Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hetedik hónapja még mindig...

Hetedik hónapja még mindig nem jön össze a baba. El kéne már mennem orvoshoz, vagy várnom kellene még?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok és férjemmel még a 7. havi próbálkozás után sem jött össze a baba.18 évesen már egyszer teherbe estem, akkor egyetlen egyszer nem védekeztünk és pont akkor össze is jött, viszont sajnos a babát a rossz pénzügyi helyzetem miatt nem tarthattam meg. Gondoljátok, hogy ha egyszer már teherbe estem, akkor elvileg semmi gond nem lehet velem vagy mégis? Mikortól kéne orvoshoz fordulni?

2019. márc. 10. 09:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mi 18 hónapja próbálkozunk. 34 leszek idén, párom 38. Nekem az orvosom lazán a képembe röhögött, hogy ő bizony nem tartja indokoltnak a kivizsgálást 7 hónap után, úgy, hogy már volt az aktív próbálkozások előtt egy vetélésem is a 10.héten. Ott is hagytam, kerestem másikat és bizony kiderült, hogy nem voltam rendben. Milyen meglepő, gondoltam, hiszen az elsőnél egész ciklusban csak kétszer voltunk együtt, mégis összejött. Azóta semmi, pedig már minden lelet tökéletes. És nem vagyunk meghülyülve, nem ezen kattogunk 0-24, szerencsére rengeteg dolgunk van, de én pl azok közé tartozom akik érzik az ovulációt, van nyák is, és hőmérőzés nélkül is tudom, hogy mikor történt meg az ovuláció, mert meggyulladok olyan melegem van. Így képtelenség nem rá gondolni és elintézni egy legyintéssel, hogy majd legközelebb. Közel 300ezer olyan párkapcsolat/nő/férfi van együttesen ma Magyarországon akik fogantatási problémákkal kűzdenek és nem hinném hogy a kattogás miatt sikertelen többek között a mi próbálkozásaink is. Én ha újra kezdhetném, már a baba tervezés gondolatakor elmennék magam kivizsgáltatni, mert egy év az márpedig baromi hosszú idő! És per pillanat nagyon örülnék annak a plusz időnek ami a kivizsgálásokkal járt és nem utolsó sorban nem 40 éves koromra szeretnék eljutni odáig, hogy anya lehessek. Sarkítottam, de sajnos ez sem ritka, hogy 7-10 éve nem jön össze.
2019. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat csak egy-kettőt. Én például elmentem orvoshoz fél év próbálkozás után, és azt mondtam hogy 1 éve hiába próbálkozunk. Már van egy kislányunk, ő elsőre osszejott. És még így is hogy azt mondtam 1 éve sikertelenül próbálkozunk a 3. orvos votl hajlandó foglalkozni velem és kiderult enyhe IR és PCOS. Perzse én sejtettem hogy valami ilyesmi lesz a háttérben. Pár ismerős aki megtudtam hogy orvosnál voltam egyből elkezdtem hogy nincsen nekem semmi bajom, mit stresszelek majd jön a gyerek ha jönni akar. Azt persze nem tudtak hogysoha nem voltam pattanásos most meg nagyon durván, plusz fel is szaladt jó pár kiló, amire mindig "finoman" megjegyeztek hogy jól megasszonyosodtal.. Úgyhogy én nem bánom hogy nem vártam ki a teljes egy évet. Így is szörnyű minden hónapban a csalódás. Ráadásul ha érzi az ember hogy valami nem oké akkor nyilván az a legjobb ha minél előbb utána jár. :)
2019. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es, gratulálok :) Végülis aztán elmentem orvoshoz, elküldött vérvételre, aztán meglátom, milyen lesz az eredmény. Úgy voltam vele, hogy nem hiszem, hogy baj van, de legalább megnyugszok, ha minden rendben.
2019. márc. 14. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!