Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszom lesz és anyósom...

Abortuszom lesz és anyósom megtudta, azóta folyton balhézik, hogy lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Elég összetett a helyzet. Férjemmel 6 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve házasok. Nem akarunk gyereket, ezt már a legelején tisztáztuk egymást közt.

Ámde legnagyobb bánatunkra pozitívat teszteltem, ami fel nem foghatom hogy történhetett, ugyanis 4 éve szedem ugyanazt a foggátlót, mindig ugyanakkor veszem be, soha nem maradt ki 1 szem sem, nem szedtem antibiotikumot, nem hánytam, nem ment a hasam. Tehát felfoghatatlan. Legnagyobb rémálmom egyike, hogy nem kívántan terhes leszek és műtétre kell mennem.. De mindegy, most már ez van, ezen nem tudunk változtatni.

Azonban férjem édesanyja átjött néhány nappal ezelőtt hozzánk benézni, hogy mi újság. A gond csak annyi volt, hogy eleve sokszor van hányingerem, párszor már hánytam is és legnagyobb örömünkre anyósom hozott egy nagy tál halászlevet, amit egyébként szeretek, de amint megéreztem a szagát.. felfordult a gyomrom és rohantam a WC-re. Hát elég "levágós" volt. Persze anyósom egyből kicsattant, hogy jajj csak nem terhes vagyok, jaj hát ő mennyire örül, már mióta unokát akar blabla. Úgy, hogy amúgy tudja, hogy eszünkben sincs gyereket vállalni.

A lényeg, hogy mondtuk, hogy neeem, dehogy vagyok terhes, de én baromira nem tudok hazudni, egyből fülig elvörösödtem.

Ő meg hatalmas vigyorral örvendezett, meg hogy ő-e az első, aki megtudja. Mondtuk, hogy tudja jól, hogy nem akarunk gyereket, így logikusan nem is fogjuk megtartani. Na erre elszabadult a pokol. Totál kiakadt, hogy mégis mi az, hogy nem tartjuk meg, az anyai hátterünk is megvan hozzá, nem vetethetem el amiatt, mert nem akarom, igen is tartsuk meg stb stb.

Erre én is és férjem is felkaptuk a vizet és közöltük vele, hogy bármennyire is fáj ez neki, ez a mi döntésünk és ha fejtetőre áll sem fogjuk megtartani. Majd férjem megkérte, hogy menjen el, mert minősíthetetlenül viselkedett. Azóta zaklatja férjemet folyamatosan, hogy ezt ő nem hagyja, gondoljuk át, ilyet nem tehetünk... Mint egy félnótás, pedig férjem már alaposan kiosztotta és egyszerűen nem ért a szóból.

Most már ott tartunk, hogy fel se veszi neki a telefont, bár akkor meg messengeren irkál.

Mivel egyébbel lehetne leállítani az öreglányt? Eddig sem volt túl rózsás a kapcsolatunk, (sőt a férjemnek se, csak hát úgy volt vele, hogy mégis csak az anyja) mert előszeretettel próbálkozott a kapcsolatunk elején kb minden apró részletébe beleokoskodni, sőt próbált minket szétszakítani stb. De ez már tényleg túlmegy minden határon.

Valaki volt hasonló helyzetben? Valami tanács?


U.i.: A "de ő a gyereked, tartsd meg" és egyéb érzelmi zsarolós, vitageneráló kommentekre szeretném leszögezni, hogy NEM vagyok kíváncsi, szóval aki ezt akarná írni, az inkább görgessen tovább. Ja meg a tipikus "biztos kamu" sláger sem kell. Csak értelmes válaszok érdekelnek, köszi.


