo.

2016. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szorítok nektek kedves válaszolók! Remélem mielőbb babázhattok! :)

Nyáron itthon termesztett gyümölcsöket és zöldségeket ettem, de most elkezdtem szedni egy terhes vitamint. Trimeszter, hallottam róla sok jót ismerősök körében is, hátha beválik, ha más nem, legalább placebó :)

Ezen kívül még a méhpempőre és ovutesztre is gondoltam,hogy érdemes lenne :)

A hőmérőzéssel nem tudom érek-e vmit. Nekem minden héten máskor kell kelnem és elvileg ezt minden reggel ugyankkor, ébredés után. De én pl az éjszakás hetem első napján felkelek reggel és csak másnap 26-27 óra ébrenlét után kerülök ágyba.

2016. dec. 7. 10:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy mindenkinek összejön azonnal a baba, sőt! Itt is, ha megnézed a kérdéseket, válaszokat, azonnal rájössz, hogy erre bizony várni kell.

Az ovuteszt nagyon fontos lenne, hogy lásd, van-e ovuláció egyeltalán. Anélkül hiába próbálkoztok, hiába várakozol. A hőmérőzés igy neked megoldhatatlannak tűnik, a három műszak miatt.

Magán rendelésen biztosan fogadnak, főleg, ha elmondod az előzményeket, a kimaradt ovulációkat. Akkor először is uh-val követik a ciklusod, mekkora a nyálkahártya vastagsága, mikor van ovuláció. Ehhez képest fogják meghatározni a terápiát.

Biztosan lesz gyermeked, erre ne is gondolj, hogy nem lehet. Még el sem kezdted járni azt a nagyon hosszú utat, ami a meddőségi kezelés elején van (kivizsgálás neked és a párodnak, inszemináció, lombik).

Igen, hosszú és nehéz lehet ez, de a végén ott a jutalom, a kisbaba.

Ne add fel, és sikerülni fog!

2016. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Először is...pozitív hozzáállás és ne add fel, kedves kérdező! Tudom, soknak tűnik a fél év eredménytelen próbálkozás, de nem az. Azért merem ezt írni Neked, mert mi a párommal több, mint 3 éve próbálkozunk. Ennek az eredménye, hogy már csak egy petevezetőm van (méhenkívüli terhesség), kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem és inzulinrezisztenciám is van. Hidd el, tudom milyen érzés, amikor reménytelennek érzed a helyzetet...sokszor éreztem én is, de mindig megrázom magam és nem adjuk fel! Próbáld meg lefoglalni magad, hogy kicsit elterelje a gondolataid a babáról. Sport, tanulás vagy valamilyen hobbi például. S ha továbbra sem sikerül a teherbeesés, akkor irány az orvos és a kivizsgálások.
2016. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Manka68 ***** válasza:
Ha már korábban is volt ciklusproblémád, akkor szerintem nem kéne a csodára várni, hanem elmenni rendes kivizsgálásra. Nem nőgyógyászhoz, hanem endokrinológushoz. Az ő szakterülete a hormonok, nem a nődokié. Endodokiból is célszerű olyat választani, aki meddőségi problémákkal foglalkozik. Sokkal jobbak lesznek az esélyeid a babásodásra, mintha csak várnál.
2016. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk 1,5 év póbálkozás után jött össze az 5-ik inszeminációval.Mi már a babatervezés elején elmentünk egy családtervezési tanácsadásra. Kb 30 ezer Ft díjért kivizsgáltak, havonta figyelték a peteérésemet ultrahanggal, de előtte vezettem hőgörbét, ami alapján kiderüt, hogy nincs peteérésem, PCOS vagyok. Kaptam rá clostylbegitet, több mint fél évig szedtem, volt is peteérésem, közben csináltunk inszeminációkat és volt egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatom is. Sajnos nem lett belőle baba, a doki továbbküldött a BMC-be. Ott lombikra jelentkeztük, de a doki ajánlotta hogy előtte megpróbálhatunk 1-2 inszeminációt. Nem bíztam benne, gondoltam már ha 4 nem sikerült, nem sok esély van, de azért próbáluk meg. A férjemnek nagyon rossz eredmény lett az inszeminációnál leadott mintánál, nem sok esélyt mondott a doki. És láss csodát méigiscsak sikerült, mégám ikrek lettek, két petéből két baba.

Sosem szabad feladni, és hidd el akiknek nehezebben jön össze nem biztos, hogy ezzel dicsekszenek, persze van akinek könnyedén, ők a mázlisták. De hidd el kitartónak, türelmesnek kell lenned és előbb utóbb sikerül.

Én nagyon örültem, hogy elmentünk egy olyan dokihoz, aki rögtön kiderítette, hogy nincs peteérés és elkezdtük kezelni, hogy legyen, bár így is sok idő lett, mire összejött, de ha akkor nem megyek el és várok még ey évet, ki tudja, hogy mi lett volna.

Menj el mindenképp vagy családtervezésre (én a OGYI-hez jártam [link] aztán a BMC-be Zeke Józsefhez) vagy meddőségire menjetek el komolyabb vizsgálatokra és kezelésre ha szükséges.

Nagyon sok sikert és kitartást, hidd el nagyon sokat járnak ilyen cipőben.

2016. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Fél év? Nem, nem kell aggódni :) Mi 2 éve próbálkozunk, egyelőre sikertelenül. Már "benn vagyunk" a Kaáliban, utolsó kivizsgálások folynak, de még mindig bízom, hátha szerencsénk lesz természetes úton :)

Nem szabad feladni :)

2016. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!