Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Medrol szedett valaki terhessé...

Medrol szedett valaki terhesség megtartása céljából? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az elmúlt másfél évben 4 alkalommal volt korai vetélésem, ezért elkezdtünk vizsgálódni.Mindent rendben találtak, kivéve az immunulógiai részen. Az ANF HEp-2 1:160 titerben pozitivitást mutatott.Az immunulógus napi 8 mg Medrol gyógyszert írt fel, ami egy elég erős szteroid.Volt/van valakinek ezzel a gyógyszettel tapasztalata, kicsit félek tőle.Az az igazság, hogy van már egy gyermekünk ő elsőre összejött (gyógyszerek nélkül), azoban Hellp szindróma alakult ki, és koraszülés lett a vége.Az orvos szerint a Hellp szindróma inditotta el nálam ezt az autoimmun folyamatot.

2019. máj. 15. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Véralvadási génmutációkat néztek nálad (Trombózis panel a synlabban)? Hellp-nél szoktak, mert ha magas trombózis kockázatú vagy, akkor vérhígítót kéne végig szúrnod.

Medrolt szoktak adni lombiknál is, az immunrendszer gyengítése céljából, mivel így könnyebb lehet megtartani a terhességet. Szóval bevett szokás. Fontos, hogy kövesd az utásításokat, azonnal semmiképp ne hagyd abba, a Medrolt fokozatosan kell le és felépíteni.

2019. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönóm hogy írtál.Picit megnyugodtam.Véralvadasi gondom nincs.Sem leiden mutáció, sem antifoszfolipid szindróma, nem vagyok trombózisra hajlamos.A doki azt mondta, hogy a legújabb kutatások szerint a Hellp szindróma immunulógiai eredetű, mert van egy bizonyos összeférhetetlenség az immunulogiánk között.
2019. máj. 15. 10:57
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint az apa meg az anya immunulógiája között van összeférhetetlenség.
2019. máj. 15. 10:58
 4/6 Marica1991 válasza:
Szia! Mi történt veled azóta? Összejött a baba? Velünk is hasonló a probléma. ANF pozitívitas igazolódott. Titerben mérsékelt 1:160. Sajnos még nem jött össze a baba. Medrolt szedek+progeszteron kúpot, hamar teherbeesek, könnyen , de nem maradt még meg eddig baba...
2020. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia!Igen sikerült.Ahogy elkezdtem szedni a medrolt (8 mg) a második hónapban teherbeestem, meg is maradt, 1 hónapja született meg a kislányom.Ne add fel!Nagyon szorítok!☺
2020. ápr. 8. 20:15
 6/6 Marica1991 válasza:
Nagyon örülök!!!! Köszönöm!! Én még csak most kezdtem el szedni a Medrolt (kb. másfél hete) közben lett 1 pozitív tesztem. Voltam dokinál, de még nem látott semmit. Korai terhesség. Csak azóta elkezdtem barnazni.. mindig így kezdődött a vetélés. Sztem hamarabb kellett volna elkezdenem szedni a Medrolt. Ha most nem marad meg a baba kicsit várunk is vele és szedem folyamatosan a Medrolt, lehet még nincs eléggé a szervezetemben. Remélem nekem is megoldódik.
2020. ápr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!