2019. nov. 4. 10:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Nézd, én teljesen elfogadom a ti döntéseteket, nektek nem is kell gyerek. De a nagymamát is meg tudom érteni, mert ez az ő unokája lenne, egyszerűen csak megpróbál mindent megtenni, hogy lehessen unokája. Érthető. Egy dolgot tehettél volna, az abortuszig nem találkozol vele, de most már késő bánat. Majd megnyugszik.
2019. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
62%
Legjobb lett volna letagagadni vagy vmi vírusra fogni, mert ezt mostantól örök életetekre hallgathatjátok. Én a helyedben elszólnam magam egy későbbi kamu időpontról, hogy na, ekkor megyek a műtétre, majd elmennék rendesen abortuszra és eljátszanám, hogy missed ab. Így talán nem titeket hibáztatna, hanem a természetet (amúgy is még elvetélhetsz, nyilván nem telt még el a 12 hét). Ha nem akarsz hazudni, akkor meg mondd meg, hogy semmi köze neki a ti reprodukciós terveitekhez, szóval, ha legalább a fiával akarja tartani a kapcsolatot, gyorsan álljon le a témával (persze ehhez a férjed együttműködése is kell). Egyébként meg nem, nem érthető az anyós hozzáállása, ha ennyire kisgyerekezni akar, menjen dajkának.
2019. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező 100%-os véddkezési módszer nincs, csak ha nem szexeltek. Anyós majd megnyugszik, de mi lesz, ha máskor is homokszem kerül a gépezetbe? Megint abortusz? Ha nem akartok gyereket, akkor védekezzetek mind a ketten, mert mint látod, a tabi sem biztosíték arra, hogy nem lesz gyereketek. Vagy keressetek más módszert.
2019. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Próbáltam azt hazudni, hogy nem vagyok terhes, de se én, se férjem nem tud hazudni, én egyből vörösödök, ha füllenteni próbálok és ő ezt pontosan tudja. Mondta is, hogy ugyan látja rajtam, nem kell a duma, tuti terhes vagyok..



#3: Mindenképp váltani fogok erről a gyógyszerről, sőt lehet más módszert fogunk keresni, de őszintén remélem, hogy ilyen többet nem fog előfordulni, nem lehetek ilyen peches.. :(

2019. nov. 4. 10:48
 5/39 anonim ***** válasza:
73%
szia! én is fogamzásgátlót szedek és most beparáztam.. melyik volt ez a tabi?
2019. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
63%
Akkor nem marad más, mint választás elé állítani: vagy abbahagyja a hisztizést a témán, vagy akkor egyáltalán nem fogjátok vele tartani a kapcsolatot. Szerintem nem érdemes neki egy "unokajelölt" sejtcsomó miatt a fiával való kapcsolatát kockáztatnia.
2019. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
53%

Ha az anyóssal amúgy sem vagytok jóban, akkor lehet, hgoy egy kis ferdítéssel elvehetnéd az élét a vitának. Például későbbi időpontra mondod a műtétet és előtte "spontán vérezni kezdesz, elveszíted", mikor ténylegesen megtörtéik a műtét. Így te nem mentesülsz teljesen, de meggondolni se tudtad volna magad, mert magától vége lesz.

Nem vagyok híve a hazudozásnak, viszont az unokára vágyó anyós így is örökre utálni fog, talán egy picit kevésbé. Ha később mégis megbocsátana, hátha kedvesebb stílussal elérheti, hogy a következő véletlen terhességet megtartsd, akkor legyetek észnél és időben állítsátok le valamivel, pl rád vonatkozó súlyos komplikáció lehetőségével kihordás esetén. Azt csak nem akarná, hogy a fia megözvegyüljön.

2019. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
76%

Tuti módszer:


Látja anyuka mennyit stresszel, már most véreztem, ha így folytatja még abortusz előtt elmegy a baba!


Mindenre jó, amíg terhes vagy.

2019. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
48%
Mondd hogy megtartod, abortusz utan meg mondd neki hogy elvetéltl
2019. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem kellett volna elmondani a terhességet. Írtad, hogy rosszul hazudtok, akkor se kellett volna megerősíteni. Gondoljon amit akar, aztán rájött volna, hogy nincs baba, tehát "nem voltál terhes".

De ez már nyilván késő. Egy idő után úgyis leáll, főleg ab. után nem lesz értelme tovább biztatni titeket, hogy tartsátok meg. A kapcsolatotokon már foltot hagy, de talán kibírható, főleg ha a férjed melletted áll.


Vagy megtartod, de erről hallani sem akarsz.

2019. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!