Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ki hogy velekedik a terheseg...

Ki hogy velekedik a terheseg megszakitasrol?

Figyelt kérdés
Azt kell hogy mondanom, sajnos terhes vagyok..barcsak orulhetnek neki de sajnos anyagilag nem allunk ugy a parommal es meg csak 4 honapja vagyunk egyutt. A magzat meg csak 3 hetes, de en ugy velekedem rola mint egy emberrol es faj az elvesztese.. O véleménye szerint ez meg nem eloleny ha nem adunk neki sok jelentest.(24/L)

2019. szept. 15. 10:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi, azt még hozzátenném, hogy ha te már babának látod, meg fájna az “elvesztése”, stb..., akkor nyilván nem az én nézőpontom a mérvadó számodra, sőt... csupán a kérdésedre válaszoltam, de természetesen ahány ember, annyi helyzet... tiéd/tietek a döntés. De az nagyon fontos, hogy nagyon alaposan beszéljétek át a dolgot, a lehetséges következményeket, tervezzetek előre, ill. készülj fel arra is, hogy esetedben egyedülálló anya leszel - semmiképp nem bántásként, ez csak tény.

Sok sikert, kívánom, hogy a lehető legjobb döntést hozd/hozzátok meg!

#10 voltam

2019. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%

Úgy vélekedem, hogy rossz. És hogy mi alapján döntjük el, mikortól ember... az egyik nap még nem volt az, a másikon már igen, mert valakik úgy szavaztak? Szóval elítélem az abortuszt, bárcsak ne lenne, mint még annyi (vitatottan szükséges vagy sem) rossz a világon.

De nem ítélem el, aki erre kényszerül, mert nem látok bele az életébe és nem ismerhetem a teherbírását, és hát könnyű kívülállóként okoskodni - ahogy az "apáknak" is, akik nem tapasztalnak belőle semmit, csak olyan, mintha egy hírben olvasnák.

A tabletta meg... könnyebb eltitkolni az egészet, de míg a műtétnél valaki más csinálja és az "anya" alszik, azt ő veszi be és hát jobban fáj és szembesít. Ez akár itthon tanító jellegű is lehetne, hogy ne ismétlődjön (erős kérdőjellel), de arra szavaztak, hogy veszélyesebb, ugyanakkor gyanítom gyorsított és olcsóbb eljárás, mint kórházba feküdni.

Ez a nem adunk neki jelentést végül is jó "védekezés", kicsit olyan (bocsi), mint ha a tyúkodnak ne adj nevet, mert akkor könnyebb lesz a lábasba rakni... Amiben persze van igazág is, mert persze minden fejben dől el. Az ő fejében meg már eldőlt. Sajnálom, hogy döntened kell, és hogy sajnos erről hiába készítesz közvélemény-kutatást. Sok erőt, bárhogy választasz.

2019. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen minden kommentet, jo olvasni masok velemenyerol.
2019. szept. 15. 22:42
 14/26 anonim ***** válasza:
32%
Kedves Kérdező! :) Én is úgy vélekedem a magzatról, mint te. Magáról a terhességmegszakításról pedig úgy, hogy szerintem ez nem lehet megoldás. Nem választanám ezt.
2019. szept. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
28%
Ne válaszd a tabit,mert nagy görcsökkel jár,jobb az altatásos módszer.
2019. szept. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%
"Ki hogy velekedik a terheseg megszakitasrol?" - van, mikor a legkisebb rossz olyan helyzetekben, amikor jó megoldás nincs. Pl. ha valaki nem akar gyereket, de mégis bekövetkezik a terhesség.
2019. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy vélem, attól felnőtt valaki, hogy tudja, a szexbol gyerek LEHET, és viseli a következményeket. Minden kapcsolatomnak (nem volt túl sok) megmondtam, hogy vedekezem, de ha becsuszik a gyerek, nem fogom elvetetni. Számomra az gyilkosság, akkor is, ha amúgy valószínűleg felháborítóan liberális vagyok úgy általában a mai magyar átlaghoz képest egyéb kérdésekben. Aránytalan valaszcsapasnak tartom csak azért, mert “most nem aktuális”. Nem ő kérte, hogy legyen, de azért megölni, mert “anyagilag nem olyan jó a helyzet” stb. elég abszurd számomra.

Jó tudni, hogy anyám sem vetetett volna el semmilyen körülmények között. Pedig ot az anyja el akarta. Mi mind ilyen picurkent kezdtük...

2019. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
45%

"ha amúgy valószínűleg felháborítóan liberális vagyok úgy általában a mai magyar átlaghoz képest" - próbálom kitalálni miben - ha egyszer a válaszodból értelemszerű, hogy

- a szexuális életet arra az időszakra korlátoznád, amikor az illető nagykorú, és képes eltartani önmagát és egy gyereket

- kizárnád az alkalmi-egy éjszakás kapcsolatokat, szexpartneri viszonyokat.

Mert ugye az AB-ellenességből ez a két dolog egyenesen következik.

(én nem vagyok liberális, de ezen két dolog egyikével sem értek egyet)

2019. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
31%

Néhány esetben valóban olyan krízis áll fenn, hogy meg tudom érteni azt a nőt, aki az abortuszt választja. Ilyen pl. ha megerőszakolták. Ha meg veszélyben van a nő élete, akkor az olyan orvosi indok, hogy nyilván ez a megoldás.

De az abortuszok nagy része nem is ezek miatt vannak... A magzat mindenképp ember, vagy különben hol a határ? Ha 7 hónaposan hajtják végre, akkor az miért etikátlanabb, mint ha 6 hetesen? Öntudata akkor se nagyon van még..

Az abortusztablettáról az a véleményem, hogy egy célja van: csökkenteni az orvos felelősségét. Nagynéném nőgyógyász és szerinte egyáltalán nem egy könnyű műtét az abortusz. Aki tanult az emberi testről, tanult genetikát és amúgy a hivatását az élet védelmének szenteli, nem könnyű lelkileg olyat csinálni, amivel életet olt ki. Nagynéném nem is csinálja egészséges nő és egészséges magzat esetén, hanem csak úgy "bemondás alapján" - Németországban ezt megteheti.

2019. szept. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Az utolso par valaszod esetleg volt mar ilyen helyzetben? Mert en tenyleg nem tudom h mit csinaljak. En szeretnem de en csaladot szeretnek nem csonka csaladot mert en abban nottem fel es neha azt kivantam barcsak ne leteznek.
2019. szept. 16. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!