Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Teljesen el vagyok keseredve....

Teljesen el vagyok keseredve. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok. Mindig is rendszertelen volt a menzeszem. Volt, hogy pár nap eltéréssel, de hónapokig megjött, és volt, hogy 2-3 hónapot is késett. Most voltam UH-on, Mindkét petefészkemben 8-10 mm-es ciszták vannak (előtte két héttel 6-8 mm-esek voltak, bár másik kórházban nézték, másik ultrahanggal). Megjöttek a labor eredmények is (sima vérvétel, nem 3. és 21 napi hormon, utoljára márcus 20-án volt menstruációm).


Szérum FSH: 6,6 mmol/ml


Szérum LH: 14,5 U/l


Szérum estradiol: 49,00 pg/ml


Szérum progeszteron: 0,44 ng/ml


Szérum prolaktin: 5,45 ng/ml


TSH: 1,702 uU/ml


Testosteron: 74,4 ng/dl


Éhgyomri glükóz: 5,68 mmol/l


Inzulin vizsgálat hétfőn.


Nem értek a hormonokhoz, próbáltam neten tájékozódni, és úgy sejtem, valami nagyon nem stimmel... Aki ért ehhez, segit eligazodni az eredményen között? Nőgyógyászhoz szerdán megyek vissza, akkor már az inzulin is meg lesz (családban van inzulinos, sejtem, mi lesz az eredmény).


Félek, hogy hormont kell szednem majd, de nem szedhetek trombózis és embólia miatt (nálam pár éve a fogamzásgátló okozta, pedig gyenge fajta volt).


Most mégis mihez kzdjek? :(


Bezsákoltam egy csomó vitamint, málnalevél, palástfű teát, párommal teletömjük magunkat vitaminokkal (én terhesitamin, halolaj kapszula, e-c-d vitamin, folsav, stb stb stb), mert azt hittük, így könnyebben jön majd a baba. Most pedig ezzel az egésszel szembesültem... :( Azt sem tudom, hogy cisztára van-e valami gyógyszer, illetve hogy az tartalmaz-e hormont. :( Azt mondták, PCO-s vagyok. Mi nagyon készültünk a babára, már azt is elterveztem, hogyan fogom a párom tudtára adni, ha kiderül, hogy várandós vagyok, most meg ez... :(


Köszönöm a segítségeteket!


2017. máj. 12. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne sima nőgyógyászhoz menj, hanem meddőségi központba, mert ők ebben profik. Biztos, hogy megtalálják a számodra megfelelő megoldást.


16 hetes lombikos kismama

2017. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
ez egyértelműen pcos. hormon nélkül minimális az esély a babára. meddőségibe mennék a helyetekben, mert így évekig is eltarthat.
2017. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez is a te kérdésed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..


Mert itt leírtam, hogy 3 dolog kell:

1. diéta,

2. mozgás,

3. ha nem segítenek, akkor + gyógyszer.

2017. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, akkor nem tettem volna fel ezt a kérdést.
2017. máj. 12. 08:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Én a kérdésekben pont azt írom, hogy szedjük a vitaminokat, de igy már nincs értelme.
2017. máj. 12. 08:43
 6/11 A kérdező kommentje:
*kérdésemben
2017. máj. 12. 08:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tanácsolom, hogy minél hamarabb keress fel egy meddőségi központot. Ők jobban értenek ehhez, mint egy sima nőgyógyász. Mi túl vagyunk 1 sikertelen lombikon, hamarosan jön a következő, és csak telnek a hónapok. Úgyhogy szerintem ne várjatok sokat, legyen meg a cukor-inzulin vizsgálat, a pàrodnak egy spermakép, és menjetek el egy konzultációra. Ne ess kétségbe, van megoldás, csak időbe telhet.
2017. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

PCO szindrómád van,nézz utána a neten!

endokrinológushoz kell menni vele,hármas kezelés van rá:

gyógyszer

ch diéta

sport

általában fél-egy év alatt azért sikerülni szokott a teherbe esés,de van ismerősöm,akinek így is csak lombikkal jött össze.

de ne pánikolj,ha betartod a kezelést, skkor azért össze fog jönni,pco-vl teherbe lehet esni.

2017. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Viszont ennyi késés után ma barna folyásom lett, nagyon pici piros is van benne, de inkább barna. Soha nem volt még ilyenem, nem is sok. UH-on 7 mm volt a nyálkahártya, lehetséges, hogy menstruáció helyet most ez van? Gondolok a nyálkahártya levalasra (mivel peteéréss nem volt, igy az nem távozhat).

2017. máj. 12. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit PCOS gyanunal meg nezni szoktak, az a FSH:LH arany, aminek nagyjabol 1:1 kell lennie (megkozelitoleg ugyanannyi legyen a ket ertek, neked az LH valoban tobb mint ketszerese az FSH-nak). Biztosan jol irtad be a mertekegysegeket?

A masik, ami meg nekem gyanus PCOS-re, a tesztoszteron kisse magas. A pajzsmirigyed rendben van, valoszinuleg a cukorral es a tobbivel sincs gond.

Az ultrahang vizsgalat viszont igazolta a cisztakat, az eleg meggyozo. De ne keseredj el, ez nem gyogyithatatlan.

Ha ugy erzed, hogy a nogyogyasz nincs a helyzet magaslatan, akkor valts, es keress fel esetleg egy endokrinologust is. PCOS eseten javasolni szoktak a paleo dietat es a testmozgast. Az esetleges gyogyszerekrol majd a dokival targyaltok.

Meg az is fontos lehet, hogy miota probalkozol teherbe esni?

2017. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!