Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kiborultam. Hogyan lehet ezen...

Kiborultam. Hogyan lehet ezen túllépni?

Figyelt kérdés

Párommal 4.éve várjuk hogy nekünk is sikerüljön a baba. Páromnak rossz a sperma eredménye,amire gyógyszert szed,nekem IR-em és PCOS van amire én is szintén gyógyszert szedek.

Ezeket a problémákat a család is tudja,mégis folyton kérdezgetik mikor jön a baba,nem lesz e még unoka stb.

Egyik kiborulásom alkalmával elmondtam mindenkinek hogy ne feszegessék a témát,ha úgy van,úgyis meg fogják tudni.

Egy ideig senki nem kérdezett semmit majd a napokban ismét elkezdett mindenki érdeklődni.És nem csak érdeklődni,előjöttek a rosszindulatú megjegyzések is mint pl:

- nem tudom ti mit csináltok,de ennyi idő alatt már rég terhesnek kellene lenned

- ha mi nem védekeznénk minden hónapban terhes lennék

- nem tudom mi van a pároddal de éppen itthon beszélgettünk róla hogy biztos záp a tojás neki (teszem hozzá az illető baromi viccesnek gondolta ez)

- rossz kakast fogtál ki (szintén ugyan az az illető,ezen a mondatán is nagyokat nevetett)


Nekem pedig legszívesebben csak sírni volna kedvem hogy hogyan lehetnek ennyire rosszindulatúak az emberek. Mi minden hónapban várjuk hogy valami csoda folytán sikerülhet,és nem tudom megérteni hogy az ilyen emberek hogy nem veszik észre magukat.

Bocsánat ha hosszú lett😞😞



#Kiborultam
2019. ápr. 9. 11:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Most kérlek állj meg egy percre és gondolkodj el rajta, hogy mekkora bunkóságot/ostobaságot/tiszteletlen/bántó dolgot mondtál."

Én ezzel szoktam leszerelni a hasonló, vicceskedő, jobbantudó embereket. Teljesen őszintén, nyugodt hangon, minden indulat nélkül. Lehet, hogy zavarba jön és tovább röhögcsél, vagy elkezdi megmagyarázni, hogy miért van mégis igaza. Lehet, hogy utólag otthon kibeszélik, hogy milyen érzékeny lelkű virágszál vagyok, de nem érdekel. A lényeg, hogy ezután abbamaradnak a hülye kérdések és a tahó viccek. Ha kényszeredetten nevetgélsz vagy látványosan dühös leszel és megsértődsz, azzal csak adod alájuk a lovat.

Sok sikert kívánok a babához!

2019. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nálunk is a közeli családtagok tudják hogy mi a helyzet,és pont tőlük nem vártam volna ezt.Az egyik a húgom,a másik pedig anyukám és az élettársa.Húgom az elsőt gyermekét 18 évesen szülte épp hogy elvégezte az iskolát.A második gyermekükkel akkor lett terhes mikor mondtam neki hogy elkezdtünk próbálkozni.Akkor hirtelen nekik is sürgős lett,pedig elvileg nem akartak második gyereket.Következő hónapban már pozitív volt a tesztje.Aminek én szívből örültem is,imádom a gyerekeit.Aztán onnantól kezdve jött a cseszegetés.És így hogy évek teltek el.egyre nehezebb tolerálni a megjegyzéseket.

Szóval húgom mondta,hogy ő ha nem védekezne minden hónapban terhes lenne.A másik megjegyzést pedig már nem nehéz kitalálni😞

Mikor normálisan megkérdezték tőlem hogy haladunk a vizsgálatokkal,és elmeséltem mikor épp hol tartunk,akkor sem bírták ki szó nélkül.Mikor mondtam nekik hogy nézik ultrahanggal hogy van e egyáltalán peteéresem,akkor is főleg húgom gúnyosan hozzátette “minek ennyi vizsgálat,mi sem voltunk orvosnál,mégis itt a két gyerek”

Na akkor volt az hogy úgy éreztem ki kell osztani,de csak annyit tudtam neki mondani hogy “bocsi hogy nem születtem tenyész kancának” reméltem hogy legalább annyira rosszul fogja magát ettől érezni mint ahogy én éreztem akkor magamat,de csak nevetni tudott rajta

2019. ápr. 9. 12:54
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
Túl sok mindenbe avattad be őket és sokmindent engedtél nekik szó nélkül. Nyilván nem először és nem csak enben voltak veled bunkóak. Én azt mondtam volna hogy még nem gondolkodunk a babán és senkinek sincs különben se semmi köze mikor akarunk. Gondolom panaszkodtál nekik h nem jön össze és eddig is lenéztek téged mindenben. Ez a te hibád is valahol. Tanulj belőle, hogy ezután senkit nem avatsz be az életetekbe. Ezen kívül pedig kívánom hogy mihamarabb összejöjjön a babátok!:)
2019. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Igen beavattam őket,mivel úgy gondoltam bennük teljes mértékben megbízhatok. Mivel olyan barátom nincs akivel az ilyen jellegű gondjaimat meg tudnám beszélni.De ezekszerint a legközelebbi hozzátartozóimba sem bízhatok meg feltétel nélkül.

Igen,az én hibám is ez valahol,de az biztos hogy innentől kezdve nem fogok velük ilyen jellegű dolgokat megosztani.

2019. ápr. 9. 13:51
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és a jókívánságokat 🙂
2019. ápr. 9. 13:52
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

"Ez a te hibád is valahol."


Hogy lehet ilyet írni??? Persze, akit megerőszakolnak, az is az ő hibája valahol, mert túl rövid a szoknyája nem???

Te jó ég!


Kérdező: nem a te hibád, hogy ilyen érzéketlen suttyó a családod!!!

Nem lehet ilyen bunkó senki ebben a témában. A tesódnak sem az ő érdeme, hogy azonnal teherbe esett. Erre ne legyen büszke.

Nekünk is elsőre összejött a fiam, mégsem jutna eszembe soha ezzel kérkedni, főleg nem leszólni azt, aki szeretne, csak nem jön össze. Ekkora tudatlan bunkókat.


Szerintem ne találkozz velük, amíg nem jön össze a baba. Legalább nem stresszelnek téged!

2019. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem te tehetsz róla, hogy ilyen bunkó családtagjaid vannak.
2019. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Dittte ***** válasza:
100%

Tesódnak üzenem: Az Fiunk elsőre összejött, a tesójáért becsekkoltunk a Kaáliba. Na....kb ennyire legyen bárki magabiztos.

Te pedig ettől ne add fel. Biztos nehéz, hogy pont a családod a legnagyobb kritikusod, de tudd be az Ők korlátoltságuknak. Erősen problémák lehetnek az intelligenciában.

Mielőbb sok sikert kívánok 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

2019. ápr. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a sok kedves rokont, neked most a legkevésbé ilyen undorítóan aljas beszólásra van szükséged. Magatokra figyeljetek csak, én nagyon szurkolok!
2019. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezen viccelödik azzal nem kell többet beszélni.
2019. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!